Міс Бахмут 2020: не лише про жіночу красу та стандарти

Семаковська Тетяна 20:15, 18 Вересня 2020

119783018 1980251815609521 8429890669427939792 n e44f8У четвер, 17 вересня у Бахмуті пройшов конкурс краси Міс Бахмут 2020. Претенденток було шість, а перемогу здобула Ельвіра Свинареко. За якими критеріями працювало журі та чим місцевий конкурс краси відрізнявся від стандартних змагань за корону – читайте в матеріалі. 

Міс Бахмут проходить вже вдруге, крім того, ще проводили Міні Міс Та Містер Бахмут минулого року. Традицію проведення конкурсу організатори хочуть зробити щорічною.
Перше, про що слід сказати – відбір учасниць. Його проводили не за типовими стандартами краси. Параметри та вага дівчат – це зовсім не головне, зазначає організаторка конкурсу Анна Скрипник, представниця молодіжної ініціативної групи «A-One», формат конкурсу зовсім інший:

«Ми не повинні ділити людей. Хоч це і конкурс краси, де, по ідеї, маємо відбирати за стандартами, параметрами. Ні! Кожна дівчина достойна перемоги, кожна себе по своєму проявляє, кожна гарна, і я хочу, щоб всі мали рівні можливості»

119798283 623588498519096 8659033644398337267 n 39219
Чітких критеріїв відбору учасниць не було – головне бажання показати себе, почуватися впевнено:

«Ми обираємо не найгарнішу дівчину міста, ми даємо можливість дівчатам проявити себе. Такі конкурси організовуємо, щоб зробити команду сильних жінок, і з ними разом розвиватися, мені це цікаво, тому я шукаю таких самих сильних людей, творчих, активних, з якими можна в подальшому працювати. Для них цей конкурс – це старт». Перша фотозйомка учасниць. Дівчина-стихія.

«У журі більшість також жінки, зазвичай, які пов’язані з індустрією краси, крім того, троє – чоловіки, які є активними учасниками громадського життя нашого міста. Журі учасниць заздалегідь не знали, це було важливим критерієм, аби фінал був справедливим», – додає Анна.
Цікаво було дізнатися й про підготовку до самого конкурсу, адже це досить тривалий та непростий процес, як працювали з учасницями та допомагали їм почуватися впевнено, організаторка додає, важливо зібрати сильну команду:

«Загалом, весь процес підготовки проходив легко, дівчата допомагали мені, дуже швидко навчалися. І стоячи в залі, безпосередньо під час конкурсу, я дійсно насолоджувалася. Це була дійсно сильна команда. Вони, не зважаючи на те, що суперниці, допомагали одна одній, поважали одна одну. Я завжди за те, щоб незалежно від того, чи є в тебе корона, стрічка, чи якийсь титул, ви маєте залишатися друзями, продовжувати працювати, бути разом, бути командою»

119884531 790859321649227 5767607596908964552 n 182c3

Отже, конкурсанток було шість, дефілювали у різних образах та брендах, відповідали на питання та змагалися у творчому конкурсі. Творчий конкурс готували буквально: кожна отримала завдання приготувати певний десерт, який мали оцінити журі.
Ще одним елементом, що відрізняв Міс Бахмут від типових конкурсів краси – відсутність дефіле в купальниках.

Переможницю визначали журі за результатами балів чотирьох конкурсів:
«В кожному конкурсі були різні критерії: була оцінка грації, оцінка страви, оцінка дефіле, оцінка образу. Потім приймали рішення на базі цих оцінок. Крім того, глядачі обирали Міс Інстаграм своїми уподобайками та коментарями» – говорить представник журі Олександр Уколов.
Корону Міс Бахмут 2020 за результатами журі здобула Ельвіра Свинаренко: молода мама та фітнес-тренерка спортивного клубу Fitzone.

119738398 4458371487569568 6784021003131584653 n 09ae8

На питання, чи хвилювалася перед конкурсом, говорить – дуже, не зважаючи на те, що ззовні виглядала досить впевнено:
«Не лише я, всі ми хвилювалися, переживали та підтримували одна одну. Найскладніше було, мабуть, зібратися до першого виходу, бо всі шалено хвилювалися, а після першого вже стало простіше».
Навіщо їй особисто брати участь у конкурсі краси? Відповідає: «аби спробувати щось нове, чого раніше не пробувала, і заради емоцій, які зараз просто зашкалюють!»

Крім безпосередніх дефіле та представлення учасницями своїх талантів та уміння триматися на сцені глядачів конкурсу розважали місцеві танцювальні колективи, світлове шоу з Краматорська.

Охочих підтримати учасниць було багато, атмосфера в залі неймовірна, кожен вболівав за свою фаворитку серед претенденток на звання Міс Бахмут 2020. Рішення журі глядачі підтримали.

Отож, можна по-різному ставитися до такого явища, як конкурси краси: з одного боку – це нав’язування стандартів та стереотипне уявлення про розумові здібності учасниць, об’єктивізація жіночого тіла, з іншого – свобода вибору в можливості самореалізації. Приємно бачити, що конкурс Міс Бахмут 2020 виявився вищим за якісь конкретні уявлення жіночої краси, натомість пропонує не просто змагатися у параметрах та довжині ніг, а відкриває учасницям певні можливості для самореалізації.

Матеріал, фото Марія Лященко

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]