Тренерка з Бахмута започаткувала безкоштовний курс для людей з діабетом

Семаковська Тетяна 19:41, 3 Березня 2021

155477976 450095846035144 4274662627328718398 n 7ef5eКоли лікарі рекомендують діабетикам підвищити фізичну активність, то наголошують на помірних навантаженнях це поняття дуже розмите і для кожної людини має своє значення. Скандинавська ходьба – прийнятна форма навантаження, яка вже довела свої результати для людей з діабетом. Серед учасників групи скандинавської ходьби тренерки Тетяни Ходаковської займаються декілька жінок, які помітили зниження рівня цукру у крові. Щоб залучити до активності більше людей з діабетом та підтвердити результати, Тетяна відкрила місячні курси. 

Заняття почалися з 1 березня. Спорткомітет надав палки для ходьби, долучив медсестру, яка буде замірювати перед та після занять рівень кисню у крові, тиск, пульс.

«Кількість людей з цукровим діабетом збільшується і з цією групою пацієнтів, майже ніхто не хоче займатися, брати відповідальність. Є багато доказів того, що саме скандинавська ходьба є ідеальним варіантом фізичної активності для людей з цим захворюванням. Навіть, якщо діагноз цукровий діабет вилікувати не можна, я хочу показати як можна з ним комфортно жити», – каже тренерка Тетяна Ходаковська.

Читайте також: 

Живим прикладом позитивного впливу скандинавської ходьби на зниження рівня цукру у крові, зниження тиску та покращення самопочуття є Наталя. Вона і сама прийшла у групу, коли оцінила результат: побачила знайому у сюжеті по скандинавській ходьбі – та дуже гарно виглядала і помітно схудла. Наочна реклама фізичної активності була дуже переконливою. Через знайому пенсіонерка знайшла контакти тренерки і долучилася до занять. Пішла в основну групу. Попри те, що перші тренування були дуже важкими фізично, вона не здалася.

«З перших тренувань по ходьбі зі стадіону ледве доходила додому – ніби то нічого особливого ми не робили, але навантаження на м’язи було дуже сильне!» – згадує Наталя.

За ці декілька місяців загальний стан здоров’я і самопочуття покращилися.

«Я живу біля поліклініки. Раніше, коли доходила до центрального ринку, мала спочатку посидіти на скамійці, а потім іти у справах. Зараз так не втомлююсь багато ходжу, легко піднімаюся на другий поверх», – пояснює пенсіонерка.

Жінка каже, що з середини вересня почала відвідувати заняття зі скандинавської ходьби, а потім ще додала йогу та басейн. За цей час у неї на декілька одиниць знизився і рівень цукру, спала вага.

«Перестала постійно бігати до туалету, бо укріпилися м’язи тазового дна», – додає пенсіонерка.

Тому, коли з’явилась можливість три рази на добу ходити для здоров’я, довго не роздумувала.

«Мені дуже приємно, що Тетяна зробила цю групу. Вона горить своєю справою! Хоче допомогти людям», – додає учасниця експериментальної групи Наталя.

Тренерка Тетяна Ходаковська каже, що намагалася знайти спонсорів, щоб залучити кошти і купити тест-полоски для заміру цукру у крові, охочих не знайшлося. Та це її не зупинило – купила їх за свої кошти і вже провела два заняття для 12 жінок.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]