У Бахмутському фаховому коледжі культури і мистецтв імені І. Карабиця відбулося урочисте вручення випускникам дипломів та додатків європейського зразку про закінчення закладу.
Нагадаємо, релокований заклад із Бахмута продовжує свою роботу у Кам’янці-Подільському Хмельницької області.
Цього навчального року 48 випускників мистецького коледжу успішно завершили навчання.
Директор Бахмутського мистецького коледжу Вячеслав Паржицький вручає випускниці документ про освіту. Фото: Фейсбук
На урочистому заході з нагоди вручення документів про закінчення освіти зібралися випускники, батьки й викладачі закладу.
«Ось і добіг кінця цей складний але такий насичений і цікавий навчальний рік. Для випускників, викладачів і батьків вручення дипломів — визначна подія. Адже це остаточне підбиття підсумків роботи викладачів та здобувачів освіти, урочисте оприлюднення результатів їхньої спільної плідної праці.
Вдалині від рідної Бахмутської землі, з Бахмутом у серці ми вітаємо випускників зі значною подією в їхньому житті та бажаємо миру, впевненості в своїх силах, витримки й наполегливості у досягненні поставленої мети!» — побажали випускникам викладачі мистецького коледжу.
Спільна світлина випускників та викладачів мистецького коледжу. Фото: Фейсбук
До слова, четверо випускників бахмутських шкіл здобули найвищий бал із національного мультипредметного тесту (НМТ)
Нагадаємо, у Кам’янці-Подільському відбувся ювілейний концерт з нагоди 120-річчя Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Карабиця. Як проходив грандіозний концерт — дивіться в ексклюзивному фоторепортажі «Бахмут IN.UA».
Раніше ми писали, що на початку квітня 2023 року Національна музична академія України взяла під патронат Бахмутський мистецький коледж.
Фото: Фейсбук
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією
28 листопада 2024 розпочнеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують.
Міськрада анонсувала, що 28 листопада, у четвер, з 12:00 до 13:00 відбудеться “Пряма телефонна лінія” для жителів Бахмута і громади. На питання містян відповідатиме керуюча справами виконкому Бахмутської міської ради Марина Іванушкіна.
Аби отримати відповіді на свої нагальні питання, мешканцям Бахмутської громади необхідно зателефонувати за номером: +38 (095) 024 5075.
Нагадаємо, що для бахмутян організували центри та осередки для ВПО, де вони можуть отримати гумдопомогу та консультації від фахівців.
Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі
Крім того, для бахмутян в евакуації працює ЦНАП. Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:
актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
отримати витяг із реєстру територіальної громади;
подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.
Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.
В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш актуальним.
Варто розуміти, що за кожною твариною стоїть власна історія, а багато з них вже колись мали домівку і втратили її з різних причин.
Раїса Мельницька, керівниця громадської організації “Покинутий Ангел”, для журналістів Бахмут IN.UA поділилась своїми порадами для тих, хто розглядає можливість взяти тваринку з притулку.
Взяти тварину з притулку: чому варто обміркувати своє рішення
Першою порадою для людей, які планують взяти тварину з притулку, є ретельне обдумування цього кроку.
“Не забувайте, що у вашій родині з’явиться ще один член, зі своїми звичками, характером та поведінкою. Це велика відповідальність, адже життя тварини тепер повністю залежатиме від вас! Це як ще одна дитина у родині”, — підкреслює зоозахисниця.
Важливо усвідомити, що це не просто бажання “мати песика чи котика”, а також значні зобов’язання.
При виборі майбутнього домашнього улюбленця важливо зважити на кілька моментів:
деякі породи собак і котів линяють більше, ніж інші;
залежно від розміру (переважно це стосується собак) – вони можуть вимагати більше місця, ніж є в однокімнатній квартирі;
вік тварини: якщо ви проводите більшу частину дня на роботі, молодий пес може виявитися не найкращим вибором, оскільки потребує більшої фізичної активності та триваліших прогулянок.
важливо враховувати наявність інших тварин у домі, а також дітей.
Як дбати про тварину
Тварини в притулках, як правило, оброблені від паразитів і мають всі необхідні щеплення. Раїса Мельницька відзначає, що нові родини тварин, яких взяли з притулку також повинні дбати про їхнє здоров’я.
“Важливо забезпечити ветеринарний супровід на постійній основі. Ми віддаємо тваринок стерилізованими або кастрованими, і однією з умов нашої роботи є те, щоб нові власники також слідкували за цим”, — каже керівниця. притулку.
Вона також зазначає, що у випадку цуценят вони завжди допомагають з організацією стерилізації, як тільки настає час.
Також кішки та собаки повинні мати насамперед правильний раціон, бажано рекомендований або складений ветеринарним дієтологом, в якому будуть враховані всі нюанси. Наприклад, у собак вітамін Д не виробляється під впливом ультрафіолету, на відміну від людей, і є ще багато таких особливостей в організмі котів та собак.
“Сучасний підхід до харчування – це важливість забезпечення тварини всіма необхідними макро та мікроелементами, та поживними речовинами.”, — стверджує зоозахисниця.
Стереотипи та їх руйнування
Ще одна важлива проблема — це стереотипи про притулки. Деякі люди вважають, що тварини з притулків є неадекватними або агресивними.
“Багато людей вважають притулки чимось на зразок концтаборів для тварин, де вони живуть у жахливих умовах”, — зазначає Мельницька. Проте вона запевняє, що це не так, і вагомі зміни можливі лише за активного залучення до цієї теми. Адже багато людей, відвідавши притулок, змінюють своє ставлення до бездомних тварин.
Крім того, важливо врахувати, що не всім потенційним власникам тваринок вдається отримати їх з притулку.
“Для нас важливі умови, в яких тварини житимуть після виходу з притулку. Ми не можемо віддати улюбленця тій людині, яка планує просто тримати його на ланцюгу”, — підкреслює зоозахисниця.
Основна відповідальність керівництв
Особливо важливо, щоб керівники притулків усвідомлювали відповідальність за життя тих, кого вони рятують.
“Це велика відповідальність за інші життя! Якщо очолюєте притулок, то повинні робити це гідно, з реальним бажанням допомогти тваринам”, — говорить Раїса Мельницька. Вона зазначає, що якщо людина не готова до такої відповідальності, можливо, їй краще звернутися до інших видів діяльності.
“Взяти улюбленця з притулку — це не просто добрий вчинок, а величезна відповідальність, що потребує серйозного підходу. Ваш новий компаньйон із притулку вартий найкращого”, – запевняє Мельницька.
28 листопада 2024 розпочнеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська […]
В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш […]
Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, […]
Представники проєкту “Єднання заради дії” у партнерстві з БФ “ССС” реалізовує проєкт від IREX, в межах якого ВПО надається безплатна юридична допомога. Серед питань: відновлення […]
Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування. Детальніше про те, які […]