Координатори руху «Сильні громади» в Бахмуті, активісти ГО «Бахмутська Фортеця» Ганна Бокова та Олена Щекодіна провели громадянський «урок» для студентів Горлівського інституту іноземних мов. Понад 50 студентів Бахмута сьогодні захоплено слухали про те, хто ж такий депутат, які в нього повноваження, навіщо він потрібен громадянам та як дізнатись про його діяльність.
На лекції “Чим може бути корисний депутат місцевої ради?” студентам пояснили різницю між мажоритарниками та кандидатами в депутати за партійними списками. Розказали, що таке місцевий бюджет та з чого і як він формується. Молодь Бахмута дізналася, що таке пленарні засідання та депутатські комісії. І все це їм розповіли доступною мовою. Хлопці та дівчата змогли розібратися в непростих політичних термінах та прийняли активну участь в обговоренні підсумків діяльності місцевого самоврядування в Бахмуті за 2017 рік.
– Чому саме місцева рада регулює вартість проїзду в міському транспорті?
– Хто найголовніший в міській раді?
– Як дізнатися, хто є депутатом на окрузі за своєю адресою?
– Що таке депутатський запит?
– Навіщо депутати ходять на сесії?
– Чи отримують депутати зарплатню?
– Як подавати петиції до міської ради?
– До кого звертатися, якщо депутат не виконує свої обов’язки? – такі питання поставили студенти Ганні та Олені після того, як докладно дізналися про місцеве самоврядування.
«Ми багато працюємо для того, щоб більше розуміти діяльність місцевих депутатів. Але і в нас не все виходить. Наприклад, на наше прохання надати інформацію щодо депутатських запитів та звенень, поданих депутатами Бахмутської міської ради в 2017 році, нам відповіли відмовою», – каже Ганна Бокова.
«Юрист руху “Сильні громади” вважає допоміг нам сформулювати законнні підстави і ми звернулися до уповноваженого по правах людини у Верховній Раді з питанням, чи правомірна така відмова. Чекаємо відповідь від омбудсмена», – додає Олена Щекодіна.
Студенти також дізнались про те як відстоювати свої права, як заявити про ініціативу, отримати необхідну інформацію в міськраді – до кого можна звернутися в тому чи іншому випадку.
До того ж студенти ін’язу дізналися про умови участі у проекті «Школа активної молоді в Бахмуті” та активностях, які ГО “Бахмутська Фортеця” за допомогою донорів приготували для студентів.
«Серед іншого, ми вже маємо 15 тисяч доларів від наших партнерів USAID на реалізацію студентських ініціатив в Бахмуті. Тому – вчиться з нами, як писати проекти, а потім реалізовуйте!», – додала Олена Щекодіна.
Тож «уроки» громадянства в Бахмуті подовжаться і надалі, бо обізнаність молоді в питаннях самоврядування – одна з основних задач ГО «Бахмутська Фортеця».