Енергоефективність здорового міста на прикладі Бахмута

Семаковська Тетяна 21:03, 14 Березня 2017

Координатори руху «Сильні громади» розробили методологію, за якою проводили дослідження енергоефективності міст східних областей України, в тому числі й Бахмуту. Аналіз проводився за 13 параметрами, з яких Бахмутська міськрада набрала 7,75 балів з 11 максимально можливих. На тлі інших міст це доволі хороший результат і він є таким через те, що у Бахмуті затверджена місцева програма енергетичного розвитку та план енергоефективності, запроваджена електрона система енергомоніторингу у комунальних закладах. Щорічно з місцевого бюджету виділяють гроші на енергозбереження тощо.

Детально розглянути, які викристовувались параметри при проведенні аналізу можна за посиланням.

ener Bakhmut 2017 2 cd882

Вкрай неефективне використання енергоресурсів, так само, як і неефективне споживання тепла і електроенергії, – це важка хвороба, що може перетворитися на смертельну загрозу національній безпеці України.

Цю проблему має вирішувати не тільки уряд, а й місцева влада. Тим більше, що для цього не треба «винаходити велосипед», а можна скористатись досвідом тих міст і громад, які вже кілька років йдуть цим шляхом. У 2008 році Європейська Комісія започаткувала так звану Угоду мерів. Мета угоди – «заохочення й підтримка зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку». Треба відзначити, що Бахмут, один з перших міст Донецької області, прийняв рішення щодо підписання такої угоди. Це сталося у 2008 році.

Бахмутська міська рада затвердила План дій сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року. Відповідно до Плану розроблені заходи щодо скорочення обсягів споживання енергоресурсів. За рахунок коштів з державного, обласного та місцевих бюджетів будуть проведені капітальні ремонти дитячих садочків, шкіл, лікарень, які дозволять заощаджувати на енергоносіях.

Для моніторингу того, наскільки економно використовуються енергоносії у комунальних закладах, міська рада запровадила електронну програму «Енергоплан». За результатами щоквартальних звітів можна робити аналіз використання енергоресурсів, порівнювати показники з минулими періодами.

фото1 fb0b1Затверджена Програма енергетичного розвитку дозволить більш ефективно використовувати енергоносії. Планують здійснити це шляхом впровадження енергозбереження у комунальних та виробничих закладах, бюджетних установах. За допомогою таких заходів за період з 2016 по 2020 роки міська рада планує зекономити 14,3 тис. тонн паливно-енергетичних ресурсів, що у грошовому виразі становить 39 млн грн. А ось за 2016 рік міська рада вже виділила з місцевого бюджету на реалізацію заходів з енергозбереження 13,5 млн грн.

Представники місцевого самоврядування виділяють також гроші на заходи для популяризації енергозбереження (семінари, виставки, тематичні заняття) – це 20 тис. грн у 2017 році.

На жаль, отримати перемогу у конкурсах проектів від міжнародних та українських грантодавців Бахмутська міська рада не змогла, хоча готували та відправляли заявки в різні джерела.

Бахмутська міська рада сумлінно підійшла до виконання дій щодо енергозбереження – у складі ради навіть є відділ енергоменеджменту та екології зі штатною одиницею головного спеціаліста-енергоменеджера.

Для місцевих мешканців, які прагнуть дбайливо споживати енергоносії, – утеплюють свої квартири та будинки, – запровадили місцеву компенсаційну програму. Крім того, що людина може взяти пільговий «теплий» кредит в «Ощадбанку», ще й місцева та обласна ради компенсують 10% від основної суми кредиту. Така ж програма діє і для ОСББ.

Поступово встановлюються пристрої індивідуального обліку у житлово-комунальній сфері.

Варто відзначити, що представники Бахмутського самоврядування плідно намагаються впроваджувати різні заходи, направлені на дбайливе використання енергоносіїв. Нормативні документи, які мають бути у цій сфері розроблені та затверджені міською радою всі, однак, на жаль не всі оприлюднені на офіційному сайті. Як будуть працювати на практиці заходи щодо збереження енергоносіїв, можна побачити трохи пізніше, коли з’являться перші результати впроваджених дій.

«Сильні громади» за підсумками аналізу енергоефективності Бахмута скерували до міської ради лист із пропозиціями виправити виявлені під час дослідження недоліки.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]