Лозунги та популізм: чому кандидати до Бахмутської міськради вкладаються в рекламу, а не в передвиборчі програми

Семаковська Тетяна 20:47, 23 Жовтня 2020

122333247 349709349597435 5556263755721522518 n a950aЯк доводять дослідження виборці рідко читають передвиборчі програми і у більшості користуються інформацією, яку бачать у політичній рекламі. До міськради Бахмутської ОТГ балотуються сім партій. Що вони обіцяють виборцям?

Проаналізувавши друковані інформаційні бюлетені від партій з інформацією про кандидаток та кандидатів, ми помітили, що у більшості замість конкретних намірів транслюються популістичні лозунги партії чи позитивні сценарії розвитку громади, максимум окреслюють сфери, в яких хотіли б працювати у міськраді. Більша частина інформації, що подається у вигляді візитівки – біографічна, або пояснює вибір саме цієї політичної сили та дублює її передвиборчі лозунги, до того ж часто друкується російською мовою. Особистого плану дій немає майже ні в кого, тобто чим саме буде займатися конкретна людина у міськраді, дізнатися не можливо, а відповідно і потім проаналізувати результати буде теж неможливо.  

Експерти Аналітичного центру «Обсерваторія демократії», пояснили, що під час виборчої агітації кандидати та кандидатки не мали обов’язку створювати особисту програму. Виборчий кодекс вимагає лише наявність передвиборної програми місцевої організації партії (ст..222, п.4.ч.1), це було умовою реєстрації в територіальній виборчій комісії. Доречи, для міських голів також не треба було мати програму.

«Що стосується популізму, він не вимагає великої роботи, лише вживання маніпулятивних технологій. Популізм – це аморально, але легко і людям подобається. Обирають не ту людину, яка перевищує за розумовими здібностями медіального виборця, а знаходиться на тому ж рівні. Оскільки, люди хочуть простих рішень, треба просто зрозуміти, що вони хочуть і відповідати цим очікуванням», – пояснює експертка Вікторія Шевчук.

Батьківщина

Аналізуючи програми, які можна переглянути у вільному доступі на сайті ЦВК, ми помітили, що у партії «Батьківщина», яка має найкоротшу програму – займає друкований лист А4, присутні конкретні наміри. Наприклад, вони обіцяють не лише підтримувати молодь і культуру, а говорять про виділення коштів з місцевого бюджету на поповнення бібліотечного фонду. Ця ж партія у програмі має «створення громадської  приймальні для депутатів міської ради з метою максимального наближення депутатів до громадян міста та вирішення їх проблем». Тобто говорять не просто про налагодження комунікації влади і громади, як переважна більшість, а пояснюють як це планують зробити. У програмі теж є загальні речі, і їх немало, але є і конкретика.  

122430698 1689555217892673 4592676775565694969 n b7fbd

Партія Опизиційна платформа – За життя організувала розважальну програму для дітей на мікрорайні Цветмет, роздають безкоштовну солодку вату.

Опизиційна платформа – За життя

Мабуть, найбільш популістична програма, яка майже не враховує законодавчо визначені функції депутатів місцевих рад. Депутати місцевих рад не вирішують питання миру чи війни, не починають і не зупиняють медичну реформу, не можуть знизити тарифи, визначати мову навчання у школах, не мають вплив на земельні реєстри, не визначають рівень зарплат. Хоча у програмі містяться обіцянки у цих сферах. Опису конкретних дій і місцевого контексту у програмі немає.

За майбутнє

У цієї політичної сили найдовша програма – шість сторінок. Хоча програма ухвалена обласною організацією партії, вона виглядає скоріше як опис бачення майбутнього нашої країни, і може бути реалізована лише на рівні Верховної ради, не містить місцевого контексту. Депутат міської ради не має турбуватися про запозичення від МВФ, або створення двопалатного парламенту, бо не має на це впливу. Депутат місцевої ради може вирішувати лише питання місцево значення – дороги, інфраструктура, транспорт і т.д. Про те, що саме будуть робити у Бахмутській ОТГ депутати від цієї політичної силу, у програмі не написано.

Європейська солідарність

Ця програма базується на пріоритетах, які підтримувала і впроваджувала партія колишнього Президента на державному рівні, підкреслюється їх успішність, як наприклад, децентралізація. Незрозуміло, що для пересічного мешканця Бахмута або села Іванівске Бахмутської ОТГ криється за загальними фразами «європейські стандарти у медицині», або розвиток «зеленого туризму». І ще одна популістична обіцянка про пільги ветеранам, пенсіонерам і чорнобильцям. Пенсії та соціальні гарантії, пільги – ці соціальні виплати не встановлюються міськими радами. Це пріоритети Верховної ради.

Порядок

Першим пріоритетом ця партія визначає модернізацію мереж водопостачання, що дійсно є функцією місцевої ради. Невідомо як партія планує будувати мережі соціальних аптек, які місцеві бюджети зможуть на себе взяти це будівництво і субсидіювання, що скоріш за все є популістичною обіцянкою. Найбільшим розділом у програмі є «Підтримка людей старшого віку». В ньому містяться більш конкретні наміри, які можна реалізувати на місцевому рівні – створення спеціалізованих центрів дозвілля і здоров’я для пенсіонерів, реалізація програм навчання і підвищення юридичної, фінансової, комп’ютерної грамотності для літніх.

122478371 384215932721117 2647549267467977359 n e121b

Партія Слуга Народу видає безкоштовні сосиски та пиво для мешканців мікрорайону Цветмет.

Слуга Народу

У пріоритетах програми, які визначені Президентом, зазначено «перезавантаження органів місцевого самоврядування». Цікаво, як цей пріоритет будуть виконувати кандидати від цієї партії в Бахмутській ОТГ. Враховуючи те, що зараз серед кандидатів чимала кількість спеціалістів працюючих в органах місцевого самоврядування Бахмутської міської ради. Будуть перезавантажувати самих себе? Загалом програма має загально окреслені напрямки, типу підвищення відкритості влади, що знову ж таки викликає питання до сьогоднішньої ефективності членів команди, яка діючу влада і представляє. Хоча всі партії кажуть про розвиток та інновації, лише у цій програмі ми побачили сформульоване намагання – «впровадження ІТ-технологій та електронних сервісів».

Опозиційний блок

У програмі 9 напрямків. Вони загальні. Окрім зазначення пріоритету представники цієї партії, спробували пояснити деякі з них. Наприклад, створення умов для реальної підтримки малого бізнесу, планують зробити через стимулювання кожного громадянина, який здатен прогресивно мислити та розбудовувати свою власну справу задля загальної користі суспільства. І знову обіцянка, яку не можна виконати, але так подобається виборцям, тобто популізм – «Пенсії, що забезпечують гідну старість».

Чому кандидати не працюють над своїми програмами, у більшості з них немає стратегії та плану дій, пояснюють експерти Аналітичного центру «Обсерваторія демократії»:

«Ми спостерігаємо креатив у рекламному контенті політичних сил, а в програмах цього немає. Бо більша частина населення не розуміє, як має виглядати програма і не вивчає її. Програми існують як елемент західної культури і мають атрибутивний характер. У законодавстві немає вимог до змісту програм і виборці не цікавляться, на основі програм вибір не роблять. Завдання громадянського суспільства вивчати програми, навчити громадян, як програми мають виглядати. Сьогодні, у переважної більшості населення немає планового підходу до свого життя, а політику вони розглядають скоріше як розважальну сферу».

Всі програми партій, що балотуються до Бахмутської міської ради, ухвалені обласними організаціями і мають більш загальний характер, часто ґрунтуються на пріоритетах загальнодержавної політики, яку неможливо впровадити на місцевому рівні, оскільки депутати місцевих рад не мають таких функцій закріплених у законодавстві.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]