Децентрализация: шаги по реализации реформы

Семаковська Тетяна 15:26, 20 Грудня 2016

На семинаре, который состоялся в малом зале исполкома, спикеры Артем Вивдич, руководитель филиала Учреждения “Центр развития местного самоуправления” и Марина Недоруба, консультант по финансовой децентрализации Донецкого регионального офиса реформ рассказали о перспективных возможностях для местного самоуправления. Бахмутчане говорили о своем видении реформы.

Артем Вивдич говорил приглашенным на семинар общественникам, депутатам, представителям местного самоуправления о принятых законодательных актах, и тех, которые еще ждут своего принятия в Верховной Раде:

«К сожалению, изменения, касающиеся децентрализации, в Конституцию не были внесены, но они необходимы и будут. Пока работает закон «О добровольном объединении территориальных громад», благодаря которому произошли изменения в разных сферах: налогов стало оставаться на местах больше, реформируется система образования, медицины».

IMG 6509

Хотя, вместе с тем, что многие налоги будут оставаться на местах, акцизный налог, снова уйдет на государственный уровень.

«Пока еще бюджет на 2017 год не утвержден, но, скорее всего, акцизный налог в полном размере будет перечисляться в государственный бюджет» – прокомментировала Марина Недоруба.

На очереди много необходимых законопроектов, которые представители местного самоуправления пытаются лоббировать.

«На сегодня актуален закон, регламентирующий передачу земли. Сегодня многие громады столкнулись с такой ситуацией, когда не могут распоряжаться землями, которые находятся за их границами. Введение такого закона с электронным аукционом позволит следить за реестром, планом застройки, и, как следствие, увеличит поступление налоговых платежей в местный бюджет» – рассказал Артем.

IMG 6506

Присутствующий на встрече депутат Бахмутского совета, Сергей Сытников отметил, чтобы децентрализация состоялась должна быть политическая воля и работающие законы на уровне страны.

«Говоря о реальной децентрализации, можно будет только тогда, когда будут приняты четкие законодательные акты на уровне государства. А пока трудно говорить о преимуществах во вновь созданных громадах» – говорил депутат.

IMG 6510

Марина Недоруба согласилась, что на сегодняшний день присутствует несоответствия в законодательстве: невозможность проведения выборов в некоторых громадах (пока только в шести территориальных громадах Донецкой области состоялись выборы, по генеральному плану, их должно быть 38), в выдаче справок актов гражданского состояния.

Артем Вивдич рассказал о дополнительных источниках финансирования для объединенных громад – это государственные субвенции и средства Фонда регионального развития.

«Когда город объединяется с селами, а у них исторически сложились транспортные отношения, то чтобы помочь городу обеспечить транспортную связь государственные субвенции как раз в этом и помогут. Детей, которые будут посещать опорные школы, туда будут доставлять автобусы, на это тоже нужны средства. Для развития коммунальных предприятий – увеличить штат, закупить дополнительную технику – будут требоваться деньги. Субвенции и средства Фонда являются серьёзной поддержкой» – отметил Артем.

IMG 6507

Спикеры рассказали о трудностях во вновь образованных громадах. Марина, говоря о стандартных минимальных требованиях к центру объединенной громады, например наличие квалифицированных работников в штате в исполкоме, отметила, что на сегодняшний день требования к квалификации работников стали на много выше, чем раньше.

«Мы столкнулись с такой проблемой, когда некоторые села не могут обеспечить свое управление высококвалифицированными работниками. А также замечаем низкую активность самой громады на участие в проектах и грантах. Например, Лиманская и Октябрьская громады ни разу не участвовали в таких проектах, потому как не умеют этого делать и не проявляют большого желания учиться» – сказала Марина.

Валентина Долинская, секретарь общественного совета, говорила о необходимости разных форм обучения, тренингов и семинаров.

IMG 6505

«У нас раньше в Бахмуте была «Школа молодого управленца», где молодые специалисты могли получить знания, которым, к сожалению, не учат в институтах. Необходимо возвращать такие школы, давать возможность активной молодежи повышать свой уровень и подавать свои кандидатуры в органы местного самоуправления» – отметила Валентина.

Спикеры говорили, что на будущий год предусмотрено много различных образовательных программ, согласно которым можно будет посетить другие громады или пригласить тренеров к себе в город.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]