За новою редакцією Цивільного процесуального кодексу України змінено вимоги до позовної заяви, яка повинна містити, зокрема: 1) попередній (орієнтировний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи; 2) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; 3) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до того самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Про це повідомляє прес-служба Артемівського міськрайонного суду Донецької області.
Недотримання вимог до позовної заяви можуть стати причиною залишення позову без руху. За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі про що постановляє ухвалу в якій має зазначатись за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають із сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; 2) щодо спадкування; 3) щодо приватизації державного житлового фонду; 4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування ; 5) в яких ціна позову перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик. Відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання(перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликається до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України. Порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення учасників справи, місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території України, визначається ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». В Законі зазначено, що суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. Артемівський міськрайонний суд Донецької області публікує оголошення на офіційній сторінці суду на веб – сайті судової влади у вкладках «Громадянам» та «Інше». Пошук ведеться по алфавітному показнику.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, на ухвалу суду протягом 15 днів з дня проголошення. В новій редакції Цивільного процесуального кодексу змінений порядок подачі апеляційної скарги, яка подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Однак, відповідно до п.п. 15.5 п.15 Перехідних положень до цього кодексу, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно – телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією Кодексу. Таким чином, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно – телекомунікаційної системи Артемівський міськрайонний суд Донецької області приймає апеляційні скарги на судові рішення суду.