КП “Бахмут-Вода” знов спрацювала з “мінусовим” результатом: проект рішення на вересневу сесію

Семаковська Тетяна 09:13, 26 Вересня 2017

На наступну сесію, яка відбудеться у середу, 27 вересня, депутати мають розглянути звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку, звіт директора КП «Бахмут-Вода» по діяльності комунального підприємства, затвердити умови конкурсу для надання фінансової підтримки ОСМД та інші важливі питання. Координатори руху «Сильні громади» традиційно підготували огляд рішень Бахмутської міськради, детальніше в матеріалі з серії «Маєш право знати».

Управління міського господарства розробило Порядок проведення конкурсу для ОСМД. За цим порядком мають виділятися кошти з міського бюджету на ремонти ОСМД. Саму програму сприяння розвитку прийняли у липні, а зараз депутатам пропонують визначити склад комісії і умови за якими вона буде працювати. Після ознайомлення з проектом рішення, виникає сумнів, що діяльність комісії та її рішення будуть неупередженими та справедливими. До складу комісії увійшли спеціалісти відповідної сфери в міськраді, директор комунального підприємства, начальник фінуправління – 60% від складу, два депутати і два представники від ОСББ. У порядку проведення конкурсу немає чітко визначених критеріїв щодо відбору переможців. Зазначено тільки, що ОСББ мають забезпечити співфінансування не менше 5%. Також зазначено, що

«Перевага надається проектам:

– з найбільшим відсотком дольової участі у співфінансуванні;

 – житлових будинків, яким жодного разу не виділялись кошти з міського бюджету;

 – пов’язаним з усуненням аварійних ситуацій;

 – передбачають провадження заходів з енергозбереження;

 – на впровадження яких  залучені додаткові джерела фінансування (крім власних)».

Але яким чином буде визначена ця перевага? Для прозорості проведення конкурсу має бути чітко зазначено, як відбуватиметься процес обрання переможців. Кількість фінансового ресурсу обмежена. На 2017 рік з міського бюджету на це заплановано близько трьох мільйонів гривен, а на весь період існування програми 2017-2020 рік близько 16 мільйонів гривень. Враховуючи те, що зараз в місті створено 147 ОСМД, і їх кількість буде збільшуватися, це досить не велика сума. Мабуть для уникнення питань до рішень комісії і формування довірі до неї від співвласників, критерії оцінки треба визначити за бальною системою і розміщувати протоколи у вільному доступі, цього нажаль в проекті немає.

depy d5605

Проектом рішення пропонується передати безоплатно від ГО «Камені Донбасу» на баланс Народного дому дві писанки.

Також будуть внесені зміни до програми відшкодування відсотків по кредитам на енергозбереження – сума відшкодування відсотків кредиту з місцевого бюджету на 2017 рік збільшується зі 150 до 200 тисяч гривень. Списується обладнання стоматологічної поліклініки рентген апарат 2011 року, апарат «Стел» 2006 року с нульовою залишковою балансовою вартістю. Змінюються показники програми «Світле місто» за кількістю виконаних робіт.

Директор комунального підприємства «Бахмут-Вода» буде доповідати про фінансові показники підприємства:

ода1 5d81d

За звітом «Бахмут-Води» в 2016-му році підприємство спрацювало з мінусовим результатом.

У проекті рішення про виконання Програми економічного та соціального розвитку зазначені мільйонні суми витрат на сферу ЖКХ, освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, відображені результати конкурсу «Донецький куркуль».

Вносяться зміни у Програму соцекономрозвитку у сфері охорони здоров’я, культури, соціального захисту – додаються виплати соціальних стипендій, оплата судових зборів.

Збільшується фінансування Програми розвитку органів самоорганізації населення – на 300 тисяч гривень, у 2018-2020 роках з міського бюджету будуть більше компенсувати комунальні платежі за приміщення для роботи ОСН, матеріальна допомога головам та секретарям комітетів мікрорайонів також стане більшою.

В переліку рішень також є земельні питання, на обслуговування у концесію «Бахмут-Енергії» передають котельну по вул. Північна 2а.

Быль детальніше з проектами рішень можна ознайомитись тут.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]