Бахмут відкриває творчу еліту для всієї України (Відео)

Семаковська Тетяна 19:00, 12 Квітня 2018

В Бахмутському коледжі мистецтв ім. І. Карабиця відбувся IX Відкритий конкурс української фортепіанної та вокальної музики ім. Івана Карабиця. В ньому взяли участь 45 юних музикантів з 17 навчальних закладів. Навіть інструмент, на якому грали музиканти виявився особливим – спеціально для конкурсу в Бахмут з Києва привезли рояль.

Конкурс був започаткований 15 років тому, з кожним роком збільшується кількість учасників але незмінним залишається високий рівень майстерності, який показують конкурсанти і професійне журі. Цього року до робочої групи конкурсу увійшли піаністи Маріанна Копіца-Карабиць, Ірина Алексійчук, Юрій Кот, Інеш Кдирова, Олександр Мірошніченко.

«Цей конкурс давно в полі зору професіоналів – педагогів, працівників культури. У регіонах практично немає орієнтованих на фортепіанне мистецтво конкурсів, які допомагають виділяти таланти. Завдяки колективу Бахмутського коледжу мистецтв у нас є можливість побачити молодь, яка стане творчою елітою України. Значення таких конкурсів переоцінити неможливо – це наше джерело нових талантів на рівні України», – розказала Громадському медіапорталу «Бахмут IN.UA» член журі, доцент Київського національного університету мистецтв, викладач вокалу, випускниця Артемівського музичного училища Інеш Кдирова.

Эпизод 01.00 00 55 09.неподвижное изображение001 a2b97

Кдирова підкреслила важливість того, що в коледжі нещодавно з’явилася спеціалізація естрадного вокалу:

«Коли я навчалася в 90-му році, такої кафедри не було. Я займалася за класом фортепіано. Те що естрадні виконавці навчаються в вузі, де профільними є академічні інструменти, дає можливість виховати професійних, зрілих артистів, з якими можна говорити професійною мовою. Зараз всілякі шоу-проекти висмикують артистів і люди вважають, що це таланти з вулиці, але насправді серед них багато випускників вишів. Таким чином виховані артисти не дозволять собі показати на публіку незавершений твір чи виступити посередньо. Рівень культури нашої держави оцінюють саме за виступами наших артистів, тому дуже важливо виховувати професіоналів!»

Імените журі приділяло увагу не тільки конкурсній програмі, але й проводило майстер-класи для студентів. Про особливості заходу в цьому році на своїй сторіночці в Фейсбуці розказала один з організаторів – викладач-методист фортепіанного відділу Бахмутського коледжу мистецтв Лариса Зіноватна.

«Змістовним і артистичним майстер-класом професора НМАУ ім. П.Чайковського Юрія Кота завершився ІХ Відкритий конкурс української фортепіанної музики ім. І.Карабиця в Бахмутському коледжі мистецтв. Про низку подій, ініціатив, пов’язаних з конкурсом, можна розповідати, починаючи зі слова “вперше”. Отже, вперше в Донбас, в Бахмутський коледж мистецтв з Києва компанія In-Jazz, офіційний представник фірми Ямаха в Україні, доставила для проведення конкурсу чудовий рояль, на якому грали його учасники і гості. Вперше збільшилася кількість конкурсантів за рахунок юних талановитих піаністів з музичних шкіл та вокалістів з музичних коледжів, які виконали чудові українські народні пісні і проникливі твори Івана Карабиця. За рішенням організаторів та членів журі музичного змагання, вперше подарунками відзначені педагоги, чиї студенти найчастіше ставали його переможцями.

Але ми вірні і традицій, які зародилися 15 років тому, на І конкурсі. Головна- на кожному форумі піаністів звучать твори українських композиторів різних епох і стилів – класиків, сучасних авторів».

Конкурс тривав три дні і завершився нагородженням та гала-концертом лауреатів конкурсу та членів журі – видатних виконавців Ірини Алексійчук, Юрія Кота та Інеш Кдирової, виступи яких професіонали та любителі музики слухали с захопленням.

Ознайомитись з повним переліком лауреатів та дипломантів можна на сайті Бахмутського музичного коледжу ім.І.Карабиця.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]