Цього року підгузками для дітей з порушенням рухових функцій забезпечують за рахунок місцевого бюджету. Але матери скаржаться, що вони не підходять для їхніх дітей, вони вимушені їх продавати, щоб придбати більш якісні. Щоб уникнути проблеми в наступному році і задовольнити потреби дітей на вищому рівні, журналісти звернулись до головного лікаря КНП «БЛІЛ м.Бахмут» та депутат міської ради Світлани Мельникової.
Батьки дітей з порушенням рухових функцій дуже раділи, що почали отримувати підгузки, бо це відчутна допомога до сімейного бюджету. Сьогодні 26-ть батьків, а саме стільки дітей перебувають на обліку у дитячого невролога в Бахмутській лікарні інтенсивного лікування, отримали останні в цьому році підгузки.
Читайте також: “В Бахмуті дітям з порушенням рухових функцій придбали підгузки за бюджетні кошти“
І сьогодні деякі матери озвучили проблему – підгузки дуже не зручні та не підходять для їхніх дітей.
“Підгузки поганої якості – вони протікають, вони дуже великі, я свою дитину декілька раз можу обмотати. Але, я знайшла інші підгузки, спробувала їх, і вони влаштовують нас. До того ж, їх вартість така ж сама, як тих, що нам видають в лікарні. Я запропонувала придбати такі, але медсестра сказала, що змінити постачальника не можливо. Я не згодна з такою позицією, чому ми повинні погоджуватись? Чому моя дитина повинна відчувати діскомфорт? Я вимушена їх продавати, а потім придбавати інші, вартість яких вище, але вони краще і моєї дитині в них комфортно!” – розказала Альбіна Гребенюк, мати дівчини з інвалідністю.
Біля лікарні були інші матери, вони також скаржились, що підгузки поганої якості.
“Моєму сину 9 років, він важить майже 47 кг, підгузки для нього маленькі, вони тиснуть та рвуться. Я їх не використовую, вони лежать “мертвим вантажем”, а речі дитини просто прасую”, – розказала Світлана Нагина.
“Для мого сина підгузки великі та вони протікають. Я також вимушена їх продавати, щоб купити інші, які підходять. А що мені робити, треба якось виживати?” – каже Оксана Гапієнко, мати Олександра, хлопчика з інвалідністю.
Ми звернулись за коментарями до головного лікаря.
“Насамперед ми проводили індивідуальні бесіди з батьками дітей з інвалідністю. В залежності від ваги дитини, її рівня обмеженості руху, кількості разів сечовипускання та інших факторів визначили потребу в підгузках для окремої дитини. Нормативів конкретних не існує. Потім провели закупівлю через систему “Prozorro“, уклали контракт та протягом року постачальник нас забезпечував підгузниками. Батьки отримували підгузки жодного разу не скаржились на їх погану якість, а тільки дякували за таку можливість”, – говорила Світлана Мельнікова головний лікар КНП «БЛІЛ м.Бахмут».
Договір укладено майже на 170 тисяч гривень. За посиланням можна почитати як обирався постачальник, які вимоги йому виставлялись
Потрібна кількість підгузків визначається на підставі Постанови №1301. Такі перемовини ведуть у групі ФБ СТО “Їжачок” між собою батьки дітей з інвалідністю, там можна знайти багато підказок при спілкуванні з місцевим самоврядуванням
Старша медсестра КНП «БЛІЛ м.Бахмут» також сказала, що сьогодні вперше почула скарги деяких матерів про погану якість підгузників.
“Я завжди цікавлюсь чи подобаються підгузки, і жодного разу батьки не говорили, що вони погані. Сьогодні я була дуже здивована, коли почула невдоволення від батьків”, – говорила Світлана Сарапина.
Чому батьки не казали раніше про погані підгузки?
“Та що казати, що дають, то і беру”, – відповідає Світлана Нагина.
Але не всі байдужі і деякі намагаються вирішити проблему. Альбіна Гребенюк запропонувала провести зустріч з працівниками охорони здоров’я перед тим, як будуть укладати контракт на придбання підгузників у наступному році.
“Я принесу і покажу підгузки іншої торгової марки, вони набагато краще і коштують майже стільки ж. Я просто хочу, щоб нашим дітям було комфортно!” – говорить Альбіна.
“Ми не зможемо в критеріях відбору постачальника вказати торгову марку, але ми зможемо прописати конкретні характеристики товару і тоді легше буде обрати постачальника з потрібними нам підгузками. Дуже добре, що підняли таку проблему, озвучили її, погано, що батьки мовчали та не звертались саме до мене, але я також хочу, щоб діти мали комфортні умови життя”, – сказала Світлана Мельнікова.
Скоріш за все, наступного року забезпеченням підгузків буде займатись первинна ланка, і вже є домовленості з лікарями Центру первинної медичної допомоги про проведення зустрічі з батьками дітей з інвалідністю про вибір якісних підгузків.