Main menu

Рекордні результати з НМТ: цього року одразу дев'ять бахмутян отримали 200 балів

photo 5449851987664420593 x 39f07Цього року Бахмутська територіальна громада може похвалитися одразу дев'ятьма випускниками 11 класів, які склали Національний мультимедійний тест (аналог ЗНО) на 200 балів. Найчастіше такі результати показує лише одна людина за один-два роки на всю бахмутську громаду.

Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з начальницею управління освіти Бахмутської міської ради Наталією Дроздовою та дізналися, як дітям вдалося скласти тест з такими високими показниками з огляду на те, що в Україні вже пів року триває війна.

«Учнів, які здобули 200 балів, у нас у громаді дев'ять. Взагалі, у нас кількість двохсотбальників зазвичай невелика: по одному учневі, і то не щороку. Наприклад, позаминулого року у нас був один двохсотбальник з математики. 200 балів - це найвищий бал, який можна отримати на ЗНО, цього року НМТ. Як правило, такі абітурієнти йдуть у пріоритеті під час вступу до ВНЗ», - сказала вона.

Таким чином п'ять учнів отримали найвищий бал з математики, три випускники з результатом у 200 балів з історії України та одна учениця - 200 балів з української мови. Дроздова зазначила, що загалом у територіальній громаді Бахмута налічується 394 випускники з 11 класів. При цьому в Національному мультипредметному тесті взяло участь 219 осіб, ще десятьох дітей зареєстровано на додаткову сесію, яка триватиме до 10 серпня.

Кожна школа поспішила привітати своїх найкращих учнів, опублікувавши відповідні звернення. Так, своїх учнів та викладачів привітав бахмутський навчально-виховний комплекс №11:

«Вітаємо з блискучими результатами НМТ випускників Бахмутського НВК 11 Гусь Ганну та Долженка Анастасію з 200 балами НМТ з математики! Логвінова Івана та Панчука Костянтина з 200 балами НМТ з історії! Вітаємо їх педагогів-наставників: вчителі історії Володимира Суткового, вчителів математики Ольгу Кудіну та Галину Іщенко!», - зазначено у повідомленні.

11 240e1

Фото: НВК №11

Автори посту впевнені: вищий бал дозволить колишнім школярам стати творчими та успішними особистостями, справжніми патріотами, свідомими громадянами, які гідно представлятимуть Бахмут у вищих навчальних закладах країни та світу. Також свою єдину «двохсотбальницю» привітав і колектив Бахмутської школи №18 імені Дмитра Чернявського:

«Навчальний та педагогічний колективи Бахмутської школи 18 ім. Дмитра Чернявського вітають Письменну Олександру та її педагога-наставника Вікторію Аббасову з отриманням 200 балів на НМТ з математики. Олександра, бажаємо тобі нових перемог та звершень!», - заявили вчителі.

18 d3771

Олександра Письменна. Фото: Бахмутська школа №18 імені Дмитра Чернявського

Своєю чергою представники середньоосвітньої школи №12 розповіли, що саме їхня учениця, Поліна Чуйко, стала тією єдиною цьогорічною випускницею Бахмута, яка здала українську мову на вищий бал.

«З радістю вітаємо з блискучими досягненнями випускниць нашої школи Поліну Чуйко з 200-ма балами НМТ з української мови та Вероніку Фещенкову - з історії! Висловлюємо щиру подяку педагогам Малапурі Ніні Вікторівні та Іваненко Віктору Анатолійовичу за високу педагогічну майстерність, творчість, уміння навчати учнів та формувати успішні особистості. Ми пишаємося вами!», - зазначили у школі №12.

1212 ab6c4

Вероніка Фещенкова. Фото: ЗОШ №12

12 c0ce1

Поліна Чуйко. Фото: ЗОШ №12

Також до своїх найкращих учнів звернулась бахмутська школа №10: Іван Крук та Анастасія Щекодіна здобули по 200 балів у тесті з математики. Педагогічний колектив висловив подяку вчительці Ірині Махібороді, яка ретельно готувала школярів.

10 8eafd

Іван Крук. Фото: ЗОШ №10

Редакція «Бахмут.IN.UA» поспілкувалася з випускницею 10 школи Бахмута Анастасією Щекодіною, розпитавши її про мультимедійний тест та підготовку до нього.

«Тяжко не було. Я більше готувалася до української та історії, акцентувала на цьому. Думала, що математика буде складнішою. Але, коли я прийшла складати мультитест і відкрила свій варіант з математики, він виявився легким. Коли я побачила результат, зраділа, і мама дуже здивувалася, татові подзвонили. Дуже дякую моїй вчительці. Вона нас готувала, проводила з нами конференції після закінчення навчання. Ми все розбирали, вона відповідала на наші запитання та дуже допомогла», - розповіла Анастасія.

настюша e1d24

Анастасія Щекодіна. Фото: ЗОШ №10

Також журналістам стало відомо, що викладачка, котру згадала Щекодіна, допомагала учням абсолютно безкоштовно. Ми зв'язалися з самою Іриною Махібородою, щоб розпитати про підготовку та її внутрішню мотивацію на шляху до такого результату. Ірина Віталіївна зазначила, що вирішила допомогти всім своїм учням, а найкращі результати показали ті з них, які найкраще засвоїли численні додаткові заняття.

10у 52bd8

Ірина Махіборода

За даними порталу «Освіта», загалом в Україні цього року налічується 428 723 абітурієнти. З них 4 174 - на Донеччині, і всього 982 особи, які готуються до бакалавріату. При цьому міністр освіти Сергій Шкарлет повідомив, що загалом цього року «двохсотбальників» налічується 6,5 тисяч. За його словами, це надвисокий результат.

«Понад 6,5 тисяч випускників отримали 200 балів щонайменше по одному з предметів, і це враховуючи те, як вони готувалися. Адже від 24 лютого була повномасштабна агресія, повномасштабна війна в Україні. Діти перебували під обстрілами, під бомбардуванням, і при цьому такий надвисокий результат», - сказав глава МОН.

Шкарлет додав, що українські випускники демонструють рекордно високі показники й при вступі до іноземних університетів у тих країнах, де змушені жити на період війни в Україні.

photo 5449851987664420600 y 76c19

Фото: УНІАН

Ми запитали у бахмутських вчителів, які готували дітей до тестів та зовнішнього оцінювання у попередні роки, що саме дало змогу отримати такі високі результати. Вчителька української мови та літератури у ЗОШ №24 Юлія Громова каже, що її предмет цього року був набагато легшим. Хоча завдання з мови були ті самі, не було літератури, що передбачає знання текстів. 

«Не потрібно було писати твір, за який на ЗНО давали 20 балів і отримати цей абсолютний бал було дуже важко. Перевіряли й структуру тексту, розкриття теми, грамотність, а мало кому вдавалося без жодної помилки написати», - уточнила Юлія Громова.

До того ж на думку вчительки, яка підготувала до ЗНО багато дітей та щороку брала участь в організації зовнішнього оцінювання, складати тест один раз набагато легше психологічно, ніж приходити декілька разів на ЗНО. Своєю чергою вчитель історії НВК №11 Володимир Сутковий вважає, що некоректно порівнювати, чи легше було складати іспити цього року: 

«Думаю на результати вплинула висока відповідальність дітей, та онлайн навчання, діти не витрачали зайвий час навіть на переміщення, а більше уваги могли приділити підготовці. Крім того, ми вже з березня щотижня давали консультації, де учні могли поставити будь-які питання».

photo 5449851987664420601 x d6347

Фото: МОН

Щодо математики, то цього року не було завдання з параметрами, які потребували поглибленого вивчення предмета.

«Лиш одне це завдання давало 6 балів. Без нього можна було отримати 11 балів, але 12 балів неможливо. Думаю, цей чинник найсильніший», - коментує вчителька математики ЗОШ№10 Ірина Махіборода.

Таким чином тести дійсно були дещо простішими, що дозволило більшій кількості дітей отримати вищий бал. Але не варто знецінювати й старання самих випускників: завдяки сумлінній підготовці, особистій відповідальності та появі додаткового часу через онлайн-навчання діти змогли проявити себе повною мірою. Навіть попри небезпеку у регіоні, постійні стреси, переїзди та відсутність стабільності, юні бахмутяни заявили про себе та прославили нашу громаду рекордною кількістю «двухсотбальників».

Головне фото: МОН