Про важливість історико-культурологічної тематики для наукової і педагогічної громадськості як Донецького краю, так і інших регіонів України, свідчить те, що чисельність учасників і географія читань щороку розширюється. Так, цього року у читаннях взяли участь більш, ніж 50 учасників з різних регіонів України. Це викладачі і студенти не лише Горлівського ін’язу, а й інших українських вишів – Києва, Вінниці, Одеси, Кривого Рога, Маріуполя, Слов’янська, Покровська. Окрім того, конференція об’єднала вчителів, учнів, керівників і вихованців Малої академії наук, працівників музеїв з сімнадцяти населених пунктів Донецької області.
Історико-культурологічні читання вже стали традиційними для культурного життя міста. Вони третій рік поспіль були проведені спільними зусиллями Горлівського інституту іноземних мов, Свято-Борисо-Глібської парафії м. Часів Яр Української православної церкви та Часівоярського промислового історико-краєзнавчого музею ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат».
За встановленою традицією, перед початком конференції у Свято-Борисо-Глібському храмі відбувся молебен першим вітчизняним св. князям-страстотерпцям Борису і Глібу, які й дали назву читанням.
Доповіді учасників читань охопили широке коло питань історико-релігійного, історичного, філософського, педагогіко-методичного та правового напрямів. Серед багатьох цікавих доповідей, представлених увазі присутніх на пленарному засіданні, значний інтерес викликав виступ Ігоря Корнацького, завідуючого відділом обліку фондів Бахмутського краєзнавчого музею. Корнацький виступив з доповіддю «Підпільний монастир у Горлівці (1926 – 1945)»
Також привернули увагу присутніх виступи викладачів Горлівського інституту іноземних мов – професора Галини Докашенко та доцента Сергія Євсеєнка, керівниці наукового гуртка Малої академії наук ЦПР м. Краматорськ Наталії Овсяннікової.
Кандидат історичних наук Сергій Євсеєнко виступив з доповіддю «Перші православні храми на території південного Подінців’я Донеччини в ХVII –XVIII ст.»
Наприкінці читань участники були нагороджені дипломами і подарунками. В заключному слові голова оргкомітету, доктор історичних наук Галина Докашенко висловила побажання, щоб кількість учасників і географія читань щороку продовжували зростати. Учасники читань одержали від оргкомітету дипломи, а їхні керівники – подяки
Можна говорити про те, що Борисоглібські читання цього року стали майданчиком для апробації наукових розвідок та набуття досвіду для науковців, педагогів, учнівської та студентської молоді Донецького краю.