Енергоефективність здорового міста на прикладі Бахмута

Семаковська Тетяна 21:03, 14 Березня 2017

Координатори руху «Сильні громади» розробили методологію, за якою проводили дослідження енергоефективності міст східних областей України, в тому числі й Бахмуту. Аналіз проводився за 13 параметрами, з яких Бахмутська міськрада набрала 7,75 балів з 11 максимально можливих. На тлі інших міст це доволі хороший результат і він є таким через те, що у Бахмуті затверджена місцева програма енергетичного розвитку та план енергоефективності, запроваджена електрона система енергомоніторингу у комунальних закладах. Щорічно з місцевого бюджету виділяють гроші на енергозбереження тощо.

Детально розглянути, які викристовувались параметри при проведенні аналізу можна за посиланням.

ener Bakhmut 2017 2 cd882

Вкрай неефективне використання енергоресурсів, так само, як і неефективне споживання тепла і електроенергії, – це важка хвороба, що може перетворитися на смертельну загрозу національній безпеці України.

Цю проблему має вирішувати не тільки уряд, а й місцева влада. Тим більше, що для цього не треба «винаходити велосипед», а можна скористатись досвідом тих міст і громад, які вже кілька років йдуть цим шляхом. У 2008 році Європейська Комісія започаткувала так звану Угоду мерів. Мета угоди – «заохочення й підтримка зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку». Треба відзначити, що Бахмут, один з перших міст Донецької області, прийняв рішення щодо підписання такої угоди. Це сталося у 2008 році.

Бахмутська міська рада затвердила План дій сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року. Відповідно до Плану розроблені заходи щодо скорочення обсягів споживання енергоресурсів. За рахунок коштів з державного, обласного та місцевих бюджетів будуть проведені капітальні ремонти дитячих садочків, шкіл, лікарень, які дозволять заощаджувати на енергоносіях.

Для моніторингу того, наскільки економно використовуються енергоносії у комунальних закладах, міська рада запровадила електронну програму «Енергоплан». За результатами щоквартальних звітів можна робити аналіз використання енергоресурсів, порівнювати показники з минулими періодами.

фото1 fb0b1Затверджена Програма енергетичного розвитку дозволить більш ефективно використовувати енергоносії. Планують здійснити це шляхом впровадження енергозбереження у комунальних та виробничих закладах, бюджетних установах. За допомогою таких заходів за період з 2016 по 2020 роки міська рада планує зекономити 14,3 тис. тонн паливно-енергетичних ресурсів, що у грошовому виразі становить 39 млн грн. А ось за 2016 рік міська рада вже виділила з місцевого бюджету на реалізацію заходів з енергозбереження 13,5 млн грн.

Представники місцевого самоврядування виділяють також гроші на заходи для популяризації енергозбереження (семінари, виставки, тематичні заняття) – це 20 тис. грн у 2017 році.

На жаль, отримати перемогу у конкурсах проектів від міжнародних та українських грантодавців Бахмутська міська рада не змогла, хоча готували та відправляли заявки в різні джерела.

Бахмутська міська рада сумлінно підійшла до виконання дій щодо енергозбереження – у складі ради навіть є відділ енергоменеджменту та екології зі штатною одиницею головного спеціаліста-енергоменеджера.

Для місцевих мешканців, які прагнуть дбайливо споживати енергоносії, – утеплюють свої квартири та будинки, – запровадили місцеву компенсаційну програму. Крім того, що людина може взяти пільговий «теплий» кредит в «Ощадбанку», ще й місцева та обласна ради компенсують 10% від основної суми кредиту. Така ж програма діє і для ОСББ.

Поступово встановлюються пристрої індивідуального обліку у житлово-комунальній сфері.

Варто відзначити, що представники Бахмутського самоврядування плідно намагаються впроваджувати різні заходи, направлені на дбайливе використання енергоносіїв. Нормативні документи, які мають бути у цій сфері розроблені та затверджені міською радою всі, однак, на жаль не всі оприлюднені на офіційному сайті. Як будуть працювати на практиці заходи щодо збереження енергоносіїв, можна побачити трохи пізніше, коли з’являться перші результати впроваджених дій.

«Сильні громади» за підсумками аналізу енергоефективності Бахмута скерували до міської ради лист із пропозиціями виправити виявлені під час дослідження недоліки.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]