Чотирьох річний хлопчик випав з вікна четвертого поверху, вночі його перевезли на вертольоті в лікарню Дніпра. Вчора о 14.30 з численними травмами дитину доставила Швидка у реанімацію бахмутської лікарні, близько часу ночі сьогодні військовий вертоліт вилетів з міста. Що відбувалося за цей час нам розказали медики і близькі.
«Дитину доставила Швидка з політравмою, стан при надходженні важкий – кома два. Надання допомоги відбулося в повному обсязі. Наші дії були спрямовані на те, щоб перевезти дитину на третій рівень, він потребував надання допомоги в дитячому реанімаційному відділенні під наглядом торакального хірурга. Виконано весь спектр необхідних обстежень: УЗД внутрішніх органів, комп’ютерна томографія, огляд всіх фахівців. Перевезення по нашій області можливе тільки в Лиман, але по тяжкості стану дитина потребувала лікування в Харкові або Дніпрі. У Харкові нам не підтвердили, що готові прийняти дитину. Транспортування автотранспортом могло погіршити стан дитини, тому дитина була евакуйована аероавіаціей після огляду обласним анестезіологом, хірургом і нейрохірургом. Терапія, яка нами проводилася, ними визнана в повному обсязі, вони допомогли провести підготовку перед евакуацією», – розповіла головний лікар Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова.
Колега батька дитини Роман Ованесов каже, що як тільки в організації дізнались про трагедію зразу підключились у допомогу.
«Там були всі наші, я особисто сидів на телефоні. Коли дізнались, що транспортувати автомобілем не можливо, потрібно було шукати авіацію. Я був в шоці, що санавіація в Україні не має повітряного транспорту. Дзвонив і в МОЗ, і військовим, і на центральні телеканали, в МЧС. Виявилося, що у медиків взагалі немає вертольотів, навіть за оплату в Україні не існує такої послуги. Є тільки у військових і в МЧС. В принципі механізм перевезення повітрям існує, але на мою думку він не відпрацьований. Це тільки заслуга наших лікарів, що вони домоглися цього», – каже Ованесов.
Радник губернатора Дніпропетровської області Тетяна Губа, яка допомагала координувати перевезення Давида написала подяку на своїй сторіночці в Фейсбуці.
Головний лікар каже, що на сьогодні поняття санавіація не існує, є медицина катастроф, там є автомобільне обладнання відповідного класу для перевезення пацієнтів.
«Є певні процедури узгодження, в цивільній медицині вертольотів немає. Були питання узгодження, які мають часовий проміжок, хвилинами це не вирішується. Плюс стан, який дозволяє транспортувати. Переліт може привести до летального результату. Дитина отримала певну терапію перед транспортуванням. Огляд консультантів області був необхідний, щоб підтвердити наші припущення про можливість транспортування, людина, яка транспортує також оглядає і вивчає показники, тому процес підготовки до транспортування вимагає часу. Розумію, що для батьків ці хвилини і часи здаються вічністю».
В Бахмутській поліції кажуть, що відкрили кримінальне впровадження і кваліфікують цю подію як нещасний випадок. Дитина відкрила вікно, поки мама вийшла в іншу кімнату.
Бажаємо здоров’я маленькому Давиду і терпіння батькам! Важливо що завдяки співробітництву медиків і військових він має шанс на видужання.