Як режисер кліпів Imagine Dragons зустрічав Новий рік у 2023 році у Бахмуті

Семаковська Тетяна 15:00, 1 Січня 2025
Тай Арнольд зняв багато кліпів для гурту Imagine Dragons / фото United 24

Режисер-постановник відомого американського гурту Imagine Dragons Тай Арнольд зустрів 2023 рік у товаристві українських військових, які боронили Бахмут.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як саме відомий американський музичний діяч відвідував Бахмут та зустрічав у місті 2023 рік.

Як Тай Арнольд з Imagine Dragons зустрів Новий рік у Бахмуті

Тай Арнольд пробув в Україні два місяці. За цей час він побував у різних куточках країни, зокрема, які знаходилися близько до фронту. Це і Бахмут, і Херсон. Американський культурний діяч, який був зазначеним серед амбасадорів United24, також багато знімав відео на Миколаївщині, на Херсонщині.

Тай Арнольд в Україні / фото United24

За словами екскоординаторки платформи United24 Ярослави Гресь, учасник продакшн-команди гурту Imagine Dragons зустрічав в Бахмуті, куди поїхав, нікому не сказавши. Режисер постійно був із камерою і все знімав, зокрема контент для гурту.

“Він зустрічав Новий рік у товаристві українських військових. Прямо в момент, коли наступав Новий рік, почався дуже сильний обстріл. Що абсолютно не завадило українським військовим відкоркувати шампанське, чокнутися цим шампанським та побажати один одному Перемоги України”, — розповіла Ярослава Гресь.

Вона додала, що Тай був не таким сміливим, як військові. Через це він просидів весь майже усе застілля під столом і тільки бачив, як дзеленчать ці бокали. Коли він повернувся в Київ, то сказав, що заснує благодійну фундацію, яка допомагатиме українським військовим. Тому що він у повному захваті від цих фантастичних людей і назве фундацію “Під столом”.

Тай Арнольд зняв багато важливого контенту, який показує, що зробили росіяни в Україні. Ці ж кадри він показав світові. До слова, частину кадрів, знятих в Україні, Тай використав для створення кліпу до пісні Crushed американського гурту Imagine Dragons.

Цей ролик розповідає реальну історію 14-річного хлопчика на ім’я Саша, який проживав на Миколаївщині. Село Новогригорівка, в якому він живе, було в окупації протягом пʼяти місяців. За цей час росіяни повністю зруйнували будинок і школу хлопця, залишивши після себе тільки руїни. Музиканти закликають усіх охочих долучитися до відбудови деокупованих населених пунктів України.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли святкувати Водохреще за новим календарем: точна дата

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 1 Січня 2025
Водохреще / фото ілюстративне, iStock

Водохреще, свято Хрещення Господнього, Богоявлення — це назви одного християнського свята, коли відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.Раніше його святкували 19 січня. Втім, у 2023 році в Православній церкві України ухвалили рішення, за яким храми переходять на сучасний новоюліанський календар. Це означає, що багато дат вже звичних свят змістилися, включно з Водохрещем.

Редакція Бахмут IN.UA в деталях розповідає, коли вшановують це свято за новою датою, а також його історію.

Водохреще: історія свята

Вожохреще святкуватимуть 6 січня / фото ілюстративне, iStock

Водохреще — третє свято, яке завершує різдвяно-новорічний цикл. Воно пов’язане з хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан. За переказами, в цей момент до Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, після чого з небес пролунав голос Бога.

Після власного хрещення, Ісус відправився в пустелю для усамітнення та молитися. Він також дотримувався спеціального посту, який тривав 40 днів.

Водохреще: коли святкувати

Водохреще у 2025 році святкуватимуть за новим календарем. Дата цього свята припадає на 6 січня. Проте, далеко не всі релігійні громади перейшли на новий стиль, а тому дехто продовжить відзначати Водохреще за старою датою — 19 січня.

Головною особливістю цього свята — це купання. Віряни обмиваються в холодній воді, очищаючи власне тіло та душу від гріховності. Також у цей день в храмах проводять святкову службу, де люди моляться до Ісуса Христа, просячи його здоров’я, миру, хорошого урожаю..

Що не можна робити на Водохреще

На Водохреще, як і на інші великі церковні свята, існує цілий ряд заборон. Наприклад, в цей день заборонено сваритися, лаятися чи бажати комусь зла. Не можна також відмовляти у допомозі, якщо вас про неї просять, а також ворожити.

Під час свята краще відкласти домашні справи та важку фізичну працю на інший день, проводячи звільнений час в молитві.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виглядало бахмутське Artwinery: 20 світлин з підземелля

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 30 Грудня 2024
Вина на зберіганні в Artwinery / фото Павло Панасенков

Бахмутське Artwinery — одне з найбільших підприємств України та Східної Європи, яке виробляло алкогольні напої. Після початку повномасштабної війни підприємство було змушене евакуюватися. Згодом в цих шахтах осіли росіяни, зробивши там склади та пункти ремонту важкої техніки

Редакція Бахмут IN.UA ділиться добіркою з двадцяти унікальних знімків заводу Artwinery фотографа Павла Панасенкова, зроблених до повномасштабної війни.

Artwinery: як виглядало підприємство до війни

Головною особливістю бахмутського підприємства Artwinery — є його розташування. Основна частина виробничого комплексу та склади для алкогольних напоїв знаходилися під землею, у гіпсових шахтах. Розробники проєкту створили умови, які найкраще підходили для зберігання ігристого вина.

Насамперед під землею була постійна температура повітря (13-14°C), незалежно від пори року, сприятлива вологість повітря (85-90%), а також величезна територія (26 гектарів). Це дозволяло виробляти понад 20 мільйонів пляшок на рік.

Заїзд в підземну частину Artwinery / фото Павло Панасенков
Резервуари для створення вина / фото Павло Панасенков
В кожному з цих резервуарів створювали вино / фото Павло Панасенков
Цех для приготування вина / фото Павло Панасенков
Гіпсові печери / фото Павло Панасенков
Усередині гіпсових печер створили ідеальні умови для ігристого вина / фото Павло Панасенков
У підземеллі зберігали ігристе / фото Павло Панасенков
Кожна з винних полиць мала власний паспорт з інформацією про дату створення / фото Павло Панасенков
Artwinery виробляло понад 20 мільйонів пляшок на рік / фото Павло Панасенков
Десятки тисяч пляшок ігристого / фото Павло Панасенков
Перед продажем вино настоювалося та набувало смаку / фото Павло Панасенков
Часто винні полички розташовувалися вздовж печер / фото Павло Панасенков
Ідеальні умови зберігання перевірялися термометрами / фото Павло Панасенков
Часто в деяких локаціях виключали світкло для якіснішого зберігання продукції / фото Павло Панасенков
Деякі вина зберігалися кілька десятиліть / фото Павло Панасенков
Винні лінії / фото Павло Панасенков
Виробнича область / фото Павло Панасенков
Туристична локація з вином / фото Павло Панасенков
Вина реалізовувалися не тільки в Україні, але й у Європі / фото Павло Панасенков
Винні цистерни / фото Павло Панасенков

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли святкувати Водохреще за новим календарем: точна дата

Водохреще, свято Хрещення Господнього, Богоявлення — це назви одного християнського свята, коли відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.Раніше його святкували 19 січня. Втім, у […]

10:00, 01.01.2025 Скопіч Дмитро

Як виглядало бахмутське Artwinery: 20 світлин з підземелля

Бахмутське Artwinery — одне з найбільших підприємств України та Східної Європи, яке виробляло алкогольні напої. Після початку повномасштабної війни підприємство було змушене евакуюватися. Згодом в […]

18:00, 30.12.2024 Скопіч Дмитро

“Голодна кутя”: коли та як відзначають другий Святвечір

В християнських традиціях зимових свят є не один, а одразу два Святвечори: перший — напередодні Різдва, а другий відзначають перед святом Богоявлення чи Водохреща. Редакція […]

13:00, 29.12.2024 Скопіч Дмитро

Святкова атмосфера в Бахмуті: як проходив фестиваль “Різдвяні піснеспіви” у 2018 році

У 2018 році у Бахмуті відбувся п’ятий фестиваль різдвяних коляд, який отримав назву “Різдвяні піснеспіви”. Він подарував мешканцям міста можливість почути живі виступи місцевих колективів […]

12:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Щедрик, щедрик, щедрівочка: як з’явилася одна з найвідоміших різдвяних пісень у світі

“Щедрик” — це українська народна пісня, музику до якої написав композитор Микола Леонтович на початку XX століття. Наразі вона вважається однією з найпопулярніших різдвяних пісень, […]

11:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро