Громадські простори на Донеччині створюють умови для об’єднання та розвитку громад (Відео)

Семаковська Тетяна 14:26, 8 Серпня 2018

P5047678 344a7Майже в кожному місті Донецької області активна громадськість створила громадські простори, декілька працюють в Бахмуті. Такі території вільного спілкування зараз створюються у Світлодарську та Торецьку. Як все починалось та які задачі ставлять сьогодні перед собою активісти дивіться у відеосюжеті.

Першим вільним простором на Донеччині була «Вільна Хата», яку в 2014 році створила молодь з Краматорська та активісти з Львівської освітньої фундації. Сьогодні ГО «Вільна Хата» – це потужна організація, спрацьований колектив молодих активних людей, які створюють різні активності на території свого простору, організовують загально міські заходи.

ГО «Нова Дружківка», яка організувала постійну локацію для спілкування городян «Халва Хаб» вже вийшла за кордони свого міста. Працюють в межах сусідніх сільських громад, надаючи ресурсну підтримку для розвитку. А зараз реалізовують проект підтримки чотирьох нових громадських просторів на Донеччині.

На базі «Халва Хабу» працюють суміжні проекти, які розроюлюяться в партнерстві з іншими громадськими організаціями. Одну з таких ініціатив по залученню батьків до спільного вирішення проблем у школах Дружківки очолює Світлана Агадженян, координатор проекту ГО «Україна можливостей».

ГО “Точка доступу” також надає ресурси ініціативам по створенню коворкінгів, один з пріоритетов їх конкурсу малих грантів, що оголошувала організації був – свторення громадського простору. Таку територію для спілкування створили для себе учні одної з Краматорських шкіл.

Молодіжний простір «FreeDOM HUB» в Бахмуті працює не тільки з молоддю, він став ресурсним центром для ОСББ в Бахмуті. Для голів ОСББ проводять тренінги, навчання. Нещодавно провели регіональний форум ОСББ.

В Бахмуті створюються також коворкінги за інтересами. Так у школі №10 за ініціативою директора Наталі Дроздової та колективу, при участі батьків та дітей створили «Територію смаколиків», де учні школи можуть в комфортній атмосфері займатися приготуванням різних страв, а мешканці мікрорайону збиратися на свята.

Громадський простір VPN Zone робить в прифронтовому Світлодарську Олександр Ширшин. Активіст сам виїхав з Криму, і на хвилі патріотизму почав займатись волонтерством, зараз ця діяльність переросла у прагнення покращити світ навколо себе. Надати ресурси місцевої молоді. Олександр організував спортивну секцію, працює з дітьми, і також хоче розширити уявлення Світлодарської молоді про світ, який на сьогодні не виходить за межі провінціального містечка.

Підготовлено в рамках підтримки медіа грантів від ПРООН для громадських діячів та журналистів та профінансовано за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції. Погляди, що висловлені, належатимуть авторам і можуть не збігатись із офіційною позицією ПРООН в Україні, Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції, Європейського Союзу».

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]