Децентралізація в деталях: міфи та побоювання мешканців Опитного коментує експерт (Відеоопитування)

Семаковська Тетяна 07:37, 20 Червня 2017

Що станеться з будинком культури, амбулаторією, чи підвищаться тарифи на комунальні послуги, чи покращиться ситуація з транспортним забезпеченням після злиття в єдину Бахмутську громаду? В рамках проекту «Децентралізація в деталях» ми познайомили користувачів з особливостями Опитненської сільради – з планами і проблемами, які озвучили  спеціалісти місцевого самоврядування і мешканці. На питаннях, які турбують мешканців, ми вирішили зупинитися окремо. Щоб розвіяти міфи скептиків і надати впевненості оптимістам реформи децентралізації, ми звернулися за коментарями до економіко-правового експерта Петра Тутова. Він докладно відповів на всі запитання. 

Що станеться з амбулаторією та будинком культури після об’єднання громади?

При децентралізації, громади отримують більше фінансової незалежності та фінансових можливостей. Згідно Податкового кодексу 60% від прибуткового податку з громадян, 5% податку від реалізації бензину, акцизний податок та інші місцеві податки будуть залишаться у бюджеті громади. Це суттєво укріплює фінансову базу громади та дає можливість фінансово розвиватись.  Крім цього, ті громади, які увійшли до перспективного плану розвитку, (Бахмутська громада увійшла до такого плану) будуть отримувати державну субвенцію на утримання освітніх та медичних закладів. 

Як зміниться процедура отримання дозволів на будівництво різних об’єктів після об’єднання громади?

В Українському законодавстві зовсім недавно з’явився нормативний акт, який спрощує всі процедури будівництва. Більшість робіт звільняється від ліцензування. Ці правила розповсюджуються і на місцеві і на сільські території.

 

 Чи підвищиться тарифи на комунальні послуги після об’єднання громади?

Якщо говорити про сільську місцевість, то всі комунальні послуги надаються підприємствами, які зареєстровані на такій території. Саме вони запроваджують тарифи , а потім узгоджують з комісією НКРНЕ. Говорить о підвищенні тарифів зараз немає ніяких підстав. Та головне, що громада зможе впливати на тарифи.

Чи з’являться нові робочі місця після об’єднання громади?

На жаль, кількість робочих місць зменшується і в Бахмуті. Я вважаю, що децентралізація дає нові можливості, особливо у сільських місцевостях, для створення робочих місць. Зараз багато різних грантів, фінансових програм підтримки для селян. Перспектива створення робочих місць на селі більше ніж у місті. Тому треба працювати та використовувати всі можливості в даному напрямку.

Чи залежить спроможність майбутньої Бахмутської громади від керівника?

Спроможність громад, насамперед, залежить від деяких факторів. Зі всіх громад на території міста та району, Бахмут більше всіх пригідний для створення біля нього об’єднаної територіальної громади. Тут створена вся інфраструктура, є приміщення, позитивний бюджет, працюють кваліфіковані кадри.

Чи підвищиться вартість ліцензії на реалізацію алкоголю та тютюну?

Даний процес регулюються Податковим Кодексом. Всі ставки, які працюють на сьогоднішній час залишаться незмінними і після завершення децентралізації. Для міст це 10 тисяч гривень, для сільської місцевості – 750 гривень.

Чи ускладниться процес отримання адміністративних послуг для сільських мешканців після об’єднання громади?

Реформа обумовлює роботу старост, які будуть мати окремі повноваження, по прикладу голів сел. Скоріш за все, деякі послуги з адміністративного центру в Бахмуті, будуть делегуватись сільським старостам, щоб мешканці не їздили за кожною довідкою до міста».

Питання життєвого  забезпечення: чи зменшиться тариф на маршрутне таксі, чи продовжать лінію тролейбусу, чи залишиться Школа мистецтв юридичною особою?

Всі питання життєвого забезпечення будуть вирішувати депутати  об’єднаної  громади. Саме люди будуть приймати рішення по вивозу сміття, ремонту доріг, комунальних послуг, освіти. Держава залишить за собою контролюючу функцію, правоохоронні органи також будуть централізовані, а прийняття рішень по всім іншим місцевим питанням будуть належать місцевому самоврядуванню. Це і є реформа децентралізації.

 

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]