«Наші спортсмени – призери Європи по важкій атлетиці»: як навчаються студенти Донецького коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки

Семаковська Тетяна 12:47, 29 Листопада 2022

316085099 611957610789976 4630503633535478655 n 377c3Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки вже вдруге був змушений переїжджати через війну. Вперше навчальний заклад переїхав з Донецька в Бахмут у 2014 році, а у 2022 знову осів на нове місце, цього разу в Полтаві. Ми поспілкувалися з директором коледжу Ігорем Казимировичем та дізналася, як зараз відбувається навчання у вихованців та чому заклад обрав саме Полтаву.

Питання про переїзд закладу вирішувалося на рівні Міністерства молоді та спорту, розповідає Ігор Казимирович. Було два варіанти для переїзду: перший в Полтаву, другий на Львівщину. 

Вирішили обрати перший варіант, оскільки він був територіально ближчий. Наразі коледж тимчасово розгорнув свою діяльність на базі факультету фізичного виховання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. 

Переїзд в Полтаву та адаптація

315972417 611957600789977 5967109145685229843 n 48c9f

Учні та студенти Донецького обласного коледжу імені Сергія Бубки долучилися до легкоатлетичного забігу в Полтаві. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки

«Нам виділили місця для проживання, столову, місце для роботи адміністрації, аудиторії для навчання та спортивні зали. Навчально-тренувальний процес проходить тут. Нам пропонували альтернативу у Львівській області, також цікава база для навчання, це була пропозиція від Офісу Президента туди переїхати», — розповідає нам Ігор Казимирович.

Як зазначає, Ігор Казимирович коледж перевозив до нового місця роботи спортивне обладнання та інвентар, загалом було декілька фур, тож щоб не ускладнювати переїзд, швидше подолати відстань та не використовувати додаткові кошти обрали саме Полтавщину. 

«300-400 кілометрів, це не 1000 кілометрів, для цього (ред.переїзду) були потрібні додаткові кошти. На додаток, ми недалеко від дому, а навіщо далеко їхати від дому. Це не потрібно», — запевняє директор спортивного коледжу.

Дистанційне навчання

За час повномасштабного вторгнення вихованці Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки активно навчаються, зокрема й переймають досвід закордоном.

«У нас було 340 вихованців в закладі, зараз 290, 150 знаходяться в Полтаві, десь близько 90 осіб зараз закордоном по програмі Міністерства молоді та спорту, також Європейські країни прийняли наших вихованців по велоспорту, дзюдо, важкій та легкій атлетиці і волейболу. В Польщі, Німеччині, Бельгії, в Італії, а в Румунії у нас і волейболісти й дзюдоїсти займаються», — пояснює Ігор Казимирович.

Всіх  учнів коледжу, які зараз закордоном, забезпечують житлом, їжею та базою для тренувань. Навчальний процес також відбувається дистанційно, а практичні навички відточують на тренуваннях. Діти, які проживають в Полтаві мають змогу тренуватися на місці, їм влаштовують додаткові заняття, це окрім дистанційного навчання.

 Футбольні та волейбольні команди

316816173 616706553648415 6368729302066944911 n c2832

Вихованці Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю імені Сергія Бубки зіграли шість матчів у рамках волейбольного чемпіонату Малопольського воєводства. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки

В Полтаві для футболістів спортивного коледжу виділили поле, де вони можуть тренуватися. Наразі є три команди з тренерами.

«Ми граємо на чемпіонаті Полтави та Полтавської області. Нас прийняли нормально, у нас спільні тренування. Баскетбольні команди теж тренуються  спільно з дитячими спортивними школами і тут на факультеті є свій ігровий зал для футболу й баскетболу», — каже Ігор Казимирович.

Педагоги коледжу

За словами очільника коледжу, великих змін у педагогічному колективі не відбулося, браку кадрів наразі немає. Весь колектив переїхав з Бахмута, оскільки ситуація там небезпечна.

«Навчання відбувається дистанційно, є стандартизована форма, навчаються учні на різних платформах. Тренувальний процес проходить не дистанційно звісно, тренуються учні тут на спортивних базах, а також закордоном. Декілька осіб самостійно працюють», — розповідає директор коледжу.

Набір першокурсників

307489132 593544055833239 868894943318387125 n 8369d

Посвята першокурсників. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки

З набором першокурсників проблем у навчального закладу не було. На додаток, у коледжі проводили конкурсний відбір, чим цього року можуть похвалитися далеко не всі навчальні установи. Водночас у закладі ще планують добирати дітей, пріоритет – діти з дитячих спортивних шкіл Донеччини. 

«Ми їх забираємо до себе, тому що у нас є харчування, проживання, тренувальні бази. У дитячих спортивних шкіл в цьому плані трохи гірша ситуація. На кінець року я думаю на 320 осіб ми вийдемо, зараз діти додаються», — розповідає Ігор Казимирович.

Нагадаємо, що при Донецькому обласному спеціалізованому коледжі спортивного профілю ім. С. Бубки функціонувала ще й школа, наразі у шкільному та коледжному блоці навчаються 126 школярів та 164 студенти.

Успіхи вихованців

316311495 615926150393122 941964897758051128 n 54071

Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 17 років з важкої атлетики в місті Сваляві Закарпатської області. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки

Спортсмени коледжу, навіть в такі складні часи, здобувають чимало перемог. Зокрема, важкоатлети на змаганнях в Закарпатті вибороли звання Чемпіонів України від Донецької області. Також успіхи мають спортсмени з вільної боротьби, розповідає Ігор Казимирович:

«Це – хороший початок. Донецька область по цим двом видам спорту вона попереду планети всієї. Наші спортсмени – призери Європи по важкій атлетиці»

Літом, 2022 року в Полтаві вела підготовку Марія Єфремова, вихованка коледжу, яка навчається в дев’ятому класі, юна українка стала двократною Чемпіонкою світу, ділиться директор коледжу.

Загалом, всі вихованці закладу показують хороші результати та представляють Україну на міжнародному рівні, здобуваючи перемоги.

Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки

Читайте також: Фото школи на аватарку та листи для військових: як бахмутські школярі разом з вчителькою переживають війну

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]