Бахмутське БТІ консультує громадян у порядку черги: де в Києві отримати послуги?

Семаковська Тетяна 12:50, 29 Липня 2023

БТІ f6b48

На початку липня комунальне підприємство «Бахмутське бюро технічної інвентаризації» після довготривалої перерви відновило роботу в столиці. В Києві установа продовжує надавати бахмутянам довідки про правову належність нерухомого майна. За майже місяць роботи до КП надійшло 1642 запити, 296 з яких вже оброблені. 

У пресслужбі БТІ нашій редакції повідомили, що наразі на підприємстві працює троє осіб.

Через велике навантаження бахмутян консультують у порядку черги

За перші дні роботи Бюро отримало близько 300 дзвінків від мешканців громади, ще понад сотню листів надійшло на електронну пошту. Всіх консультують у порядку черги.

За даними Бахмутської міськради, станом на 28 липня фахівці БТІ:

  • надали 667 консультацій засобами комунікації,
  • зареєстрували 77 звернень на особистому прийомі,
  • оформили та видали 55 довідок.

За липень від державних реєстраторів, суддів, правоохоронних органів та громадян надійшло 1642 запити, з них оброблено — 296.

«Дуже багато людей до нас телефонують, консультуються щодо того чи іншого питання. Зараз ми видаємо тільки довідки про належність майна. У нас працює троє осіб: на замовленнях, директор на прийомі та ще один працівник, який допомагає розшукувати дані», — розповіли редакції у Бахмутському БТІ.

Зазначимо, що бахмутяни на зустрічі в Києві, а також у коментарях Facebook-сторінки «Бахмут IN.UA», Telegram-каналі пишуть, що ресурсів однієї людини не вистачає на всіх бажаючих. Через це доводиться чекати, доки запити будуть розглянуті та оброблені.

«Стандартних ситуацій не має, усі випадки різні та потребують індивідуального розгляду та консультування! Просимо усіх набратись терпіння, намагаємось опрацювати запити за час вимушеного простою та надати якісну послугу всім!», — закликали бахмутян в установі.

Вам буде корисно:

Де в Києві Бахмутське БТІ приймає громадян?

Бахмутське бюро технічної інвентаризації працює щосереди у Києві за адресою: вулиця Ділова, 5А, станція метро «Олімпійська». Бюро працює з 09.00 до 17.00 години. Зараз основна послуга, яку пропонують бахмутянам — це надання довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 01.01.2013 року.

Як записатися на прийом до Бахмутського БТІ?

Необхідно звернутися за номером телефону: +380667758526.

Окрім того, можна звертатися на електронну пошту: [email protected] (з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 17.00 години).

Хто може отримати послугу?

Звертатися за отриманням довідки можуть мешканці;

  • Бахмутської;
  • Часовоярської;
  • Соледарської;
  • Сіверської;
  • Званівської територіальних громад;
  • та громадяни, які оформлюють спадок щодо нерухомого майна, розташованого на території цих громад.

Які документи для цього потрібні?

Звернутись за отриманням довідки про правову належність нерухомого майна має можливість особисто власник (співвласник) або уповноважена ним особа.

На особистому прийомі подача заяви здійснюється при пред’явленні оригіналів правовстановлюючих документів на майно та документів, що посвідчують особу власника/співвласника/уповноважену ними особу, та документ, що підтверджує повноваження.

У разі втрати документів на об’єкт нерухомого майна надається його копія або інший документ, який містить відомості про реєстрацію такого майна (наприклад — реєстраційний напис, витяг про реєстрацію до 01.01.2013 року та інше).

Вартість довідки

Видача довідки здійснюється за умови сплати її вартості. Вартість довідки складає — 456,73 гривень або 570,97 гривень (з технічною характеристикою об’єкту).

Отримати результат можливо особисто, через уповноважену особу або засобами поштового зв’язку (оплата доставки здійснюється за рахунок заявника).

Читайте також: Спільне планування відбудови Бахмута: відбулась дискусія з міською радою, експертами та громадськістю

Фото: Бахмутська міська рада

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:15, 7 Травня 2024
Компенсація / фото ілюстративне

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Про це повідомила голова Комітету державлади Олена Шуляк 

Компенсаційний механізм єВідновлення

Держава створила програму єВідновлення, за якою громадяни можуть подати заяву та отримати грошову компенсацію на ремонт чи відбудову пошкодженого або знищеного житла. Однак обов’язковою умовою є наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Певна категорія громадян не може отримати компенсацію через відсутність запису в ДРРП. Це стосується випадків, коли остання операція з нерухомістю відбулася до 2013 року, коли реєстр ще не функціонував, а паперові документи та архіви було втрачено.

Судовий процес для встановлення права власності 

Якщо громадянин не має документів на право власності на житло, єдиним шляхом отримання компенсації є звернення до суду для встановлення цього права. Судовий процес зазвичай триває  до трьох місяців, і в більшості випадків суд виносить позитивне рішення на основі наявних доказів.

Задля уникнення таких проблем у майбутньому, усі громадяни мають внести інформацію про своє житло до ДРРП. Це можна зробити через сайт “Дія” або звернувшись до ЦНАПів чи нотаріусів. Важливо також зберігати копії документів у цифровому форматі.

Для внесення інформації через Дію необхідно:

  • створити електронний підпис (кваліфікований електронний підпис);
  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на сайті Дія за допомогою електронного підпису;
  • перевірити особисті дані у профілі користувача, оновити їх за необхідності;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги;
  • завантажити документи про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості до 01 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG;
  • перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом.

Алгоритм реєстрації на сайті: “Послуги” — “Земля, будівництво, нерухомість” — “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” — “Подати заяву”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Семаковська Тетяна 14:00, 3 Травня 2024
Розрахунок компенсацій / фото ілюстративне

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт збільшився, а для інших зменшився.

Які саме зміни очікують українців — читайте в матеріалі.

Як розраховується компенсація?

Компенсація за знищене житло розраховується, зокрема за регіональним коефіцієнтом. У Донецькій області він складає 0,5%. Втім також з новими змінами враховується й новий коефіцієнт:

  • для квартир, розташованих в об’єктах культурної спадщини (об’єктах архітектури) він складає 1,22;
  • для квартир, розташованих в будинках, збудованих в період з 1800 до 1917 року, з 1,22 до 0,9 (коефіцієнт зменшено, як й розмір компенсацій);
  • для квартир, розташованих в будинках, збудованих в період з 1918 до 1990 року, з 0,69 до 1 (коефіцієнт збільшено, як й розмір компенсацій).

Яка сума компенсації за знищене житло?

Сума компенсації буде розраховуватися Комісією за відповідними формулами, вони різні для приватних осель та для квартир.

На розмір компенсації також впливатимуть такі фактори:

  • для квартир – регіон розташування, кількість кімнат, рік забудови, площа;
  • для будинків – регіон розташування та площа житлового будинку.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо втрачено документи на право власності

Програма ЄВідновлення надає можливість отримати компенсацію за пошкоджене під час війни житло, але деякі громадяни стикаються з проблемами через відсутність запису в реєстрі.

Як отримати компенсацію на житло?

Власники квартир в об’єктах культурної спадщини отримають більшу компенсацію

Нещодавно набрала чинності Постанова Кабміну, яка змінює розмір коефіцієнтів, що впливають на розрахунок компенсації за знищене майно, залежно від року забудови. Для деяких осель коефіцієнт […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]

Компенсація за житло

Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень […]

Довідка про право власності на майно

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці […]