У Бахмутській громаді будут безкоштовно перевозити людей на візках

Семаковська Тетяна 20:13, 28 Липня 2021

Rozenko 5 9e25cДля осіб з інвалідністю, що пересуваються на інвалідних візках, за допомогою милиць або ходунків запрацює «Соціальне таксі». Послугу купують у перевізника, від закупівлі спеціального транспорту відмовилися, щоб зекономити бюджетні кошти. Подробиці нам розказала директорка Територіального центру надання соціальних послуг Бахмутської міської ради Олена Черман.

Нагадаємо, що під час розгляду Бюджету-2021 у питання придбання транспорту для рацівників міськради, депутат Бахмутської міської ради, член ГО «Бахмутске міське об’єднання інвалідів «Надія» Артур Радковський попросив закупити спеціальний автомобіль з підйомником.

«Новий автомобіль з підйомником коштує 2,5 мільйони гривень, для його обслуговування потрібно розширити штат, і це затрати. Тому вирішили скористатися порадами, які часто чуємо на тренінгах – замовили соціальну послугу», – пояснює Олена Черман.

Перевізник з комфортабельним мікроавтобусом, вже готовий виконувати замовлення, чекають перші заяви.

За даними Управління праці і соціального захисту у місті 260 осіб, які мають право на таку послугу – це діти і дорослі, що пересуваються на візках, або особи похилого віку з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, або за допомогою милиць або ходунків.

На день планують перевозити 3-4 людини, з урахуванням того, що клієнта повернуть додому, а в установі почекають, поки він впорається. На послугу цьогоріч з бюджету громади заплановано витратити 160 тисяч гривень.

Возити будуть по території Бахмутської громади, якщо послуга буде популярною, то можливо суму збільшать, і вивозити людей будуть поза межі міста. Наприклад, підвозити на поїзд у Костянтинівку. За словами Альбіни Гребенюк, яка виїжджає з дитиною на візочку на реабілітацію, з тим, що автобуси у більшості не є доступними, у звичайному автомобілі з візком теж не зручно, дістатися вокзалу у Костянтинівці дуже важко. Можна замовити мікроавтобус, що відповідно і коштує набагато дорожче, а послуга соціального таксі працює безкоштовно.

«Я розумію як це важливо для мене і родин, де виховуються діти з інвалідністю, мені хочеться щоб люди, які не зіштовхувалися з маломобільністю, теж зрозуміли цінність цієї послуги – не думали, що ці кошти можна було б витратити з більшою користю. Коли нас не стане, або ми будемо старі і немічні, наше місто має стати максимально доступним для наших дітей», – каже голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк.

Відповідно до типових положень Мінсоцполітики, щодо подібних послуг, розробили механізм, за яким вона буде діяти.

За допомогою «Соціального таксі» їздити можна лише в державні установи, органи місцевого самоврядування, судової влади і прокуратури, установи охорони здоров’я, культури, освіти, житлово-комунальні установи, на вокзали, до інших закладів соціальної сфери. Поїхати до магазину або у гості таким чином не можна.

На цю послугу можуть розраховувати:

-особи з інвалідністю I групи та діти з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках;

– громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою милиць, палиць, інвалідного візка і мають право на безоплатне обслуговування в територіальному центрі надання соціальних послуг Бахмутської міської ради.

Щоб скористатись «Соціальним таксі» треба надати в Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради заяву, паспорт, ідентифікаційний код, копію довідки про встановлення групи інвалідності. В Управлінні приймають рішення, а у територіальному центрі укладають відповідний договір.

«Наші мами настільки обмеженні у пересуванні, що навіть прийти в Управління соцзахисту, для оформлення заявки, їм важко, деякі живуть у віддалених районах міста, спека теж не сприяє подорожам. Я як голова громадської організації, яка об’єднує родини, де виховуються діти з інвалідністю, буду просити, щоб документи можна було відправити електронною поштою. Сподіваюсь нам підуть на зустріч», – пояснює Альбіна Гребенюк.

Консультації по цьому питанню можна отримати телефоном – +38062-744-95-13.

Фото з вільних джерел.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]