Бахмут чекає пропозицій щодо інтелектуального, творчого та спортивного дозвілля

Семаковська Тетяна 20:46, 16 Квітня 2018

«Прокачати» Бахмут, підвищити імідж міста, провести акції, фестивалі, конкурси чи семінари, популяризувати здоровий та культурний спосіб життя містян – такі напрямки першого в Бахмуті конкурсу для інститутів громадянського суспільства. Вже 20 квітня дедлайн щодо подання заявок для участі в цьому конкурсі, який був започаткований Бахмутською міською радою.

19 березня 2018 року міська рада вперше для  інститутів громадянського суспільства Бахмута оголосила конкурс проектів, для виконання яких у поточному році отримають фінансову підтримку за рахунок коштів з міського бюджету.

Кінцевий термін прийому заявок, або дедлайн, в цю п’ятницю, 20 квітня 2018 року. Програми, проекти чи заходи в межах цього конкурсу мають бути спрямовані на вирішення завдань за такими напрямками:

  • національно-патріотичне виховання населення;
  • організація та проведення культурно-мистецьких конкурсів, акцій, конференцій, семінарів;
  • популяризація та утвердження здорового та безпечного способу життя й культури здоров’я мешканців Бахмуту;
  • інтелектуальне самовдосконалення, організація змістовного дозвілля молоді;
  • проведення промоційних заходів, спрямованих на підвищення іміджу Бахмуту.

Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів у цьому конкурсі становить 20 тисяч гривень. Але ж  від учасників обов’язковим є партнерській вклад, не менший за 25% від загальної суми запропонованої програми, проектів чи заходів.

Як розповіла Світлана Кудрявих начальник відділу внутрішньої політики Бахмуту, на сьогодні більше п’яти ІГС подали заявки до участі у конкурсі:

«Справа в тому, що в багатьох з тих, хто подавав заявки не всі документи узгоджені з умовами конкурсу. Тому зараз вони їх доробляють. Але проекти цікаві і навіть якщо не всі встигнуть виправити документи до 20 квітня, ми їх все одно приймемо. А тоді вже на комісії будемо вирішувати – розглядати кожен пакет документів окремо», – додала Світлана Кудрявих та закликала містян не вагатися й скоріше подавати заявки на участь.

Серед тих хто подається – Ольга Жиліна. Про свій проект зараз розповідає не охоче:

«Тримаю, так би мовити, інтригу. Одне скажу – проект наш називається «Інклюзивна освіта». Ось як все вдасться – дізнаєтесь, а поки чекаємо на перемогу й фінансування».

Нагадаємо, що саме Ольга Жиліна брала участь у Громадському бюджеті-2017. ЇЇ ідея перемогла і організація має отримати фінансування на сучасний кабінет сурдопедагога для різновікових дітей-інвалідів з вадами слуху.

Голова Громадської ради та представниця міського благодійного дитячого фонду «Мрія» Наталя Дроздова, також подала заявку на участь. Каже, проблем з документами в них не має, а завдяки конкурсу хочуть інтелектуально вдосконалити, організувати змістовне дозвілля мешканців «Забахмутки»:

«В нашому мікрорайоні не надто багато культурних та інтелектуальних міст для спілкування чи відпочинку не тільки молоді, а й і дорослих. Тому ми вирішили написати проект, який дозволить створити ковортинговий центр на базі бібліотеки школи №10. Якщо отримаємо фінансування, в нас з’явиться такий собі осередок для спілкування всіх мешканців нашого мікрорайону», – розповідає про свій проект Наталя Дроздова.

Що ще з’явиться в Бахмуті завдяки конкурсу для інститутів громадського суспільства від міської ради, буде зрозуміло вже після 20 квітня 2018 року. Але зараз ще можна подавати свої проекти на електронну скриньку [email protected], у темі листування необхідно вказати «конкурс проектів ІГС». Додаткову інформацію щодо участі у цьому конкурсі можна знайти також і на сайті Бахмутської міськради.

На відео можна переглянути пояснення представників міськради щодо заповнення заявки та участі у конкурсі.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]