Саме стільки виділяється з місцевого бюджету на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, що прийнято Програмою з висвітлення діяльності Бахмутської міської ради на 2018-2020 роки. Що саме передбачено програмою, і як проект рішення обговорювала громадськість читайте далі.
Протягом наступних трьох років депутати будуть проводити прес-тури, давати інтерв’ю, проводити брифінги по актуальним питанням для громади. Чи зможуть такі заходи дійсно налагодити діалог та залучити до участі в житті міста пересічних громадян?
Реалізація Програми має важливі цілі, це – запровадження постійного діалогу з громадою, шляхом залучення до обговорення населення до актуальних питань життєдіяльності міста, та підвищення рівня довіри громади до місцевої влади.
Яким чином це планується робити? Наприклад, дізнатись про роботу міського голови, депутатів, виконавчих органів Бахмуту, можна подивившись відеосюжети на міських телерадіокомпаніях та прочитати публікації у друкованих засобах масової інформації. Для цього з міського бюджету заклали по 300 тисяч.
Інформація про наявні ЗМІ на сайті Бахмутської міськради вельми обмежена. Громадський медіапортал “Бахмут IN.UA” взагалі відсутній, лінків на сайти та канали інших ЗМІ немає. Немає можливості переглянути матеріали, на які були витрачені гроші податківців. Хоча така форма звітності мала б забезпечити прозорість використання грошей за цією Програмою.
Дана Програма, перед прийняттям депутатами, обговорювалась на Громадській Раді, де вносили свої пропозиції її члени та інші громадські активісти.
Так, секретар Громадської Ради Валентина Долинська говорила про те, що значна кількість населення, особливо похилого віку, немає Інтернету, інколи й телебачення, тому просила, щоб більше інформації було відображено у газетах.
“На ваш погляд, в яких засобах інформації найбільш всього знаходить відображення про діяльність громадської ради, депутатів міської ради, міського голови? Я багато спілкуюсь з різними людьми, та знаю, що більш з них не мають Інтернету. У мене, наприклад, немає навіть телевізору. Наші люди читають міські газети “Вперед”, “События”. Тому б, дуже хотілось саме читати про події міста” – сказала Валентина Долинська.
“Бахмутська міська рада має офіційний сайт, який постійно оновлюється та модернізується, саме там відображається вся інформація. Однак, ми будемо враховувати ваші побажання” – відповіла Світлана Кудрявих, начальник відділу внутрішньої політики.
Валентина Долинська додала, що люди хочуть знати своїх депутатів, де можна з ним зустрітись, яким чином поставити запитання та отримати відповіді.
Мабуть тому, фінансування друкованих засобів у 2018 році збільшили на 60 тисяч гривень, спочатку, у проекті рішення було 240 тисяч гривень, зараз 300 тисяч гривень. Однак, на жаль, наступні роки особливого збільшення фінансування не спостерігається, хоча кількість публікацій збільшується.
Були інші пропозиції від громади. Олена Щекодіна, голова ГО “Хартія Волі”, запропонувала перерозподілити фінанси – частку грошей, направлених на видання щорічного друкованого видання «Бахмутський вісник», віддати на просування інформації щодо реалізації місцевих програм розвитку, широке висвітлення в ЗМІ ходу впровадження реформ децентралізації.
“Я вважаю, що в журналі «Бахмутський вісник» дублюється інформація про події та звітування органів місцевого самоврядування, які відбувались протягом року. Інформації про реформи на місцевому та національному рівні дуже бракує. Тому б, було корисно проводити просвітницькі заходи, складати інформаційні брошури, робити соціальні відеороліки та інше. Це потребує фінансових ресурсів, у Програмі на такі заходи закладено дуже мало коштів” – поділилась своєю думкою Олена Щекодіна.
Дані пропозиції від громади враховані не були.
Хоча на рівні Донецької області, державному рівні публікація просвітницьких матеріалів в різних засобах масової інформації на тему проведення реформ в Україні підтримується та постійно заохочується. Так, редакція громадського медіа-порталу “Бахмут IN.UA” здобула перше та друге місця в обласному конкурсі журналістських робіт на краще висвітлення реформи децентралізації. Від всеукраїнської організації “Асоціація міст України” отримала подяку за популяризацію децентралізаційної реформи.
Однак, не зважаючи на незначне фінансування, відсутність конкретних заходів щодо інформування мешканців міста про державну політику впровадження реформ децентралізації та інших реформ, Бахмутська міська рада планує збільшити кількість охопленої аудиторії, що отримає інформацію про реформу децентралізації, з 10 тисяч до 40 тисяч осіб у 2020 році. Як це можна буде дослідити також не відомо.