В Горлівському інязі проходить форум студентських лідерів зі Сходу та Заходу України

Семаковська Тетяна 14:53, 28 Листопада 2017

На базі Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального заходу «Донбаський державний педагогічний університет» відбувається «ІІ Forum of Students‘ SelfGovernment». Триденний форум лідерів студентського самоврядування зібрав молодь з Києва, Львова, Краматорська, Попасної, Бахмута, Покровська, Авдіївки. Всього захід налічує 90 учасників, 30 з яких гості міста.

Уже вдруге за ініціативи Ін’язу найпрогресивніші студенти зі Сходу та Заходу України зустрілися на Бахмутській землі, щоб поділитися громадським досвідом, обмінятися планами на майбутнє та дізнатися більше одне про одного. Реалізація програми Форуму триває у плідній співпраці з проектом «Зміцнення громадської довіри» UCBI ІІ, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

IMG 9794 cc7ef

«Судячи з активності учасників, потенціал Форуму є дуже високим. Тож наступного року ми плануємо провести вже Міжнародний форум і залучити для цього закордонних студентів», – підкреслює директор ГІІМ Євгенія Бєліцька.

Найголовнішим результатом роботи Форуму-2016 стало підписання резолюції щодо важливості та необхідності проведення подібних заходів для розвитку студентського самоврядування в Україні.

Програма цього року пропонує учасникам ефективний обмін досвідом молодих лідерів Донбасу та України, напрацювання спільних дій щодо розвитку студентського самоврядування, тренінги з особистісного зростання та інформацію про сучасні можливості розвитку кожного студента як в Україні, так і у світі в цілому.

Сьогодні початком другого дня форуму стала панельна дискусія «Роль молоді – в житті громади!», в рамках якої відбулася презентація проекту «Школа юного громадянина», що реалізувала цього року ГО «Бахмутська Фортеця».

IMG 9864 b6caf

Студенти обговорили можливості участі в місцевому самоврядуванні, а найактивніші спробували себе в ролі кандидатів у депутати міськради. Зацікавленість і рівень обізнаності аудиторії був різний. Хтось вперше почув про те як знайти свого депутата і звернутися з ініціативою до міськради, а хтось вже неодноразово подавав петиції. Студентка з Києва Іванка, що навчається в Таврійському національному університеті, розказала, що в своїй передвиборчій кампанії спиралася б на три принципи – запобігання незаконної забудови, ремонти навчальних закладів, створення дієвої і незалежної студентської ради.

IMG 9863 b5808

«Наша студентська рада молода, ми тільки створилися, але всі дуже активні. Наш корпус і гуртожиток розміщені в старих приміщеннях, які буквально розсипаються. Щоб донести це до місцевої влади, ми ходили виступати на сесію. Нажаль, до нас не просто не захотіли прислухатися, але й вимусили покинути приміщення, що є прямим порушенням закону. Студентське самоврядування не має належного впливу на владу в громаді і це потрібно змінювати!»

Свої пропозиції на майбутню роботу в якості депутатів також надав учень НВК №11 Матвій. Хлопець вважає, що зараз необхідно створювати можливості для навчання IT-технологіям. В цьому є майбутнє.

«Кружки в яких можна вивчити мови програмування і навчитися створювати елементарні програми мають працювати при кожній школі. Це не тільки особиста навичка, що допоможе людини заробляти гарні гроші за свою роботу, але й можливість для розвитку економіки міста і держави», – вважає хлопець.

IMG 9869 d8504

 Учасник «Школи юного громадянина» автор петиції по запуску нового автобусного маршруту студент інязу Аркадій Петросян розказав присутнім про свій досвід, що здобув у рамках проекту, та зауважив на особисту відповідальність кожного громадянина у процесах, що відбуваються сьогодні в Україні.

Форум триває три дні завтра буде офіційне закриття, але студенти говорять, що отримані контакти будуть використовувати заради подальшої взаємодії та співпраці.  

IMG 9867 5eba6

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]