Бахмутчане платят 6250 гривен в месяц за отлов бездомных и уборку мертвых животных

Семаковська Тетяна 18:28, 21 Вересня 2016

Отчет коммунального предприятия “Флора” может стать пособием о том, как легко жить за деньги налогоплательщиков. Вся хозяйственная деятельность ведется только за средства местной громады. За 2015 год предприятие получило из городского бюджета 75 тысяч гривен, а в первой половине 2016 года – 50,7 тысяч гривен за уборку мертвых и отлов бездомных животных. Согласно отчету, предприятие убирает или отлавливает в среднем два животных в день.

Такая информация дана в отчете коммунального предприятия “Флора”, который выставлен в проектах решений 92-й сессии Бахмутского горсовета. В отчете указано, что предприятие работает по трем основным направлениям уборка остановок, отлов бездомных собак и уборка мертвых животных, работы по благоустройству города, инвентаризация зеленых насаждений.

Сессия состоится 28 сентября, а пока координаторы движения “Сильні Громади” решили разобраться в вопросе освоения бюджетных денег по двум первым направлениям деятельности.

Согласно отчету работы по регулированию численности бродячих животных проводятся методом отлова с помощью сеткомета для дальнейшей передаче на стерилизацию Обществу защиты животных “Лада”. Программой гуманного регулирования численности бродячих животных было предусмотрено, что для снижения численности бродячих собак, животных будут вылавливать, стерилизовать и отпускать в среду обитания. На стерилизацию средства из бюджета не выделяются. Собак стерилизуют за благотворительные средства, естественно не в тех объемах, чтобы глобально повлиять на общую численность популяции в городе.

За 2015 год КП “Флора” получало 6250 гривен за отлов или уборку 40 животных в месяц или 2 животных в день. В 2016 году из расчета полученных от горсовета 57, 5 тысяч гривен и указанных 266 животных за одно животное “Флора” получает 215 гривен. При этом в Обществе защиты животных “Лада”, в которое должны попадать эти отловленные животные, в этом году привезли четыре собаки, в 2015 году ситуация подобная. В отчете указано, что некоторых животных работники “Флора” отдают на частные предприятия или физическим лицам, но, сколько таких, и куда попадают остальные животные?

“С апреля 2016 года я не подписала ни одного акта предприятию “Флора”. Эти средства, которые им перечисляют на отлов, изначально предполагались на поимку животных, которые не идут в руки. На предприятие были переданы специальные приспособления для отлова буйных животных, но они заявляют, что этим невозможно пользоваться. Жители города звонят нам на горячую линию или в городской совет обращаются с жалобой на буйных животных. Нам приходится самим выходить на место, кто идет в руки – забираем”, – рассказывает руководитель “Лады” Марина Шажко.

В следующем году деньги на стерилизацию все же обещают выделить, но если их вновь передадут на освоение КП “Флора”, то волонтеры “Лады” опасаются, что о результатах программы по снижению численности бродячих животных, мы снова будем читать в красивых отчетах.

Много вопросов возникает и по статье уборка остановок. За 2015-й год и первое полугодие текущего года “Флора” получила 120 тысяч гривен. В прошлом году в месяц получали 5,8 тысяч гривен, в этом 6,2 тысячи гривен за уборку 27 автобусных остановок. Соответственно содержание одной остановки горожанам обходится в 230 гривен в месяц. В отчете указано, что уборку производят по графику. Как часто убирают остановки, и в чем заключается эта услуга, журналист “Бахмут IN.UA” хотел узнать у директора предприятия “Флора” Александра Ковалевского.

“А зачем Вам график, вы помочь нам хотите?” – ответил Ковалевский.

К сожалению, получить ответы нам не удалось. Ковалевский заявил, что он в отпуске.

В отчете “Флоры” указано, что фонд заработной платы в прошлом году составил 434,9 тысяч гривен, численность работников 16 человек, средняя зарплата 2265 гривен. В этом году средняя зарплата увеличилась до 2795 гривен, а численность возросла до 18 человек. За полугодие фонд заработной платы составил 301,9 тысяч гривен.

Чтобы понять, сколько животных было отловлено, на каком основании (кто дает задания или по каким критериям предприятие их выбирает на отлов), куда они были переданы после отлова, почему именно такая цена за услугу, мы подготовили запрос в городской совет. Туда же добавили вопросы по графику уборок остановки и калькуляции этой услуги. А также попросили указать зарплату директора, руководящего состава и работников по отлову животных и уборке остановок. Через пять дней сообщим результаты.

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

Семаковська Тетяна 10:00, 8 Червня 2025
Книгарня “Еней” у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги — вони знаходили простір для спілкування, нових ідей та живого зв’язку з українською літературою.

Детальніше про те, як саме з’явилася єдина книгарня в Бахмуті — в матеріалі Бахмут IN.UA

Книгарня “Еней”: історія

У 2015 році колишній боєць батальйону “Донбас” Володимир Дериведмідь, після звільнення Бахмута від сепаратистів, вирішив, що боротьба за Україну триває не лише на полі бою. На його думку, окупація відбувалася не лише територіально — важливою була й інформаційно-культурна складова. Саме тому Володимир продовжив свою боротьбу вже на культурному фронті, створивши книгарю в Бахмуті.

Назву для книгарні вигадувати не довелося. Ідея поширення української книги була натхненна одним із його побратимів — Антоном Цедиком з псевдонімом “Еней”. Чоловік був родом із Полтави, захоплювався історією, сповідував рідновір’я. Він загинув під час виходу з Іловайського котла. За словами Володимира, в останній бій добровольцям наказали брати лише зброю, але Антон узяв із собою ще й книжку — бо вважав її не менш потужною зброєю, ніж автомат.

Після відкриття книгарні, яку Володимир присвятив пам’яті Антона “Енея” Цедика, на фасаді з’явилося гасло: “Книги важливіші за танки”.

Особливості книгарні

Стенд з різною україномовною літературою для дітей / фото Бахмут IN.UA

Щоб привернути увагу до книгарні, на фасаді Володимир розмістив українські прапори. Згодом на фасаді з’явилися й портрети загиблих побратимів — як пам’ять про тих, хто не повернувся, і як нагадування, що війна ще не закінчилася.

У книгарні робився акцент на дитячій та історичній літературі — аби привчати дітей до читання українською мовою та спонукати дорослих краще пізнати власну історію. Також у магазині мали попит вишиванки, які охоче купували містяни.

Сервіс надавався виключно державною мовою. Її, на жаль, спочатку сприймали неоднозначно, проте, часом і містяни, і переселенці з тимчасово окупованих територій таки переходили з власником на українську.

Паралельно з реалізацією книг та вишиванок Володимир Дериведмідь влаштовував для дітей читання українських віршів напам’ять, натомість діти отримували подарунки. 

Закриття книгарні

Перший власник Володимир Дериведмідь вимушений був поїхати з міста у 2020 році, хоча закривати книгарню він не хотів. Саме тому він вирішив знайти людину, яка б могла продовжити його справу. Приблизно у той же час розпочався карантин, який сильно позначився на фінансовому становищі, адже виник через низький попит на книги. Вже у листопаді 2021 року єдина книгарня Бахмута зачинилася, а більшість книг з неї передали різним сільським бібліотекам.

Примітка. Матеріал створено з архівних спогадів журналістки Марії Лященко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

258850190 993441414568005 1502640504527379887 n 5c199

“Еней”: як в Бахмуті з’явилася єдина книгарня

У 2015 році в Бахмуті відкрилася єдина книгарня в місті “Еней”, яка стала справжнім культурним осередком для місцевих мешканців. Тут бахмутяни не просто купували книги […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.