На місцеві вибори Уряд пропонує мажаритарку з можливістю самовисування

Семаковська Тетяна 19:33, 31 Жовтня 2019

IMG 9886 копия 2084fМіністерство розвитку громад та територій України оприлюднило концепцію нового закону про місцеві вибори. В ньому пропонуються різні варіанти оптимальних виборчих систем і підрахунку голосів, але основне що ми побачили повернення можливості самовисування. По діючому закону, щоб балотуватись до місцевої ради треба або бути членом партії, або висуватись від неї. Що про нові можливості думають в Бахмуті.

В Міністерстві розвитку громад та територій України заявили, що запропонували варіанти, як організувати систему місцевих виборів так, щоб у місцевих радах були належним чином представлені інтереси усіх жителів і громад, як знизити вплив центральних партій на місцеві вибори, і взагалі – як зробити вибори більш зрозумілими і справедливими. Зараз планується  обговорити запропоновану концепцію, щоб знайти найоптимальнішу модель, яка буде прописана у відповідному законопроекті.

Свої думки з приводу запропонованої концепції і можливості самовисування озвучила секретар Бахмутської міськради Світлана Кіщенко.

«Коли обговорювався проект чинного закону, за яким можна обиратися до місцевої ради тільки за партійними списками, мене запрошували на зустріч до Комітету Верховної Ради. Ще там я говорила, що депутати міськради повинні обиратися з людей, авторитетних на своїх округах, це мають бути люди яких знають, яким довіряють. А що таке партійний список? Не завжди людина, яка перемогла на окрузі стає депутатом, це показали вибори в Соледарі. Я знаю людей, які перемогли на своїй ділянці, але депутатами вони не стали. Партія сказала, пишіть заяву на відмову, а туди призначили інших.

До того ж так будуть представлені всі наші сільські ради. Місцевий рівень – це не той рівень, який потрібно політизувати. Що таке місцеве самоврядування? Це рішення питань руху муніципального транспорту, прибирання в місті і так далі.

Я була присутня на Асоціації ОТГ Донецької області і там говорили, що з прогнозом в 60% вибори будуть восени, а базовим рівнем будуть – ОТГ».

Запропоновану концепцію ми попросили також прокоментувати активіста, голову обласної організації партії «Народний Фронт» Віктора Буслова.

«Я підтримую наявність само висування. Там є варіант того, що люди можуть об’єднуватися в групи, створювати свій список і йти разом на вибори, командою. Виходить політична сила без партійної приналежності. Цей варіант я максимально підтримую. Не всі з тих чи інших причин хочуть бути членами партії, а попередній закон обмежував людей в цьому плані.

Крім того, мені сподобався варіант обрання міського голови. Зараз в містах з населеним до 100 тисяч ми обираємо простою більшістю. А в новій концепції уряду пропонується вважати міського голову обраним, якщо він набрав більше половини голосів. За існуючим законом, завівши достатню кількість технічних кандидатів, можна розмити електорат суперника і перемогти простою більшістю. А більшість від жителів міста, наприклад, такого мера не підтримує, але у нього є ядерний електорат 30%, в силу того, що опоненти не єдині – розсіюють свої голоси, місто обирає такого мера. А в другому турі антирейтинг грає велику роль.

Я вважаю негативним – складність запропонованої виборчої системи. Швидше за все будуть ускладнені бюлетені, думаю, не вдасться всім пояснити і донести суть такої виборчої системи.

Крім того мені не подобається, що закон приймається під вибори. Це вже стала практика, коли провладна більшість приймає виборче законодавство в своїх інтересах. Ось цього б як раз хотілося уникнути», – пояснив Буслов.

В Міністерстві вважають, що зміни до законодавства про місцеві вибори мають враховувати майбутні зміни до Конституції в частині децентралізації та базуватися на новому адміністративно-територіальному устрої.

«Розраховуємо, що народні депутати приймуть зміни до Конституції вже в лютому наступного року. Після цього можна буде затверджувати новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів і на його основі приймати закон про місцеві вибори. Отже, ці декілька місяців спільно з Міністерством юстиції та народними депутатами маємо використати для консультацій, координації і напрацювання законопроекту, що пропонуватиме оптимальну модель виборів, яка враховуватиме майбутні повноваження і можливості місцевих рад усіх рівнів», – сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України  В’ячеслав Негода.

Він висловив думку, що система і організація місцевих виборів має бути прописана не у виборчому кодексі, а в окремому законі, бо, по-перше, вона має безліч особливостей, а, по-друге, місцеве самоврядування у децентралізованій країні варте того, щоб мати свої окремі правила обрання депутатів рад і голів.

Ознайомитись з концепцією можна за посиланням.

Враховуючи плани по зміни до Конституції в лютому, після чого тільки стане можливим та ухвалення законів, чекати вибори навесні не варто, а введення самовисування цілком ймовірне, оскільки не тільки в Уряді, а й на місцях вважають ці зміни доцільними.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]