Мотиваційний лист вступника: як писати і куди надсилати?

Семаковська Тетяна 13:56, 18 Липня 2023

Лист мотиваційний f2e04

Мотиваційні листи — відносна новинка цьогорічної вступної кампанії. Тому вони викликають чимало запитань у абітурієнтів. Аби полегшити вступ Міністерство освіти і науки допомагає розібратися у всіх тонкощах, які стосуються мотиваційного листа, у форматі «запитання — відповідь».

Про це повідомляє Міносвіти.

Кому треба подавати мотиваційний лист для вступу?

Мотиваційний лист — це частина заяви на вступ, а тому його подають усі вступники. Не подають мотиваційний лист лише вступники до магістратури за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування за державним замовленням Національного агентства України з питань державної служби».

Як відвезти або надіслати мотиваційний лист до закладу освіти?

Якщо подаєте заяви в електронній формі, мотиваційний лист додаєте до кожної з них через електронний кабінет. Текст листа впишіть або вставте у спеціальне віконце в розділі «Подача заяв на вступ».

Якщо подаєте заяви у паперовій формі, мотиваційний лист надаєте одразу до закладу освіти. 

В електронному кабінеті можна додати лише текст мотиваційного листа. Якщо мотиваційний лист хочете підсилити копіями дипломів чи нагород, надсилайте їх на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти (якщо це передбачено Правилами прийому конкретного закладу). 

Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет?

Мотиваційний лист додається до кожної заяви в розділі «Подача заяв на вступ». 

Це можуть зробити тільки ті вступники, для яких уже розпочалося подання заяв. Наразі це вступники до закладів фахової передвищої освіти (ФПО). 

Вступники до закладів вищої освіти (ЗВО) можуть подати заяви, а отже, й мотиваційні листи: 

  • з 19 липня — вступ на бакалавра, молодшого бакалавра, магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямувань; 
  • з 31 липня — вступ на магістра. 

Студенти 88f9eАбітурієнти можуть підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле. Фото: з відкритих джерел 

Які вимоги до мотиваційного листа? 

Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти у своїх Правилах прийому. 

Переглянути вимоги можна в електронному кабінеті вступника. Для цього знайдіть конкурсну пропозицію, яка вас цікавить, потім у колонці «Назва випробування» біля напису «Мотиваційний лист» натисніть на посилання «Вимоги». Ознайомтеся з вимогами до подання кожного мотиваційного листа. 

Я писав/-ла текст листа в кабінеті, натиснув/-ла кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося. Що робити? 

Для однієї сесії роботи з кабінетом передбачено 120 хвилин. Напевно, ви писали мотиваційний лист довше. Радимо написати текст листа заздалегідь в іншій програмі (Word або Google-Документи), а потім скопіювати готовий текст у відповідне поле. 

Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?

Редагувати текст можна, але лише до подання заяви. Якщо заява матиме статус «Затримано» або «Зареєстровано в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО)», мотиваційний лист редагувати ви не зможете. 

Які вимоги до обсягу листа?

Поле для написання мотиваційного листа може вміщувати до 20 тисяч символів. Вимоги щодо обсягу визначає кожен заклад освіти самостійно.

Наприклад, вимога закладу: обсяг листа — не менш як 200 і не більш як 600 слів. Дотримуйтеся цих вимог, адже Приймальні комісії розглядають кожен лист та враховують його під час формування рейтингового списку вступників.

Читайте також: Як абітурієнтам правильно подати заяву на вступ до коледжу?  

Нагадаємо, з 1 липня в Україні розпочався ключовий етап вступної кампанії — реєстрація електронних кабінетів для більшості вступників. Міністерство освіти і науки з державним підприємством «Інфоресурс» розробили алгоритм онлайн-вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).

Раніше ми писали, що для цьогорічних абітурієнтів в Україні запрацювала «гаряча лінія» для запитань про вступну кампанію. Для мешканців тимчасово окупованих територій працюватиме урядова «гаряча лінія» 15-45 та 0 800 504 425.

Фото: norwinalumni.org

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Підбірка цікавих костюмів для дітей на Геловін

Геловін 2023: підбірка цікавих ідей для дитячих костюмів

Геловін — цікаве свято, яке прийшло в Україну з Заходу. Його відзначають у ніч на 1 листопада. Ще кілька років тому українці були байдужими до […]

13:31, 30.09.2023 Микола Ситник

Можна показувати себе з кращого боку, але не брехати: експертка розповіла, як правильно скласти резюме

Правильне оформлення резюме є ключовим елементом успішного пошуку роботи. Адже, воно створює перше враження про вас як про кандидата. Вам потрібно вміти підсвітити свої сильні […]

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 16 регіонах та 27 містах України діють 70 гуманітарних штабів, центрів або хабів. У цих […]

13:55, 29.09.2023 Микола Ситник
ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]