«Старовинний Бахмут» в современном Бахмуте

Семаковська Тетяна 09:57, 11 Жовтня 2016

Некоторые старинные здания Бахмута за этот октябрьский день немного преобразились. Не многие бахмутчане владеют  глубокими историческими знаниями о своем родном городе. Но благодаря установке информационных табличек, у каждого из них появилась возможность узнать, кому раньше принадлежало здание краеведческого музея,  что находилось в помещении Школы искусств, когда была построена первая железнодорожная станция в Бахмуте.

Проект «Старовинний Бахмут» был реализован общественными организациями «Интерньюз Украина» при содействии Объединения украинцев в Польше и Польско-Канадской программы поддержки демократии. Местными координаторами выступила ОО «Бахмутська Фортеця», большой вклад в реализацию проекта внесла редакция «Реальной газеты», руководство Бахмутского краеведческого музея, Бахмусткий городской совет. Макеты табличек разработало рекламное агентство «Мандарин».

Цель проекта – напомнить горожанам и рассказать гостям города о богатой истории Бахмута. Теперь на четырнадцати старинных зданиях нашего города (от оставшихся 11 ожидаются разрешения балансодержателей) установлены таблички с исторической справкой о том, что находилось в здании в  первые годы его жизни.

На протяжении двух месяцев активисты ОО «Бахмутська Фортеця» вели работу по его реализации. Нужно было получить официальное согласие от балансодержателей зданий, разработать макеты табличек, согласовать их с органами местной власти, изготовить и разместить таблички на зданиях.

IMG 9536 09837Проект – интерактивный,  с помощью QR-кода можно зайти на сайт “Старовинний Бахмут“, где размещена более подробная информация о здании.

«Очень долго обсуждали, как в город привлечь туристов, дополнительных инвесторов. Чем можно заинтересовывать приезжих? Так родилась книга «Один день в Бахмуте» – первый проект об истории города. Сегодня родился второй проект, который презентует наш город, как город, вошедший в лигу исторических городов Донбасса и Украины. Теперь Бахмут имеет не только современное развитие, но и, благодаря проекту «Старовинний Бахмут», его история никогда не будет забыта» – отметила на презентации проекта секретарь городского совета Светлана Кищенко.

IMG 9562 94f29

IMG 9569 a0d55IMG 9577 03b99На праздничное мероприятие пришли активные граждане города, представители местной власти, историки, работники музея, журналисты из редакций Донецкой области. Директор музея Елена Смирнова предложила всем гостям поучаствовать в автобусной экскурсии по историческим местам Бахмута. Побывали на набережной реки Бахмутки (хотя краеведы утверждают, что правильно называть реку Бахмут). Ее берега были первым рубежом защиты города во время Второй Мировой войны. Возле Школы искусств, в здании которой до революции размещался Коммерческий клуб, где купцы не только договаривались о сделках, но и отдыхали, в том числе пили шампанское, гости последовали этой традиции и угостились артемовским игристым вином.

IMG 9609 6c300

Смирнова рассказала, что здание краеведческого музея было особняком купца В.Французова, основателя проволочно-гвоздильного завода, первого в городе владельца роллс-ройса. И если приглядеться то в центральной части здания можно увидеть следы от ворот гаража.  

IMG 9657 b1a34Возле здания, где сейчас располагается Бахмутская полиция, сохранился красивый старинный дом. Он помнит, наверное, самые страшные дни истории Бахмута.

«Из этого дома в 8 января 1942 года увели колону евреев, которых потом заживо замуровали в алебастровой шахте. Выжили только два человека – одному из них было семь лет, другому – шесть. Спасла их украинская женщина. Поэтому на этом здании мы повесим две таблички – одна из них будет дань истории, а другая будет напоминать о вечной трагедии» – отметила директор краеведческого музея.

IMG 9733 5732b

IMG 9709 85e86

 IMG 9737 1b848«Украина – это часть Европы. Мало, кто знает европейское прошлое нашей страны, особенно восточной ее части. В Бахмуте было очень много европейских инвесторов. У Бахмута есть огромный потенциал, как для внутреннего, так и для внешнего туризма. Надеемся проект «Старовинний Бахмут» станет толчком для развития туризма в городе» – подчеркнул Игорь Исаев, журналист, активный деятель Объединения украинцев в Польше.

Как в дальнейшем в Бахмуте будет развиваться сфера туризма будет зависеть от многих факторов. Но на сегодня можно отметить, что благодаря активности и настойчивости местных активистов, знаниям городских хранителей истории, участию представителей местного самоуправления, которые любят свой город, жители Бахмута получили в подарок частички истории, в виде модных и  красивых информационных табличек на старинных зданиях.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]