«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Листопада 2022

Screenshot 114 aacf5Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією людей з гарячих точок, спочатку це був рідний Київ, на околицях якого точилися бої. Згодом, Сергій приєднався до волонтерської організації і тепер рятує людей, які живуть неподалік від лінії фронту.

Редакція «Бахмут IN.UA» розповідає історію киянина

За словами героя, спочатку все почалося з допомоги знайомим. Подруга Сергія, на початку повномасштабного вторгнення евакуювалася за кордон, а йому залишила свою машину. Жінка попросила, щоб авто використали в добрих цілях, так й склалося. До Сергія спочатку звернулися знайомі, чоловік вивозив з Гостомелю, Києва та Чернігова людей, а далі все закрутилося, відіграло роль й сарафанне радіо.

Згодом, Сергій опинився в Рівному та долучився до християнської благодійної організації «Hope to People». Від імені цієї організації Сергій разом з іншими волонтерами почав їздити на евакуацію людей в Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку та Дружківку. З собою чоловіки везли гуманітарну допомогу, назад привозили людей.

«Так, я вперше потрапив в Донбас. Мені там дуже сподобалося, особливо люди, емоції від цієї діяльності дуже припали мені до душі. Це були мої перші поїздки в той напрямок, в середньому їхали один раз на тиждень, це не дуже багато, мені було мало поїздок», — пригадує у розмові герой.

За словами, чоловіка йому хотілося бути ближче до фронту, щоб мати змогу більше допомагати. Доля немов почула прохання нашого героя, вже незабаром він знайомиться з координатором поїздок RescueNOW. Харківському фонду були потрібні водії, адже на Донеччині був тільки один водій, який займався евакуацією людей. Відтак, наплив людей був досить високий, тож Сергій доєднався до діяльності RescueNOW.

«Я дуже довго просив координаторів фонду можливості поїхати в Соледар, але там було дуже гаряче, тож мене не сильно хотіли пускати. Але все-таки я зміг туди потрапити. Був випадок, що у нас була гумдопомога для Соледару, а їхати не було кому. А трошки пізніше потрапив і на евакуацію, вона була зовсім інша! Не така, як в Слов’янську чи Краматорську, для мене це були тилові міста. Я відчув, що ця евакуація, саме та, якою я хочу займатися й надалі. Ти буквально висмикуєш людей з-під обстрілів і підвалів!», — розповідає Сергій.

На думку волонтера, попит на евакуацію збільшуватиметься, коли люди зіштовхнуться з першими сильними морозами. Це може стати поштовхом для них виїхати, адже звуками вибухів, їх вже не налякаєш. Зараз, каже Сергій, найбільше попиту на евакуацію в Бахмуті (особливо район Собачовки і Забахмутки).

Screenshot 115 035b2

Сергій на робочому виїзді. Фото: Таня Синя

Заявки на евакуацію Сергій отримує із різних джерел. Відтак, чоловік сам роздає свій номер місцевим, щоб ті могли з ним зв’язатися в разі потреби. Окрім того, у фонду, де працює Сергій, є партнери, це БО «Благодійний фонд Все буде добре Україна», який співпрацює з Донецькою обласною адміністрацією, туди люди звертаються на гарячу лінію евакуації. Також можна звертатися на гарячу лінію RescueNOW — +38 067 644 30 19.

«Наша головна ціль — це врятувати людину якнайшвидше, тому звідки саме надійде заявка неважливо. Навіть якщо це одна заявка — я за нею поїду», — розповідає Сергій.

Зазвичай у дорогу Сергій вирушає один, інколи з ним їдуть інші волонтери, але це радше виняток, ніж правило. Стосовно страху, герой каже, що його практично не має.

«Є якийсь момент страху, але, мабуть, він менший ніж у людей які цим не займаються. Я беру себе в руки, дихаю, зупиняюсь, оцінюю ситуацію і йду вперед або знаходжу альтернативний варіант рішення. Евакуація з фронту — це надзвичайний мікс емпатії і адреналіну. І я надзвичайно люблю життя і людей!», — каже герой.

Screenshot 116 e203d

Люди, яких евакуювали з Бахмута в безпечне місто. Фото: Таня Синя

Також, волонтер наголошує, що він без проблем евакуює людей з тваринами. Відтак, переїхати у безпечне місце з кішкою чи собакою можна всім охочим, серед екзотичних мешканців Сергій пригадує, що перевозив шиншилу. Окрім основної роботи водія, киянин ще паралельно виконує роль перекладача, спілкується англійською з іноземцями-волонтерами, які працюють в українських штабах, допомагає налагоджувати комунікацію.

Зараз герой в Києві у невеликій відпустці, у вільний час читає, остання книга «Fata Morgana» українського письменника Михайла Коцюбинського. Після всіх поїздок Сергій взяв час, щоб трохи відпочити, а далі знову за роботу — рятувати людей.

Фото: Таня Синя

Читайте також: «В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Грошова допомога від УВКБ ООН у Києві: як зареєструватися та отримати кошти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 9 Липня 2025
Грошова допомога від ООН / фото НБУ

БФ “Право на захист” проводить реєстрацію домогосподарств на отримання багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН у Києві. Розмір виплати становить 3 600 гривень на кожного члена сім’ї з розрахунком на три місяці.

Про це повідомили представники БФ “Право на захист”.

Грошова допомога від УВКБ ООН у Києві

У Києві проходитиме запис у чергу на реєстрацію в грошовій програмі УВКБ ООН, яка дозволить переселенцям отримати 3 600 грн на місяць на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Розраховувати на підтримку можуть представники трьох категорій населення:

Перша — внутрішньо переміщені особи (ВПО), які звернулися по допомогу впродовж шести місяців після переміщення та відповідають таким умовам:

  • у родині є лише один із батьків (мама або тато) з однією чи кількома дітьми до 18 років або з літніми людьми віком від 55 років;
  • родину очолює самотня особа похилого віку або кілька таких осіб; або літня людина виховує одну чи кілька дітей віком до 18 років;
  • у складі родини є люди з інвалідністю, хронічними захворюваннями чи іншими особливими потребами, і вона раніше не отримувала грошової підтримки від УВКБ ООН чи інших благодійних організацій.

Друга — це особи, які повернулися в Україну після вимушеного перебування за кордоном. Вони також повинні відповідати зазначеним вище критеріям.

Третя — люди, які повернулися додому після тимчасового переміщення в іншу область через бойові дії. Також мають відповідати вказаним умовам.

Допомогу можуть отримати лише ті, хто раніше не скористався аналогічною фінансовою підтримкою від інших організацій.

Грошова допомога: як зареєструватися

Для отримання номера в чергу для проходження реєстрації потрібно заповнити форму за посиланням. У разі успішного заповнення та проходження відбору потрібно очікувати на дзвінок від представників БФ “Право на захист”. Списки з датою та часом реєстрації будуть опубліковані в каналі за посиланням. Реєстрація відбуватиметься за адресою: місто Київ, вулиця Мала Шияновська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Штурм півночі Донеччини: ворог просунувся поблизу Лимана та Костянтинівки

Семаковська Тетяна 14:00, 9 Липня 2025
Просування ворога / скриншот

Росіяни продовжують штурмувати Донеччину, просунувшись одразу в декількох селах на півночі області — неподалік міста Лиман. Йдеться про села Колодязі, Зелена Долина та Середнє.

Про це повідомили аналітики DeepState.

Донеччина: ситуація на фронті

За даними аналітиків DeepState, ворог посилив штурмові дії на півночі Донецької області, просунувшись поблизу Лимана. Їм вдалося пройти в районах сіл Колодязі, Зелена Долина та Середнє. Крім того, вони просунулися поблизу Яблунівки, що неподалік Костянтинівки.

Просування поблизу Яблунівки / скриншот

Одночасно з цим Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби зафіксовано 183 бойові зіткнення на Донеччині.

На Лиманському напрямку ворог атакував 19 разів. Росіяни намагалися просунутися вперед у районах населених пунктів Новий Мир, Карпівка, Зелена Долина, Торське, Рідкодуб, Григорівка та в напрямку Шандриголового й Середнього.

На Торецькому напрямку росіяни здійснили десять атак у районах Диліївки, Торецька, Яблунівки, Русиного Яру та в напрямках Катеринівки, Олександро-Калинового.

На Покровському напрямку — найгарячіша ситуація. Українські військові змогли зупинити 67 атак у районах населених пунктів Попів Яр, Полтавка, Мирне, Малинівка, Миролюбівка, Разіне, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Промінь, Новосергіївка, Муравка, Олексіївка, Зелений Кут, Горіхове та в напрямках Покровська, Володимирівки, Молодецького й Новопавлівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога від УВКБ ООН у Києві: як зареєструватися та отримати кошти

БФ “Право на захист” проводить реєстрацію домогосподарств на отримання багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН у Києві. Розмір виплати становить 3 600 гривень на кожного […]

15:00, 09.07.2025 Скопіч Дмитро

Штурм півночі Донеччини: ворог просунувся поблизу Лимана та Костянтинівки

Росіяни продовжують штурмувати Донеччину, просунувшись одразу в декількох селах на півночі області — неподалік міста Лиман. Йдеться про села Колодязі, Зелена Долина та Середнє. Про […]

путівки

Безоплатні путівки для дітей з Бахмута: хто має право та як подати заявку

Управління соцзахисту населення Бахмутської міськради розпочало видачу путівок для оздоровлення і відпочинку дітей. Їхню вартість покриває міський бюджет. Претендувати на путівки можуть всі діти з […]

Партизанська операція на Донеччині: біля Волновахи знищили російську ППО

Члени партизанського руху “Атеш” завербували російського військового. Цей агент допоміг ЗСУ знищити ворожу систему ППО. Про це повідомляє партизанський рух “Атеш”. Біля Волновахи знищили російську ППО Російський […]

Російські удари по Донеччині: загинули мешканці Білицького й Нового Донбасу

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах Донеччини. Протягом минулої доби, 8 липня, обстріли фіксували у 16 населених пунктах. Внаслідок атак є жертви серед мирного населення — троє загиблих […]