В Бахмуті громадська організація, що опікується родинами учасників АТО, облаштувала простір для дозвілля дітей (Відео)

Семаковська Тетяна 18:22, 19 Лютого 2020

IMG 1875 19352Як це вдалося, де брали кошти і чому місцевий осередок «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» обрав саме цей напрямок, розказує голова бахмутського осередку Тетяна Львова.

В 2016 році, як тільки місцевий осередок «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» почав працювати, з’явилась потреба в приміщенні. Хоча філія є частиною всеукраїнської організації з центральним офісом у Києві, кожна місцева філія вирішує питання матеріального забезпечення самостійно.

«Для заходів ми просились то до бібліотеки, то до краєзнавчого музею, нам не відмовляли. Але приміщення потрібно для зустрічей, для підготовки до заходів. Два рази на рік керівники осередків нашої організації зустрічаються в Києві, мені теж обіцяли матеріальну підтримку, поки що не змогли надати. Кожна місцева організація виживає як може», – розказує Львова.

З проблемою пошуку приміщення для реалізації діяльності зіштовхується кожна громадська організація, але вирішити її позитивно спроможні не всі. На думку голови молодіжної ГО «Наша Гідність» Аркадія Петросяна, головною проблемою в пошуку приміщення є фінансова складова, бо стабільного доходу у більшості у організацій немає.

«У нашому місті можна на пальцях порахувати громадські організації, які на постіній основі можуть знімати офіс. Як і для більшості організацій, які не мають стабільної матеріальної бази, для нас це проблема. Ми збиралися на квартирі, в кафе інституту, в просторі ідей «Майстерня». Я бачу, що оптимальний варіант вирішення цієї проблеми цє створення загальної площадки для громадських організацій. Я бачив такий приклад в Польщі. У Гданську працює таке приміщення, де організації можуть проводити заходи, працювати в коворкінгу, знімати сейф за 50 злотих на рік (350 гривень) щоб зберігати статутні документи, знімати офіс а на льготних умовах і навіть використовувати його адресу приміщення як юридичну адресу організації. Громадські організації вносять за це не великі внески, але основні витрати лежать на місцевому бюджеті. У Гданську такий простір також передбачає юридичні консультації, тут надають послуги з реєстрації громадської організації. Вважаю, якби у нас був такий простір, громадські організації були б не тільки на папері, ефективність діяльності значно б зросла», – каже Аркадій.

У відділі внутрішньої політики Бахмутської міської ради пояснили, що громадськість до них часто звертається з приводу приміщень. Якщо приміщення потрібно на постійній основі, направляють до Управління муніципального розвитку, якщо треба провести захід намагаються допомогти з організацією.

Як повідомили в міськраді, станом на 1 лютого в Бахмуті 11 громадських організацій орендують приміщення комунальної власності, з них 5 на пільгових умовах. Враховуючи, що в Бахмуті зареєстровано близько ста громадських організацій, то близько 10 % знімають комунальне приміщення.  

71 d26d6

«Отримати допомогу з місцевого бюджету можна на конкурсних засадах, цим питанням обіймається Управління соціального захисту населення», – розказує начальник відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих.

Читайте також: Оренду комунальної власності в Бахмуті проводять через систему Prozorro

Голова бахмутського осередку «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Тетяна Львова каже, що на оплату оренди комерційного приміщення можливості не має. А оскільки ветеранські організації за законодавством мають пільги, то також вирішила шукати комунальне приміщення та вивчати процедуру отримання в оренду комунальної власності.

«Коли не знаєш куди звертатись, питаєш у друзів. Дізналась у місцевого активіста Андрія Лози, що на сайті міськради можна переглянути перелік комунальних приміщень, які здають в оренду. Всі вільні приміщення були в різних районах міста. Для зручності обрала центральну частину. Приміщення було невелике – загальна площа 12 квадратних метрів, але на ньому я і зупинилась, почала оформлювати документи на конкурс. Написала заяву, зробила оцінку, інших бажаючих не було і через місяць ми отримали договір оренди», – пояснює Тетяна.

Тетяна орендує приміщення на загальних засадах, оскільки на момент оцінки стан приміщення був жахливий, за оцінкою оренда була оцінена в невелику суму. Загальна оплата за офіс складає – 132 гривні.

Щоб почати працювати в орендованій кімнаті, потрібно було створити прийнятні умови, а спочатку знайти гроші на ремонт.

86494309 1484003381781280 5713434452286242816 n 7f42f

86481091 2949104221777096 7016558994823053312 n 36913

«Вікна не зачинялись, лінолеуму на підлозі майже не залишилось – весь стерся, шпалери відклеювалися. Але я тішилась і цим. Коли було вкрай потрібно зустрітись, то хоча б не на вулиці», – пригадує голова організації. 

IMG 1945 776d9

Губіна каже, що в процесі спілкування з родинами виявилась потреба приділити окрему увагу саме дітям з родин учасників АТО.

«Ми спілкуємося два рази на рік у Києві, у нас – 15 філій. Кожна філія в рамках нашого статуту займається окремими категоріями. У Бахмуті п’ять загиблих родин  і шість – по району, а є філії, де 180 родин, в яких загинули родичі. Вони допомагають тільки матерям. Тож специфіка в кожного своя. Я багато спілкуюсь з хлопцями, які отримали поранення. Вони зіштовхуються з проблемами працевлаштування, оформлення групи інвалідності. Намагаюся допомагати кожному окремо. Перед тим, як починати працювати знайомлюсь з родиною, буваю вдома. Таким чином, виявилося сім діточок, що потребують психологічної допомоги різного ступеня. Дітки вже познайомились, і з задоволенням спілкуються один з одним», – пояснює Львова.

Тетяна вирішила взяти участь в міському конкурсі Бюджет участі. Щоб переконатися, що зможе набрати відповідну кількість голосів заручилася підтримкою членів організації, родин АТО, активної громадськості, волонтерів.

«Перед тим як подати заявку на Бюджет участі, я зателефонувала знайомим, щоб пересвідчитись, що мою ідею підтримають при голосуванні. Обов’язковою умовою участі в конкурсі є спів фінансування 50 на 50. Ми замінили двері, поставили лічильник та замінили проводку, я принесла свою комп’ютерну техніку та меблі», – пояснює голова осередку.

86809617 179305410070979 3597290136968101888 n f4948На звернення голови організації підприємець Наталя Сагалаєва передала організації настільні ігри.

Конкурс виграли в 2018-му році, наприкінці 2019-го розпорядник – Керуюча компанія закінчила ремонт. У січні і лютому на території простору вже декілька разів зустрічались діти. Останню зустріч провів керівник студії дитячої анімації «Гоголь-Моголь» Андрій Кузнецов. Такі заняття планують продовжувати за бажанням дітей.

IMG 1974 6be61Створюючи мультфільм, діти через творчість долають психологічні травми.

Використавши можливості Бюджету участі, зробивши власний вклад, заручившись підтримкою однодумців, організація подолала один з основних бар’єрів на шляху до розвитку організації. Коли з’явилось приміщення помітно активізувалась діяльність організації, залучились партнери. Можливо приклад бахмутського осередку «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» надихне інші громадські організації на пошук і облаштування приміщення для діяльності.   

“Статтю написано в рамках стипендіальної програми з журналістики рішень, організованої ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.”

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]