Как работает бахмутская приемная народного депутата Константина Матейченко (видео)

Семаковська Тетяна 17:05, 31 Січня 2017

Бахмутчане остались без своего народного депутата, потому как Сергей Клюев, избранный от округа, куда входит город, давно перестал беспокоиться о своих избирателях. Так сложилось, что Константин Матейченко, прошедший в Верховную Раду по партийным спискам, по личной инициативе выбрал Бахмут своим протеже. Каковы результаты депутатской деятельности и как ощущают заботу народного депутата жители, координаторам движения «Сильні громади» рассказывали помощники народного избранника и жители нашего города.

Бахмут входит в избирательный округ №46, и представлять свои интересы в Верховной Раде жители доверили Сергею Клюеву. Однако, народного депутата уже давно не видно на своем округе, он не ведет общественные приемы, не помогает решать проблемы своих избирателей, да и из Украины он давно уехал.

клюэв

А вот Константин Матейченко, представитель политической партии «Народный фронт», хоть и был выбран по общегосударственному многомандатному округу, Бахмут посещает. Его помощники ведут приёмы каждую неделю, и не только в Бахмуте, но и в Красном Лимане, Часов Яре, Северске и Соледаре.

Помощник народного депутата Виктор Буслов рассказывает, что Константин Матейченко за последний год провел 16 личных приемов для бахмутчан. А к ним, как помощникам, обратилось почти три с половиной тысячи граждан с разными обращениями. В основном граждане жалуются на работу социальных учреждений.

«В нашем городе сейчас переселенцев столько же, сколько и местных жителей. Естественно, что работники социальной сферы не справляются с таким объемом работы. Люди жалуются на задержку субсидий. Мы стараемся разобраться и помочь», – объяснил помощник депутата.

фото буслов

Есть и такие просьбы, которые народный депутат выполнить не может. Это вопросы личного характера или те, которые требуют судебного вмешательства. К сожалению, замечает Виктор Буслов, граждане очень редко приходят с предложениями, касающимися изменений законодательства.

Очень часто приходят люди, которые просят материальной помощи. Здесь народный депутат бессилен, так как даже на содержание своих приёмных в округах государство до конца 2016 года не выделяло денежных средств.

«Действительно народному депутату выделяется определенные финансы, которые он может расходовать по личному усмотрению, но это только для депутатов мажоритарщиков, для решения вопросов его избирателей в округе. Но для депутатов-списочников, таких сумм не предусмотрено. В таких просьбах мы помочь не можем», – отметил Виктор Буслов.

За второе полугодие 2015 и первое полугодие 2016 года Матейченко направил 418 обращений в различные министерства и службы.

Виктор Буслов считает, что благодаря направленным депутатским обращениям от народного депутата и к Президенту Украины, к правоохранительным органам, был решен вопрос по перевозкам пассажиров по маршруту «Бахмут – КПП «Майорск».

По словам помощника депутата, были выявлены нарушения и привлечены к ответственности нарушители, в частности один из заместителей Павла Жебривского, и самое главное снижена стоимость проезда по маршруту.

За всю свою каденцию Матейченко подал 31 законопроект и изменений к законам, из них 3 стали действующими нормативными актами.

«С момента начала проведения антитеррористической операции, Кабинет Министров Украины утвердил перечень населенных пунктов, которые относились к таковой территории. Это Постановление требовало поправок, так как ни Бахмут, ни Бахмутский район не входили в зону АТО. Именно по инициативе Константина Матейченко на заседании Кабмина были рассмотрены ряд предложений, и зоны АТО расширились – Бахмут и Бахмутский район вошли в территорию АТО. Что в свою очередь позволило жителям получать социальные компенсации и выплаты», –рассказал помощник народного депутата Виталий Писаренко.

фото писарев

А вот насколько знакомы сами жители Бахмута с работой народного депутата Матейченко, знают ли, где расположена его приемная, хотят ли они задать ему какие-либо вопросы, координаторы движения «Сильні громади», решили узнать у прохожих на улицах.

Оказалось, что в основном, бахмутчане не знают, кто их народный депутат, где находится его приемная, и с ходу не знали, о чем его спросить. Но встречались и неравнодушные, общественно активные жители.

«Я знаю – наш народный депутат Константин Матейченко, который вообще перед нами не отчитывается. Зато он предложил законопроект о том, что критика работы власти будет преследоваться и уголовно наказываться. Сам военный, но, к сожалению, не прилагает никаких усилий для установления мира в нашем регионе», – поделился своими мыслями один из жителей Бахмута.

Помощники народного депутата, Виктор Буслов и Виталий Писаренко, ответственно исполняют свои обязанности. Это видно по количеству принимаемых граждан, направленных обращений, наличия общественных приемных в городе и районе. А вот, Константин Матейченко, хоть и проявил инициативу и решил заботиться о бахмутчанах, выполняет свои функции не на должном уровне. Так как о нем жители либо не слышали вообще, либо вспоминают не очень хорошее.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]