Чому українці все рідше ходять на вибори? (Відео)

Семаковська Тетяна 10:10, 29 Липня 2019

IMG 7929 7909aЗа часи своєї незалежності українці обирали вісім разів народних депутатів, і з кожним разом активність виборців падала.Цього разу, якщо б норму про мінімальний поріг не було скасовано, вибори б визнали такими, що не відбулись. Але народні обранці все ж таки легітимізовані, і українці, як завжди, чекають від них позитивних змін, причому якомога швидше. 

Недовіра, байдужість, брак часу, а й іноді відсутність законної можливості проголосувати – це ще не повний список причин того, чому українці не цікавляться політикою. Якщо на вибори у 1994 році активність українців була більше 75%, то через 25 років вона спала до 49,8%.

явка по Украине e3caf

А ось явка на виборах до Європарламенту, навпаки, цієї весни, була рекордна за останні 25 років і склала більше 50% виборців.

евро 41576

На відео ви можете переглянути аналіз активності українських виборців та результати голосування по 46-му округу.  

 

Якщо говорити про наш округ – Бахмутщина та Лиманщина, то у порівнянні з минулими парламентськими виборами 2014 року, явка виборців, навіть зросла, і більше чим на 10%, але загалом активність бахмутян на загальнодержавному рівні – 48,9%.

5646 9cb7bГригорій Золотарьов бере участь у виборчому процесі ще з часів радянської влади, цього разу, на парламентських виборах, також був головою ОВК №46. Наблюдає процес зниження активності виборців власними очима.

“Я думаю, що люди зовсім втратили довіру до будь-якої влади, та й взагалі в нашої дійсності. До того ж, перед виборами постійно з’являються рейтинги кандидатів, вони ж, по суті, не є справжніми, а людей лише відштовхують від самого процесу” – каже Золотарьов.

Віктор Зипир, місцевий активіст, підприємець бере участь у виборах постійно, цього разу також обирав свого народного депутата.

“Від політичних процесів ми залежимо і як громадяни, і як підприємці. Волею не волею постійно згадуємо та порівнюємо, як ми жили раніше при якомусь конкретному президенті, народних депутатах. І ось, коли настає час змін, то відразу виникає питання: “За кого треба проголосувати? Краще я підтримую кандидата, щоб не виграв його опонент”. І ми знов і знов надіємось, що саме ми – українці зможемо вплинути на політичну ситуацію в країні”, – вважає Віктор. 

Олександр Сиренко, бахмутчанин цього разу не пішов на вибори, каже, що не хоче, щоб з його допомогою легітимізировали владу.

“Моє право обирати забрали ще у 2000-х роках, коли відмінили обов’язкову явку на рівні 50% та відмінили графу “Проти всіх”. Цей пункт був сигналом для влади, що вона робить щось не вірно, щось не так. Адже результати президентських виборів показали, як суспільство відноситься до існуючої влади. Українці голосували не за Зеленського, чи за Порошенко. Реальний рейтинг минулого Президента ми побачили на цих парламентських виборах… Люди голосували “Проти всіх”. Чим бідніше суспільство, тим менше воно ходить на вибори. І на сьогодні я бачу лиш один вихід з нашої ситуації – авторитарний режим правління”, – розмірковує Олександр.

Доречі, виходячи з опитувальника на нашому сайті, бахмутяни, які взяли у ньому участь, віддавали свій голос за певного кандидата, але за результатами виборів перемогу здобув інший. Може після отриманого розчарування, виборці й перестають бути активними.

989898 e854f

Загалом мешканці Донецької та Луганської областей обрали до парламенту одноголосно партію “Опозиційну платформу “За життя”, а вся інша Україна – партію “Слуга народу”, за виключенням кількох районів Львівської області – там підтримали партію “Голос” та партію “Європейська солідарність” та одного району Одеської області – там, як і на східній Україні підтримали “Опозиційну платформу “За життя”.

По депутатам-мажоритарникам на східній Україні переміг лише один представник партії “Слуга народу” та один від партії “Батьківщина”, інші депутати увійшли або самовисуванцями, або від партій  “Опозиційна платформа “За життя” та “Опозиційний блок”.

Тепер знов будемо чекати на зміни, сподіватися на краще, а потім, через п’ять років, знов прийдемо обирати, щоб зробити, на нашу думку, доленосне рішення.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]