Гончарне село, стипендії для молоді, гроші для громадських організацій, румба для пенсіонерів – так  співпрацює громада та місцева влада у Польщі

Семаковська Тетяна 18:44, 19 Листопада 2020

презент 2 3832fБахмут зараз бере участь у проєкті, на меті якого є отримання досвіду співпраці громадськості та місцевого самоврядування з Польщею, що фінансується USAID «Демократичне врядування на Сході». На жаль, з COVID19, представники Бахмутської ОТГ поки не можуть відвідати польські міста, тому всі зустрічі проходять онлайн. Яким досвідом поділилися поляки читайте далі у матеріалі.

Польське місто Нидзица під час економічної кризи гинуло, єдине фермерське господарство, де працювали селяни, закрилось, рівень безробіття був найбільший у порівняні зі всією Польщею. Міський голова зібрав представників освіти, охорони здоров’я, підприємництва та інших для пошуку виходи з кризи. Разом вирішили розвивати підприємництво.

презент 1 ден 94188Місто Нидзица має населення лише 13872 людей, а відомо на всю Польщу

“Ми створили фонд розвитку Nida – гроші від Євросоюзу та з місцевого бюджету, уклали угоду з банком і виступили гарантом для підприємців, що брали кредити. Якщо ж, хтось з них збанкрутився, ми погашали його борги. Потім відновили господарство і запустили гончарне виробництво. Так з’явилися робочі місця, постійні та сезонні”, – розказує Krzysztof Margol, в минулому мер міста Нидзица та президент фонду розвитку Nida.

В місто провели воду, електропостачання, зараз готують проєкти, щоб стати повністю енергонезалежними. За вісім останніх років жодна людина не покинула місто, навіть молодь приїжджає жити та працювати.

Krzysztof Margol 01 ab74aKrzysztof Margol президент фонду розвитку Nida 

Для молоді запровадили постійні щомісячні гранти – фінансову підтримку, яка працює вже 20 років поспіль. Студенти, що успішно навчаються, але в їхніх родинах є обмежувальні можливості щодо навчання, наприклад далеко доставатись до навчального закладу, та вони ведуть активну громадську діяльність, можуть отримати гроші на навчання.

Туристи відвідують постійно гончарне село, що стало відомо на всю державу. Причому місцева влада уклала такий собі формальний договір щодо співпраці.

“В день туристи у нас – в гончарному виробництві, а ввечері – в готелях та ресторанах. Так всі отримують благо і заробіток – і ми, як самоврядування, і бізнес”, – говорить Krzysztof Margol.

Тут можна більше прочитати про гончарне село – http://garncarskawioska.pl/.

В місті Елк також дуже тісно співпрацюють з громадськістю. За кошти Євросоюзу збудували сучасний неурядовий будинок, де громадські організації проводять різні заходи, мають власні офіси, пенсіонери танцюють румбу.

1280px Ełk i Ełk 003 76091

“Хтось за кошти, хтось повністю безкоштовно отримує приміщення в цьому будинку. Якщо це наші сеньйори (люди похилого віку, старше 65 років – прим. редакції) танцюють румбу, то це звісно безкоштовно. Інші ГО можуть сплачувати символічні кошти за оренду з власних внесків. Так, якщо оренда коштує 20 злотих за 1 кв.м, то для ГО – 8 злотих. А в умовах пандемії ми для всіх зробили знижку, якщо організація платила 400 злотих за офіс, то тепер всього 4. Уявить, наш міський голова 250 договорів на рік підписує з громадськими організаціями, 35 тисяч людей користується цим приміщенням, всього наше населення 61 тисяч”, – розказує Maciej Juchniewicz, робітник місцевого самоврядування по зв’язкам з громадськістю.

Для громадських організацій різних направленостей – спорт, здоров’я, діти і молодь, люди з інвалідністю, екологія з місцевого бюджету постійно виділяються гроші на виконання їх завдань. Також є ще додатковий конкурс, завдяки якому організації також можуть отримати гроші на свою діяльність.

Снимок2 9454a“Ми розуміємо яку колосальну роботу ведуть наші громадські організації, що вони виконують велику частину нашої роботи, тому ми їх підтримуємо та фінансуємо. А для конкурсу потрібно один раз написати заявку і гроші можна отримувати на постійній основі щороку”, – говорить Maciej Juchniewicz.

Головна мета такої співпраці – це створення мережі громадських організацій, додає Maciej Juchniewicz.

А ще у місті працюють ради сеньйорів, підприємців, спорту, молоді та багато інших, що постійно впливають на місцеву політику. Мешканці отримують безкоштовну місцеву газету, налагоджено смс-сповіщення, голова через соцмережі звітується про свою роботу, реагують на заяви окремих мешканців,

Maciej Juchniewicz говорить, якщо ти хочеш дійти до людей, то знайдеш інструменти як це зробити. І в них це виходить на 100%.

З боку укранської сторони в Програми міського співробітництва та обмінів USAID «Демократичне врядування на Сході» фасілітатором, медіатором та експертом міжнародной команди виступає Альона Копіна.

Матеріал підготувала Альона Щекодіна, фото з відкритих джерел

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]