Премії для міського голови, тракториста в старости та мораторій на підвищення тарифів – за що голосували депутати Часовоярської міськради

Семаковська Тетяна 21:46, 3 Грудня 2020

Снимок.JP111G 7c625Після місцевих виборів, відбулася зміна груп впливу, тепер депутатський корпус поділений між депутатами від ОПЗЖ і сформованою коаліцією депутатів з чотирьох партійних сил. Чи змогла коаліційна сила вплинути на прийняття рішень – читайте у матеріалі.

Пленарні засідання депутатів у Часовому Ярі останні десять років проходили жваво, тривали гарячі дискусії між неформальними фракціями депутатів від ПАТ “Часовоярський вогнетривкий комбінат”, що просувають інтереси власника та групою, що підтримувала ідею незалежного розвитку, не пов’язану з видобутком глини та розробкою кар’єрів. Цю групу довгий час очолювала покійна міська голова Ольга Опанасенко, потім в.о. міського голови Сергій Чаус.

Хоча новообрані депутати Часовоярської міської ради домовилися про спільну роботу і підтримку вже на перших пленарних засіданнях, це рішення виявилося лише декларативним. На сьогодні реальною опозицією до ОПЗЖ виявилася лише політична сила «Сила людей», від якої до міськради увійшли лише три людини.

Щоб підтвердити це твердження фактами, розглянемо детально результати голосування.

Преміювання міського голови: встановили менш чім пропонувалось

“Премія міському голові встановлюються за високі досягнення та за виконання особливо важливої праці. Коли я виконував обов’язки міського голови, то мав такі премії на рівні 50% і 50% за кожну статтю. Сьогоднішній голова пропонував встановити йому 100% та 50%. Я вважаю це недоцільним, враховуючи ще те, що міський бюджет має непомірний дефіцит. І саме головне, під час своєї передвиборчої кампанії пан Верзилов казав, що представники місцевого самоврядування мають високі зарплати, але ж сам вирішив отримати по максимуму”, – говорив Сергій Чаус депутат від партії “Слуга народу”, в минулому секретар міської ради.

Олександр Хайнус депутат від партії «Сила олюдей» запитав за які заслуги громада Часів Яра повинна преміювати новообраного мера? Ніхто з присутніх та і сам міський голова не змоіли відповісти на це питання. Але попри цього всі депутати, окрім трьох з партії  “Сила людей”, проголосовали «за».

Передвиборчу обіцянку мера по тарифам не підтримали

Мораторій на підвищення тарифів на житлові-комунальні послуги пропонував міський голова Дмитро Верзилов. Казав, що він обіцяв це людям, коли балотувався на цю посаду.

Депутати заявляли що, такі міри просто збанкротують єдине комунальне підприємство в місті – ВРЖП. Останнього разу тарифи піднімались у 2012 році і за деякі квартири комунальна плата складає навіть менше 50 гривень.

Валерія Гордієнко депутат від партії “За майбутнє” та директор КП “ВРЖП” (зараз у декретній відпустці – прим.редакції) говорила, що якщо не підвищувати тарифи, то потрібна надавати дотації з бюджету чи інші засоби підтримки підприємства.

Руслан Макарович наголошував, що підприємство має можливість заробляти, а штучне стримання росту тарифів це створення обмежень для цього.

Діючий директор комунального підприємства ВРЖП Віктор Буслов та депутат від партії “Європейська солідарність” заявив про  “конфлікт інтересів” і не голосував по даному питанню. Саме від нього очікували пояснення, аргументів у вигляді фінансових показників, але вони так і не прозвучали.

Цікаво, що протягом року Віктор Буслов, постійно наголошував під час сесій, під час звітів, на сторінці ФБ ПРЖП Часів Яр про необхідність підвищення тарифів, про розширення штату обслуговуючого персоналу, про розвиток підприємства, про відкриття нових видів заробітку.

пржп fed91

прожп1 8fc1bСторінку в ФБ веде директор Віктор Буслов

За мораторій проголосували лише 13 депутатів. Для ухвалення рішення треба 14 голосів.

Регламент та Положення про постійні комісії – не затверджено

“Працювала робоча група, створена депутатами, які і напрацювали проєкти цих документів. Але на розгляд на сесію винесли інші проєкти, ми навіть не встигли з ними ознайомитись, тому не підтримали, будемо розглядати наступного разу”, – розказує Олександр Хайнус депутат 7-го скликання Часовоярської ОТГ.

Виконавчий комітет: 11 осіб без представників громадськості, молоді та бізнесу

“Діюче законодавство дозволяє депутатам вносити свої пропозиції щодо нормативних актів, тому я пропоную збільшити кількісний склад виконкому. У виконкомі повинні бути представники різних сфер – медицини, підприємств, що надають комунальні послуги, бізнес, громадськість. Я пропоную ввести Руслана Петренко, Валентина Ноженко – як представників бізнесу та Валерія Богуненко – як представника громадськості”, – запропонував депутат Руслан Макарович.

Пропозицію Макаровича не підтримала більшість при голосуванні.  Хоча Віктор Буслов попросив урахувати пропозицію Макаровича щодо кількості членів виконкому:

“Кількісний склад визначає рада і тому ця пропозиція повинна бути врахована. Тобто, якщо депутати її підтримують, то кількість виконкому треба збільшити до 15 людей”.

Але ж під час голосування  непослідовність його дій здивувала присутніх: він не підтримав це рішення, а просто утримався, а за персоналії, яких пропонував Макарович, проголосував “за”.

Слід зазначити, що міський голова наголошував, що кількісний склад виконкому пропонував він і це його право за законом, але ж відкрито закликати депутатів підтримувати саме його рішення, що він робив протягом сесії, суперичить законодавству.

Призначення заступників та старости

Кандидатів на посади заступників міського голови, старости села Калинівки, керуючого справами виконкому пропонував міський голова  і всі вони були підтримані. У депутатів виникли питання наскільки кваліфікація запропонованих осіб відповідає посадам.

Читайте також: “У Часовом Ярі обрали секретаря міської ради з третьої спроби

Так депутат Руслан Макарович у всіх кандидатів на посади до місцевого самоврядування Часовоярської ОТГ питав про знання посадових функцій та обов’язків – але жоден кандидат та кандидатка не сказали, що розуміється в управлінні громадою.

трактор 066ec

“Я народився в цьому селі, знаю всі його проблеми, знаю як їх вирішувати. Це новий етап мого життя і я вважаю, що гідно впораюсь з поставленими завданнями”, – пояснив свою компетентність Андрій Коженко, кандидат на посаду старости у селі Калинівка, який на сьогодні працює трактористом.

Також Макарович пропонував призначати старосту з урахуванням громадської думки мешканців, але його пропозицію не всі депутати підтримали, тому такі зміни не внесли.

Ознаоймитись з результатами поіменного голосування можна тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]