Як підготувати дитину ВПО до навчального року?

Семаковська Тетяна 14:57, 1 Серпня 2023

woman g9654e32b5 1280 6378bДо початку нового навчального року залишилося менш як місяць, багато дітей цьогоріч підуть на навчання вже офлайн за місцем проживання. Тож, батькам треба заздалегідь психологічно підготувати дитину до нової школи, щоб уникнути непорозумінь та створити позитивну атмосферу.

Як це зробити правильно та допомогти адаптуватися школяру до навчання розповідає психологиня, коуч Юлія Макогон.

Батьки мають розуміти, що життя зміниться не тільки в дитини

Психологиня Юлія Макогон пояснює, що початок навчального року часто більш хвилює батьків, ніж самих дітей. 

«Спочатку дорослим треба прийняти той факт, що на цілих 9 місяців їхнє життя зміниться і щоденне планування збільшиться у двічі. Вміння контролювати гнів, злість, роздратування, нетерплячість, стане прямим шляхом до  безпечного дев’ятимісячного спокою», — каже Юлія Макогон.

Вона додає, важливо, щоб батькам потрібно вміти корегувати свій емоційний стан, щоб він не впливав негативно на дитину. 

Навчіться планувати разом

Перед навчальним роком гарною звичкою стане впровадження планування. Якщо таку навичку  закласти з першого класу, це гарантовано допоможе вашій дитині стати самодисциплінованою і відповідальною, ділиться у розмові фахівчиня.

«У першокласника ще немає  аналітичного мислення, тому дитині потрібно бачити через дорослого приклад для наслідування. Навчіть дитину сприймати і обговорювати інформацію, навчіть порівнювати та узагальнювати. С точки зору фізіології вже в 5 років дитина здатна самостійно зробити свої висновки», — пояснює психологиня.

Вона наголошує, що якщо батьки раніше не пригнічували інтерес дитини в пізнанні навколишнього світу, то на момент вступу до школи малюк мав б вже навчитися аналізувати та знаходити причинно-наслідкові зв’язки.

Допомагайте малюку адаптуватися через гру

Навчання діти часто сприймають нудним, тому, щоб вдало інтегрувати дитину можна спробувати сприймати нові знання через гру. Психологиня радить допомагати дитині самостійно моделювати різні життєві ситуації, й шукати в них рішення.

«Бо малюк може в них тільки попадати, й це більш від своєї недосвідченості. Вам, як дорослим прийдеться терпляче пояснювати прості і зрозумілі для вас речі. Тільки так ваша дитина буде набувати життєвої свідомості. А ще, ви будете стикатися з дитячим антагонізмом (ред. суперечки)», — розповідає Юлія Макогон.

Навчіть малюка доводити почате до кінця

У процесі навчання дітям може ставати нудно, як наслідок розпочате домашнє завдання, так й не буде виконано. Або ж дитина відкладе його через те, що у неї не виходить одразу. Тут важливо розуміти, що малюк може переймати ваші патерни, тож навчіть себе не імпульсивної поведінки. 

Психологиня радить наступні кроки:

  • Натренуйте можливість спокійної вимови;
  • Навчіться підбадьорити дитину;
  • Подивіться на те, що ви називаєте помилкою, як на набуття досвіду;
  • Вчіть дитину доводити справу до кінця, наприклад, давайте завдання, які реально можливо виконати за 15-20 хвилин; але для дитини старшого шкільного віку це може бути 30-40 хвилин.
  • Привчайте себе до сумісної праці, зверніть увагу, що коли ви виконуєте щось разом, у майбутньому дитині буде простіше виконати ваше прохання, бо думками вона повертатиметься до зразка сумісної вашої діяльності;
  • Не забувайте похвалити дитину за її вчинок, будьте  щедрими на похвалу;
  • Бережіть себе і свою дитину;
  • Прислухайтеся до її емоційного стану.

«Батьки, дуже важливо розуміти, що процес навчання дитини йтиме добре, тільки тоді, коли дитина має інтерес до неї та радість від цього процесу. Хваліть дитину. Позитивні відчуття, які за цим стоять, нададуть вашій дитині сміливості, бажання до конструктивної комунікації, цікавість до життєвих подій, та до навчання!», — резюмує психологиня.

Читайте також: Як батькам підготуватися до вступу дитини в перший клас: поради від психологині

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Підбірка цікавих костюмів для дітей на Геловін

Геловін 2023: підбірка цікавих ідей для дитячих костюмів

Геловін — цікаве свято, яке прийшло в Україну з Заходу. Його відзначають у ніч на 1 листопада. Ще кілька років тому українці були байдужими до […]

13:31, 30.09.2023 Микола Ситник

Можна показувати себе з кращого боку, але не брехати: експертка розповіла, як правильно скласти резюме

Правильне оформлення резюме є ключовим елементом успішного пошуку роботи. Адже, воно створює перше враження про вас як про кандидата. Вам потрібно вміти підсвітити свої сильні […]

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 16 регіонах та 27 містах України діють 70 гуманітарних штабів, центрів або хабів. У цих […]

13:55, 29.09.2023 Микола Ситник
ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]