За попередніми домовленостями, які привезла з навчальної поїздки до Німеччини підприємець та голова Текстильного кластеру Донеччини Ганна Петриченко, малі та середні підприємства Східної України зможуть виконувати замовлення європейських колег. Це поки що посередницька діяльність, але це можливість вийти на експорт і розвивати свої підприємства.
Провести перемовини і налагодити партнерство з підприємствами Німеччини голова Текстильного кластеру Донеччини Ганна Петриченко мала змогу під час участі в навчальній програмі “Fit for Partnership with Germany”, що реалізує Федеральне міністерство економіки і енергетики Німеччини.
Ганна розказала, що в жовтні у складі жіночої групи, що складалася з 20 українських підприємниць відвідала Гамбург, де проходила серія тренінгів, зустрічі на підприємствах міста та околиці. Заключним етапом навчальної програми були особисті зустрічі.
«Третя частина програми – індивідуальні бізнес-зустрічі. Ці зустрічі плануються ще в Україні. Можна шукати потенційних покупців або постачальників, можна спробувати залучити інвесторів.
Я розвивала контакти, що склались в рамках роботи нашого кластеру з GIZ в легкій промисловості. Вдалося налагодити контакт з Текстильною асоціацією Східної Німеччини. Ми їм цікаві. З нами готові співпрацювати в плані замовлень. Вони готові давати матеріали і викрійки, щоб ми відшивали. Така давальницька схема зручна всім, оскільки, ринок змінюється відбувається постійний пошук партнерів. З Росією впроваджені санкції, то вони шукають нових партнерів, в тому числі і для збуту свого товару. Асоціація співпрацює з Чехією, Румунією, Болгарією – це варіанти аутсорсингу, де робоча сила дешевша, ніж в Німеччині.
Асоціація створена давно, ще коли Німеччина була розділена. Туди входить понад двісті підприємств. Це великі гравці. Асоціацією управляють найняті менеджери. Асоціація випускає журнал, і ми домовилися, щоб наші підприємства теж були туди включені.
Кожне підприємство хоче скоротити свої витрати на собівартість своєї продукції і не втратити в якості. Вартість робочої сили у нас набагато менше. Звичайно це не дуже приємно для нас, але в даний час це точка виходу на експорт. Принаймні поки вихід для підприємств області – шити для когось плюс розвивати свою торгову марку», – пояснює Петриченко.
Підприємства кластеру можуть виконувати невеликі замовлення, чим дуже зацікавили європейських партнерів. Зараз відбувається розрахунок цін. Ця пропозиція діє не тільки для нашого кластера, а й для підприємств області, які в нього ще не увійшли.
Програма за, якою Петриченко навчалась в Німеччині вивозить з України декілька груп підприємців на рік. Участь в програмі пайова. Навчання і проживання, проїзд в Німеччині за рахунок програми – проїзд з України і назад, харчування за рахунок учасника. Дізнатись про можливості можна через обласну адміністрацію чи Торгово-промислову палату в місті.