Бахмут відкриває творчу еліту для всієї України (Відео)

Семаковська Тетяна 19:00, 12 Квітня 2018

В Бахмутському коледжі мистецтв ім. І. Карабиця відбувся IX Відкритий конкурс української фортепіанної та вокальної музики ім. Івана Карабиця. В ньому взяли участь 45 юних музикантів з 17 навчальних закладів. Навіть інструмент, на якому грали музиканти виявився особливим – спеціально для конкурсу в Бахмут з Києва привезли рояль.

Конкурс був започаткований 15 років тому, з кожним роком збільшується кількість учасників але незмінним залишається високий рівень майстерності, який показують конкурсанти і професійне журі. Цього року до робочої групи конкурсу увійшли піаністи Маріанна Копіца-Карабиць, Ірина Алексійчук, Юрій Кот, Інеш Кдирова, Олександр Мірошніченко.

«Цей конкурс давно в полі зору професіоналів – педагогів, працівників культури. У регіонах практично немає орієнтованих на фортепіанне мистецтво конкурсів, які допомагають виділяти таланти. Завдяки колективу Бахмутського коледжу мистецтв у нас є можливість побачити молодь, яка стане творчою елітою України. Значення таких конкурсів переоцінити неможливо – це наше джерело нових талантів на рівні України», – розказала Громадському медіапорталу «Бахмут IN.UA» член журі, доцент Київського національного університету мистецтв, викладач вокалу, випускниця Артемівського музичного училища Інеш Кдирова.

Эпизод 01.00 00 55 09.неподвижное изображение001 a2b97

Кдирова підкреслила важливість того, що в коледжі нещодавно з’явилася спеціалізація естрадного вокалу:

«Коли я навчалася в 90-му році, такої кафедри не було. Я займалася за класом фортепіано. Те що естрадні виконавці навчаються в вузі, де профільними є академічні інструменти, дає можливість виховати професійних, зрілих артистів, з якими можна говорити професійною мовою. Зараз всілякі шоу-проекти висмикують артистів і люди вважають, що це таланти з вулиці, але насправді серед них багато випускників вишів. Таким чином виховані артисти не дозволять собі показати на публіку незавершений твір чи виступити посередньо. Рівень культури нашої держави оцінюють саме за виступами наших артистів, тому дуже важливо виховувати професіоналів!»

Імените журі приділяло увагу не тільки конкурсній програмі, але й проводило майстер-класи для студентів. Про особливості заходу в цьому році на своїй сторіночці в Фейсбуці розказала один з організаторів – викладач-методист фортепіанного відділу Бахмутського коледжу мистецтв Лариса Зіноватна.

«Змістовним і артистичним майстер-класом професора НМАУ ім. П.Чайковського Юрія Кота завершився ІХ Відкритий конкурс української фортепіанної музики ім. І.Карабиця в Бахмутському коледжі мистецтв. Про низку подій, ініціатив, пов’язаних з конкурсом, можна розповідати, починаючи зі слова “вперше”. Отже, вперше в Донбас, в Бахмутський коледж мистецтв з Києва компанія In-Jazz, офіційний представник фірми Ямаха в Україні, доставила для проведення конкурсу чудовий рояль, на якому грали його учасники і гості. Вперше збільшилася кількість конкурсантів за рахунок юних талановитих піаністів з музичних шкіл та вокалістів з музичних коледжів, які виконали чудові українські народні пісні і проникливі твори Івана Карабиця. За рішенням організаторів та членів журі музичного змагання, вперше подарунками відзначені педагоги, чиї студенти найчастіше ставали його переможцями.

Але ми вірні і традицій, які зародилися 15 років тому, на І конкурсі. Головна- на кожному форумі піаністів звучать твори українських композиторів різних епох і стилів – класиків, сучасних авторів».

Конкурс тривав три дні і завершився нагородженням та гала-концертом лауреатів конкурсу та членів журі – видатних виконавців Ірини Алексійчук, Юрія Кота та Інеш Кдирової, виступи яких професіонали та любителі музики слухали с захопленням.

Ознайомитись з повним переліком лауреатів та дипломантів можна на сайті Бахмутського музичного коледжу ім.І.Карабиця.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]