До кого будуть застовувати Закон про амністію: прес – повідомлення від Артемвського міськрайоного суду

Семаковська Тетяна 12:58, 18 Грудня 2017

Коли Артемівський суд, визнав вину водія у загибелі молодої дівчини, присудивши п’ять років ув’язнення, а потім звільнивши його від покарання відповідно до Закону, це визвало обурення у громадськості. Прес-служба Артемівського міськрайоного суду з цього приводу надає роз’яснення щодо вступу в дії Закон України «Про амністію у 2016 роціію у 2016 році» №1810-VIIIвід 22 грудня 2016 року, який набрав чинності 07.09.2017 року.

       Застосування амністії є підставою для звільнення від покарання У цих випадках кримінальну справу щодо особи, в діянні якої вбачається склад конкретного злочину, не може бути порушено, а порушені справи, що перебувають у провадженні органів досудового слідства та справи, що передані до судів, але не розглянуті ними, підлягають закриттю. Якщо необхідність застосування закону про амністію з’ясовується на стадії судового розгляду, суд доводить розгляд справи до кінця і постановляє обвинувальний вирок із звільненням засудженого від покарання.

Питання про застосування амністії суд вирішує кожного разу при розгляді конкретної справи за ініціативою особи, яка підтримує публічне обвинувачення в суді чи здійснює нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їхніх захисників чи законних представників.

       Особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії, дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі з обов’язковим зазначенням цього в журналі судового засідання. Звільнення від покарання на підставі закону про амністію не допускається, якщо обвинувачений чи підсудний проти цього заперечує. У такому разі провадження у справі продовжується в звичайному порядку.

       Дія Закону про амністію, як правило, поширюється лише на злочини, вчинені до дня набрання ним чинності включно. Про це зазначається у самому Законі.

Закон України «Про амністію у 2016 році» передбачає умови та порядок застосування амністії, а також осіб на яких він поширюється.

У ст. 4 Закону України “Про застосування амністії в Україні” визначено коло осіб, щодо яких не допускається застосування амністії, однак це не вичерпний перелік, більш широкий перелік осіб на даний час передбачено ст. 9 Закону України «Про амністію у 2016 році».

   Новелою Закону України «Про амністію у 2016 році» стала стаття 2, якою передбачено звільнення від покарання осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій Статус учасника бойових дій повинен бути підтвердженим відповідним посвідченням.

      Після постановлення вироку особа теж може звернутися з клопотанням про застосування амністії, яке подається до суду за місцем відбування покарання.

      
 
Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]