Розповсюджується інформація, що під час воєнного стану рухатись на власному транспорті небезпечно, оскільки його можуть конфіскувати військові на блок-постах чи міжміських трасах. Насправді це не так, рішення про вилучення техніки не приймаються на блок-постах чи у військвих підрозділах. Правові засади воєнного стану, а саме порядок вилучення транспортних засобів на потреби армії пояснює завідувачка сектору Бахмутське бюро правової допомоги Краматорського МЦ з надання вторинної безоплатної допомоги Оксана Судак.
У правовому полі не передбачено вилучення машини лише за усним проханням. Відповідне розпорядження оформлюють державні адміністрації, а до власників авто його доводять спеціалісти військових комісаріатів, які вручають наряди.
«Завдання з підготовки до передачі та передачі транспортних засобів і техніки військовим формуванням встановлюються розпорядженнями місцевих держадміністрацій за поданням військових комісаріатів», – пояснює Оксана Судак.
Залучення техніки оформляється відповідним актом приймання-передачі за встановленою законодавством формою. Повернення вилучених транспортних засобів здійснюється протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації через військові комісаріати, які здійснили таке залучення та в разі необхідності відбувається відшкодування шкоди, завданої транспортним засобам внаслідок їх залучення під час мобілізації.
Це питання урегульовано Постановою КМУ «Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок» від 28 грудня 2000 р. № 1921.