Для впровадження суттєвих змін в системі охорони здоров’я, по-перше, потрібно прийняти пакет законів. Перший закон про можливість переходу комунальних закладів охорони здоров’я в неприбуткові комунальні підприємства вже прийнято на початку квітня, впроваджується програма “Доступні ліки”. Розгляд ще трьох законопроектів відбудеться в Верховній Раді у травні. Чому це важливо для пацієнтів і лікарів, і розкаже головний лікар Центру первинної медично-санітарної допомоги Світлана Шабаліна.
Як повідомила Шабаліна, після внесення поправок у Податковий і Господарський Кодекси, заклади охорони здоров’я зможуть надавати плані послуги, щоб використовувати ці гроші на розвиток закладів – придбання нового обладнання, підвищення професійного рівня лікарів. Почалося впровадження системи «Доступні ліки», в Бахмуті у цю програму включилися 13 аптек і сім аптечних мереж.
Наступні закони практично почнуть впровадження страхової медицини, тобто гроші будуть витрачатися не на утримання закладів, а на лікування пацієнтів. Вводяться поняття гарантованого пакету послуг і тариф співоплати, який буде вносити громадянин. До прийняття важливих рішень, особливо розподілу фінансів буде залучатися громадськість.
Презентація головних напрямків реформи з відповідями на питання відбудеться в п’ятницю, 21 квітня, о 16.00, в актовому залі ЦРБ (четвертий поверх нової будівлі). Запрошуються всі зацікавлені громадяни.
Публічні консультації на тему впровадження медичної реформи в Донецькій і Луганській області ініціював рух «Сильні громади» ВО «Центр UA». На думку активістів саме публічне обговорення реформ допоможе не тільки зрозуміти їх сутність, але й буде запорукою їх успішного впровадження.