Проездные для бахмутских пенсионеров: ночные очереди и недоверие к реформе

Семаковська Тетяна 21:32, 11 Квітня 2017

С первого июня 2017 года, согласно решению депутатского корпуса Бахмутского горсовета, льготным проездом в городском  транспорте смогут пользоваться только бахмутчане. Для получения льготных билетов выделили два месяца, но каждые выходные, в пунктах выдачи, собираются большие очереди, люди приходят с 02.00 часов ночи. Многие пенсионеры не знают, с чем связано такое решение, переживают, что их ограничивают в правах.

“Я лично пришла в 6 утра, была уже 168-ая. Но многие приходят на много раньше, с 01.00-02.00 часов ночи” – рассказывает пенсионерка.

IMG 7367 eb2d9

Алина Журавлева, работница Управления труда и социальной защиты населения, говорит, что очереди искусственные, связаны с беспокойством пенсионеров.

“Мы принимаем людей по согласованному графику, времени у нас предостаточно, до 1 июня успеем, все смогут получить льготные талоны. Лично я вчера приняла около 40 человек, обслуживала людей, фамилия, которых начинается с “непопулярной” буквы “Т” – говорит Алина.

IMG 7374 3f7a3

Лариса Кончакова, заместительница начальника Управления труда и социальной защиты населения уверена, что до первого июня все льготники будут иметь проездные талоны.

“Очереди – это просто ажиотаж, созданный людьми. Нет причин для беспокойства. За восемь дней работы мы выдали более двух тысяч билетов, подготовили еще 1244 талона по информации, подготовленной общественными организациями и профсоюзами города. В июне все пассажиры льготной категории будут с билетами” – заявила Кончакова.

При этом не все пенсионеры поддерживают нововведение, некоторые, считают, что у них отбирают право льготного проезда.

“Закон Украины никто не отменял. Все льготники имеют право ездить бесплатно в любом месте Украины. И я не понимаю, зачем мне нужно получать еще какой-то билет, если право на льготный проезд мне обеспечивает пенсионное удостоверение?” – говорит Сергей Алексеевич.

Из опрошенных нами большинство не понимает, с чем связано введение такого решения, что оно повлечет за собой. Люди в очереди жалуются на то, что отсутствует информация о причине введения специальных льготных проездных талонов. Говорят, что на газеты денег нет, цифровое телевидение местный канал не транслирует, а депутата в глаза не видели – все новости получают по сарафанному радио, а оно в этом случае работает слабо. Один из немногих пенсионеров, Анатолий Анатольевич, разобрался в данном вопросе.

“Кроме бахмутских льготников в городском транспорте ездят иногородние.  В связи с реформой децентрализации, каждый местный бюджет может рассчитывать только на свои деньги, компенсировать бесплатный проезд смогут только местным жителям. Я считаю это правильным. В своем городе для меня ничего не поменяется, приеду в другой город – буду платить” – говорит Анатолий Анатольевич.

IMG 7375 ba07b

Таким образом, даже при хорошо налаженном механизме выдачи талонов, если не учитывать мнительность пенсионеров, наблюдается явный недостаток информации. Льготники в основном не знают сути принятого решения, что порождает недовольство и опасения. Но время еще есть, усилив информационную поддержку можно избежать того, что новый механизм компенсации льготного проезда, призванный поддержать городских перевозчиков, обернется очередной порцией недоверия граждан к представителям местного самоуправления, особенно у людей пенсионного возраста.

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.