Підрив Кримського моста: що відомо станом на зараз

Семаковська Тетяна 11:46, 17 Липня 2023

photo 2023 07 17 08 19 06 bf6e3Російські пропагандистські канали повідомили, що в ніч на 17 липня на Кримському мосту відбулася незвичайна подія (ред. мова йде про вибухи), яка саме пропагандисти не повідомляли. Втім, відомо, що рух мостом був зупинений, а зараз влада рф застерігає своїх громадян від поїздок мостом.

Надзвичайна ситуація в Криму

Український колабораціоніст та так званий очільник окупованого Криму Сергій Аксьонов закликав росіян в ніч на 17 липня довіряти тільки офіційним джерелам, причину надзвичайної події він не повідомив.

Повідомлення Аксьонова в ніч на 17 липня. Фото: скріншот

«На Кримському мосту зупинено рух: сталася надзвичайна подія в районі 145-ої опори з боку Краснодарського краю. Працюють правоохоронні органи і всі відповідальні служби», — повідомив Аксьонов.

Водночас, російські канали почали повідомляти про падіння прольоту Кримського мосту. Також окупанти завили, що на мосту є жертви та постраждалі. За даними пропагандистів, постраждала пара росіян із Білгорода.

Окупанти пишуть про постраждалих. Фото: скріншот 

Пропагандистські канали пишуть, що життю неповнолітньої громадянки рф, нічого не загрожує. Фото: скріншот

photo 2023 07 17 10 25 00 1633a

Наталія Кулік – жінка, яка загинула на Кримському мосту, вона підтримувала російську армію, Z-пропаганду і незаконно їздити до анексованого Криму, пише канал про розслідування Molfar.

Російський канал Astra, який позиціонує себе, як незалежне медіа одним із перших заявив, що на мосту було чутно два вибухи. Внаслідок вибуху було пошкоджено ділянку 145-ї опори мосту. Проте влада рф запевняє, що з мостом все в порядку.

Російський канал повідомляє про вибухи на Кримському мосту. Фото: скріншот

Згодом, російський телеграм-канал Baza з посиланням на антитерористичний кабінет повідомив, що атаку на Кримський міст було здійснено о 3.05 двома українськими безпілотними надводними апаратами.

Що кажуть в СБУ про підрив опор Кримського моста?

Джерела видання «Українська правда» та медіа «Суспільне»  повідомили, що нічна атака на Кримський міст була спецоперацією СБУ та ВМС. Співрозмовник УП зазначив, що дійти до мосту було складно, але зрештою це вдалося зробити.

Читайте також: Як Україна може звільнити Крим: коментує військовий експерт

Водночас речник ВМС Плетенчук у коментарі Суспільному сказав, що не має такої інформації, та закликав дочекатись офіційних повідомлень.

В самому ж СБУ опублікували наступний допис:

Допис на сторінці СБУ. Фото: скріншот

Згодом, речник СБУ Артема Дехтяренко прокоментував інцидент на Кримському мосту журналісту Укрінформу.

«Зважаючи на численні запити ЗМІ стосовно чергового інциденту на Кримському мосту, повідомляємо, що всі деталі щодо організації «бавовни» Служба безпеки України обов’язково розкриє після нашої Перемоги. Поки ж ми з цікавістю спостерігаємо, як один із символів путінського режиму вкотре не витримав воєнного навантаження», – йдеться у повідомленні речника.

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 11 Травня 2024
Черешня / фото ілюстративне

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від якої неможливо відірватися? 

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала 5 основних порад.

Який сорт черешні найкращий та найраніший?

Одним з найперших ласувати стиглими черешнями дозволяє сорт “Мелітопольська рання”. Ці ягоди достигають наприкінці травня, на початку червня. Крім раннього періоду плодоношення, Мелітопольська рання відрізняється високою врожайністю, здатністю до самозапилення та відмінною транспортабельністю ягід. Втім й інші сорти черешень можуть бути смачними, якщо знати, як їх вибирати.

Перша порада — слідкуйте за кольором

Черешня / фото ілюстративне

Колір черешні має бути рівномірним, насиченим, без блідих чи зелених плям. Жовті ягоди повинні мати яскравий золотистий відтінок, червоні – сяючий рубіновий колір без потемнінь.

Друга порада — звертайте увагу на консистенцію 

Хороша черешня повинна бути пружною на дотик, але не твердою. М’якувата, соковита, але не розсипчаста чи масляниста консистенція буде ідеальною.

Третя порада — розмір 

Звичайно, розмір черешні може варіюватися залежно від сорту. Але все ж краще обирати ягоди середнього розміру та однакової форми.

Четверта порада — цінуйте аромат і смак 

По можливості, обов’язково спробуйте черешню перед покупкою. Запитайте продавця про сорт та його смакові якості. Ідеальна черешня має інтенсивний аромат і солодкий злегка терпкуватий присмак.

П’ята порада — гладенька шкірочка без вад 

Якісні ягоди черешні повинні мати рівненьку, блискучу шкірочку без тріщин чи плісняви. Одразу відкиньте ягоди з пошкодженнями.

Як зберігати черешню?

Якісну і стиглу червону черешню можна зберігати в холодильнику до 10 днів, тоді як жовті та рожеві сорти краще з’їсти якнайшвидше, оскільки вони не зберігаються так само довго.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 11 Травня 2024
Допомога переселенцям / фото ілюстративне

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Центри допомоги переселенцям у Львові

Арена Львів 

На території стадіону “Арена Львів” працює центр для прийняття та координації переселенців. Сюди вони можуть приїхати на безкоштовних шатл-басах з Головного залізничного вокзалу Львова. Телефони гарячої лінії: +380 (68) 414 7963, +380 (97) 182 1860, +380 (96) 232 8193.

Гуманітарний штаб Львівського Палацу мистецтв 

Штаб збирає та розповсюджує гуманітарну допомогу (одяг, медикаменти, їжу) для військових, переселенців та дитячих будинків. Адреса штабу —  вулиця Коперника, 17. Телефон: +380 (98) 941 6236.

Житло для переселенців

Переселенці можуть отримати тимчасовий прихисток у Центрі підтримки, за адресою вулиця Князя Романа, 6  Графік роботи: 10:00 – 20:00.

Храм Святого Лазаря Костел на вулиці Коперника, 27 облаштував притулок для понад 50 сімей переселенців. Телефон: +380 (68) 227 4324.

Дім Милосердя святого Миколая (вулиця Короленка, 7), це ще один пункт тимчасового поселення для вимушених переселенців.

Гуманітарна допомога у районах міста 

Координацію допомоги у різних районах Львова здійснюють місцеві адміністрації:

  • Залізничний район — вулиця Виговського, 34;
  • Личаківський район — вулиця Костя Левицького, 67;
  • Шевченківський район —  вулиця Липинського, 11;
  • Галицький район — вулиця Ференца Ліста, 1;
  • Сихівський район —  проспект Червоної Калини, 66.

Також у Львові працює Центр підтримки бахмутян за адресою проспект  В’ячеслава Чорновола, 45а, корпуc 6 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00). Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Лимонна кислота та окріп: топ дієвих засобів від ягідних плям

Літом діти та дорослі полюбляють смакувати свіжими ягодами. Крім користі вони приносять ще й плями на одязі, які важко відіпрати. Вивести забруднення від ягід — […]

money g1c2412616 1920 f9b22

Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації?

Військові облігації не нова ініціатива, їх застосували для підтримки економіки ще в часи Першої Світової війни. Американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати […]

Як зберігати внутрішню стійкість під час війни: поради бахмутського психолога 

Психолог Андрій Кузнєцов розповів про те, як зберігати психологічну стійкість серед постійних викликів і тривоги війни. Його рекомендації допоможуть бахмутянам знайти баланс між надією та […]