Гроші лікарю за довіру пацієнтів – як рухається медична реформа в Україні і Бахмуті

Семаковська Тетяна 23:23, 30 Травня 2018

33995418 1856201514419278 7278507053046300672 n 9b479Якими темпами рухається медична реформа в Україні і Бахмуті? З якими труднощами стикаються на шляху реформування? Скільки декларацій з сімейними лікарями укладено в Бахмуті, якому лікарю довіряють більше? Чи буде введено обов’язкове медичне страхування для фізичних осіб? Читайте докладніше у нашому матеріалі.

Минулого місяця для журналістів Донецької та Запорізької областей відбувся прес-тур до Києва. Журналістка громадського медіа-порталу «Бахмут IN.UA» також взяла участь у даному заході. Два квітневих дні були дуже насиченими різними зустрічами – з керівництвом НБУ, народним депутатом, заступниками міністрів освіти, інформаційної політики та охорони здоров’я України, експертами законодавства з ЄС.

Другого дня журналісти спілкувались з заступником міністра охорони здоров’я – Павлом Ковтонюком.Заступник міністра розповів журналістам, як на сьогоднішній час рухається реформа, розказав про плани на майбутнє та відповів на питання гостей.

Лікар буде отримувати гроші за довіру від своїх пацієнтів  

“Насамперед реформа охорони здоров’я пілкується про розподіл фінансових коштів – ми хочемо оплачувати результат роботи лікарів, а не приміщень, де вони сидять. Ми почали робити її поетапно, бо різко щось міняти буде дуже неприємно для громадян. До того ж, перші зміни відбуваються на первинній ланці. Бо, по-перше – з точки зору реформи запустити зміни там реально швидко. А по-друге, ми хочемо забезпечити людей фахівцями на первинці”, – розповів Павло Ковтонюк.

Перший крок реформи – це початок підписної кампанії до обраного лікаря у квітні. Друга частина реформи – ті медичні заклади, які будуть готові, зможуть вже з липня поточного року отримувати гроші за своїх пацієнтів. Інші, що не встигли – з жовтня, а потім вже з початку 2019 року. Але, дійсно починати треба скоріше.

Снимок 6b22a

“Ми маємо колег-радників з інших країн. То вони порівняли результати медичної реформи у своїх країнах, і наші результати перевершили очікування – починали з 20-30 тисяч на день підписаних декларацій, зараз маємо – 150 тисяч декларацій на день. Причому швидкість постійно росте,” – говорив Павло Ковтонюк.

На середину травня 3,5 мільйона українців обрали сімейних лікарів та підписали декларації. Найбільше декларацій підписано в Харківській області — 404 500. На другому місці місто Київ (326 020), на третьому — Вінницька область (298 754), на четвертому — Дніпропетровська (282 836) і на п’ятому місці — Донецька (267 681).    

“Люди, в основному, ідуть до сімейних лікарів. Першими почали обирати лікарів старші люди, віком від 40 до 65 років. Причому різниці між селом та містом немає зовсім, вони рухаються в одному напрямку”, – додав заступник міністру.

“В Бахмуті станом на вечір 30 травня було укладено 12058 декларацій. Лідер серед амбулаторій – це амбулаторія №6, в районі Забахмутки. Там працює сімейний лікар Евдокимова Ольга, з якою уклали договори 930 бахмутян, це більше половини декларацій, які вона може підписати з пацієнтами”, – прокоментувала ситуацію в Бахмуті Світлана Шабаліна, головний лікар ЦПМСП.  

Проблеми при виборі лікаря та підписанні декларації

“Зараз є такі часті порушення – коли лікарі кажуть, що приписують тільки зі своєї дільниці. У таких випадках ми робимо попередження. Бо, ми робимо реформу з протилежним результатом, щоб відкріпитись зі своєї дільниці, а ті лікарі, які вас обслуговували роблять навпаки”, – говорив Павло Ковтонюк.

“Щодо таких випадків у Бахмуті, то вони були, але лише на початку підписної кампанії, зараз проблем не виникає”, – повідомила Світлана Шабаліна.

“Село і місто мають однакову швидкість при підписанні декларацій. До речі,  компьютеризація медичних послуг в селах зовсім не відстає від компьютерного забезпечення в містах”, – додав також Павло Ковтонюк.

Чи можна обрати приватну лікарню?

“Дійсно, це передбачено в законі, але чи є бажання таких закладів? Примусити їх ми не можемо, та по Україні вже є приклади укладання договорів, але поки вони роблять це дуже обережно. Я так, вважаю, що вони дочекаються липня и подивляться, чи дійсно держава заплатить гроші медичним закладам, а потім також будуть приймати участь”, – відповів заступник міністра охорони здоров’я.

Сімейних лікарів у деяких містах не вистачає

“Зараз в державі працює програма перенавчання – кожен фахівець може отримати кваліфікацію сімейного лікаря. Та й самі органи місцевого самоврядування повинні створювати вигідні та привабливі умови для роботи і життя молодих фахівців у громадах”, – наголосив Павло Ковтонюк.

“Населення Бахмуту приблизно 75,5 тисяч громадян. Тобто потрібно 42 сімейних лікаря. У нас зараз є лише 14 фахівців – катастрофічна нестача кадрів. І в загалі лікарський склад укомплектований на 65%, з яких 50% – це лікарі пенсійного віку, але сімейні лікарі – це переважно молоді фахівці”, –  пояснила Світлана Шабаліна.

Доля “швидкої” у медичній реформі

“Зараз ніякої реформи, яка б спростовувала “швидкі” немає. Ми плануємо забезпечувати ще краще фінансування, також будуть виділяться гроші на навчання фахівців і системи диспетчерської, бо ці два пункти – головні для швидкої”, – прокоментував Павло Ковтонюк.

Чи планується ввести обов’язкове медичне страхування для фізичних осіб?

“Те що ми зараз впроваджуємо – це і є медичне страхування. В Україні є дивне уявлення медичного страхування: люди вважають, що треба купити поліс і ти будеш застрахований, але це один з десятків видів страхування. Ми взяли іншу модель – так звану “британську” модель страхування. Тобто, громадяни страхуються через сплачені ними податки, щоб ми з вами не робили додаткових внесків у додаткові контори. Ці гроші йдуть на спеціальний рахунок Національної Служби здоров’я і людина отримує фінансування у випадку хвороби. Якогось спеціального страхового полюса не буде, тільки приватний полюс від недержавних страхових організацій, як додатковий”, – пояснив Павло Ковтонюк.

Матеріал опубліковано в рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства під назвою «Розвиток професійної спроможності представників регіональних ЗМІ в Україні

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]