В областном Департаменте экологии утверждают, что в Бахмуте не пожелали строить стерилизационный пункт для бездомных животных

Семаковська Тетяна 15:31, 24 Жовтня 2019

008 75e09Типовой проект двух видов стерилизационных пунктов по заказу Департамента экологии и природных ресурсов Донецкой области выполняет бахмутская фирма «Инженер». Пока мы выясняли, какими будут эти стерилизационные пункты, в департаменте рассказали, что ни один город в области пока не откликнулся на предложение построить такой пункт за деньги экологического фонда. В то время как в Бахмуте при рассмотрении вопроса о гуманном регулировании численности бездомных животных ссылаются не недостаток финансирования.

Директор фирмы «Инженер» Сергей Дикун рассказал, что экспертиза проекта будет готова к 4 ноября и проект сразу отдадут в работу заказчику. Проект готовили по техзаданию Департамента, а также учитывали пожелания общественности.

«Предусмотрено два вида помещений одно примерно на 45 квадратных метров, второе около 70 квадратных метров. Там предусмотрены прихожая, приемка животных, карантинная, смотровая, операционная, реабилитационная, комната с умывальником и душем. В качества отопления предусмотрены электрические конверторы, нужна подводка канализации и воды. Предусмотрено два вида фундамента – сборной и на сваях. Помещение изготавливается со сборных металлических конструкций, которые будут обшиваться утепленными сендвич панелями с металлической крышей. Каждый город будет привязывать этот проект к местности.

Содержание будет происходить за счет местной власти. На примере Львова, где это направление очень удачно развили, из такого пункта сделали ветлечебницу для животных, он работает на самоокупаемости. Ветлебечницу оснастили хорошим оборудованием, очередь на несколько месяцев вперед. У нас все будет зависеть от местной власти, как они смогут раскрутить это все», – говорит Дикун.

Более подробно об использовании проекта нам рассказали в Департаменте экологии и природных ресурсов Донецкой области.  

«Мы заказывали два пункта малый стоимостью около миллиона гривен, большой – около 1,4 миллиона. Оба пункта – безфундаментые, так как ни один город не дал нам землю, чтобы мы построили первый стерилизационный пункт. Поэтому, мы разрабатываем проект не привязанный к местности. Под него еще нужно сделать маленький проект привязки к местности, если какой-то город захочет у себя построить.

Как только проект будет готов, я напишу письмо в городские и районные советы, с предложением обратиться к нам, чтобы получить проект безвозмездно. Мы же принудительно не можем его построить. Департамент писал письма с предложениями целый год, и когда были деньги в областном фонде, мы указывали, что любой город может запросить средства на постройку и Бахмут в том числе. Такое письмо мы отправляли три раза. Откликнулось только Доброполье, но у них не было в тот момент проекта и выделенной земли. Я вижу, что в этом вопросе желание общественности намного больше, чем местных органов власти», – сообщил главный специалист отдела природно-заповедных территорий и лесного хозяйства Департамента экологии и природных ресурсов Донецкой области Андрей Зуяков.

Начальник Управления развития городского хозяйства и капитального строительства Сергей Черноиван сообщил, что писем с предложением выделить деньги из областного экологического фонда он не помнит, им писали о стерилизационных пунктах, но финансирования на строительство не предлагали. В случае, если такая возможность появиться, то ее будут рассматривать коллегиально.  

О том, что областной фонд готов профинансировать строительство стерилизационного пункта, начальник Департамента экологии и природных ресурсов Донецкой области Сергей Натрус  также сообщал волонтерам Бахмутского общества защиты животных «Лада».

897 9ce9b

В тоже время местные зоозащитники продолжают акции против стерилизации бездомных животных ФОП «Лупальцов» и вывозом собак в Харьковское коммунальное предприятие. Волонтеры «Лады» уверены, что животных просто уничтожат. Горсовет не отреагировал на просьбы общественности, накануне на странице Бахмутского горсовета в Фейсбуке появилось объявление о том, что вскоре в городе начнется отлов собак. В какие дни это будет, в горсовете отказываются сообщить.

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.