Керівництво бахмутських ринків розказало, коли відновиться торгівля

Семаковська Тетяна 16:06, 3 Квітня 2020

45 c75dfНезважаючи на введення особливих умов роботи ринків в Україні, в нашому місті ринки залишаться закритими. Підприємці не заробляють, але мають плати оренду. Наші журналісти розбирались у цьму питанні.

Відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря України від 30.03.2020 № 5, працювати на ринках під час карантину, можна якщо підприємство зареєстровано як оператор ринку харчових продуктів. Окрім того мають бути виконані умови розташування відвідувачів та забезпечення персоналу та покупців засобами індивідуального захисту, дотримання протиепідемічних заходів.

На сайті Бахмутської міськради оприлюднили заяву, що ринки на території міста Бахмут не зареєстровані в державному реєстрі операторів ринку. 

В адміністрації Центрального ринку нам повідомили, що документи для реєстрації оператора ринку, подали, 1 квітня 2020 року. Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» їх мають розглянути протягом 10 днів, якщо відповіді не буде, за принципом мовчазної згоди, оператор ринку може починати роботу після спливу 15-ти денного строку.

Керівництво ринку наголошує, що під час придбання корпоративних прав приватного підприємства у попереднього власника, купували саме ринок з земельними ділянками, нежилими приміщеннями, павільйонами, торгівельними місцями, тобто повністю функціональний ринок. Про необхідність реєстрації оператором ринку дізнались саме 1 квітня 2020 р. звернувшись до територіального компетентного органу з цього питання. Дивуються, чому тільки зараз місцева рада стала турбуватись про відсутність відповідної реєстрації. Пояснюють, що вищезазначений закон щодо реєстрації діє з 1997 року, тобто підприємство, перебуваючи в руках попереднього власника, не було зареєстроване належним чином. Весь цей час ринок, на протязі декількох років, працював без основного реєстраційного документу.

З якої причини ринок, що працює в місті не один десяток років, не має відповідної реєстрації ?

Контролем за наявності регістрації займається Бахмутське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області. Ми хотіли поставити питання керівництву установи. Але начальник Олександр Шульженко повідомив, що знаходиться на лікарняному і не може дати коментар, і контакти інших спеціалістів, а міський телефон управління не відповідає.

Підприємці, що працюють на ринках декілька разів звертались до керівництва місцевої ради з проханням відновити роботу ринку і обіцяли дотримуватись протиепідемічних заходів, але їм повідомили що це рішення прийнято на обласному рівні. В свою чергу голова Донецької ОДА Павло Кириленко на брифінгу 2 квітня заявив, що дав відповідні розпорядження в адміністрації, щоб процес реєстрації не гальмували. Не зрозуміло, що саме він мав на увазі, якщо існує відповідна процедура та терміни.

Більш за все страждають підприємці

Підприємці, що працюють на ринку занепокоєні тим, що адміністрація без їх відома зрізає замки та вішає свої на їх контейнери. Незважаючи на те, що ринок не працює, оренду вимагають оплатити.

На це питання ми попросили відповісти директора ринку Михайла Аванесова.

«В нас є договір і умови за яких ми надаємо послуги. Так, оренда не відмінена, якщо людина не хоче плати, може виїхати. Наприклад, на центральні ряди в нас багато бажаючих, які готові платити за місця. В березні працювали близько 20 днів, але окремі особи досі не заплатили оренду, не передали показання електричних лічильників, тому ми навісили свої замки, щоб перед тим, як почати торгувати, вони звернулись до нас. Хто хотів домовився за розстрочку, особливо це стосується тих підприємців, у кого великі суми, ми пішли на зустріч».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]