Бахмутянин виступив із концертом для пацієнтів реабілітаційного центру у Львові

Семаковська Тетяна 12:55, 2 Липня 2023

Юрій a2606

У Центрі реабілітації та протезування «Незламні» Перше медичне об’єднання Львова Юрій Гончаренко з Бахмута організував концерт для пацієнтів та працівників закладу. Чоловік проходив тут реабілітацію, а перед випискою вирішив зробити подарунок для усіх присутніх.

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, поранений музикант-любитель із Бахмута щодня грав на піаніно в Національному реабілітаційному центрі «Незламні».

59-річний Юрій Гончаренко все життя провів у Бахмуті. Він працював у міжнародній охоронній агенції. У вільний від основної роботи час чоловік грав на урочистих заходах та в місцевому товаристві сліпих. Любов до музики виникла у Юрія з самого дитинства. Грав завжди, навіть під час строкової служби в армії.

Чоловік пригадує, що звичний та усталений роками плин життя у Бахмуті змінився, коли ворог прийшов «визволяти» місто від його сусідів і всіх мешканців.

«Постійні вибухи та ракетні атаки стали буденністю. Більшість сусідів евакуювалися і… залишили своїх домашніх улюбленців. Аби вберегти їх від смерті, забрав 11 собак і котів до себе. Та одного дня, дорогою до магазину потрапив під атаку ворожих дронів», — поділився спогадами Юрій Гончаренко.

Уламки пошматували бахмутянину тазостегнову кістку, пошкодили ноги. Чоловік, втративши свідомість, отямився вже в Дніпрі. Там його кілька разів прооперували та згодом направили до Львова — в Центр «Незламні» Перше медичне об’єднання Львова.

Юрій2 5e7dcЮрій Гончаренко під час реабілітації. Фото: Перше МО Львова

Тут пан Юрій переніс ще п’ять операцій. Розрадою для нього стало піаніно в реабілітаційному корпусі Центру. Відтоді він грає щодня. 

«Через травму багато композицій підзабув. Однак, коли починаю грати, то пальці самі знаходять потрібні клавіші і звучить мелодія. Це терапія пам’яті. Це хобі. Це дух. А коли бачу, що люди звертають увагу, це ще краще», — розповів пацієнт центру.

На завершення реабілітації, у знак подяки, він організував концерт для інших пацієнтів та медиків. Виступив разом із новими друзями, а на гітарі зіграв лікар-психолог центру ментального здоров’я Павло Дубровний.

Юрій1 140bfСпільний виступ пацієнтів та лікарів. Фото: Перше МО Львова

Після реабілітації та виписки Юрій Гончаренко планує продовжувати займатись музикою. Зараз мріє про нове власне піаніно, бо його інструмент залишився у зруйнованому будинку в Бахмуті.

Юрій3 25a00Пацієнти центру під час виступу. Фото: Перше МО Львова

Читайте також: Як Бахмутський мистецький коледж відсвяткував 120-річчя: фоторепортаж

Раніше ми писали, що звільнені з російського полону українки можуть отримати фінансову допомогу та взяти участь у реабілітаційній поїздці до Польщі. 

З вересня Бахмутська лікарня «КНП БЛІЛ м. Бахмут» надає безкоштовні реабілітаційні послуги для бахмутян у м. Бровари Київської області за адресою вулиця Київська, буд. 177.

Фото: Перше МО Львова

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Семаковська Тетяна 13:40, 17 Жовтня 2024
Cтворення звернення / фото ілюстративне

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф.

Про це омбудсман Дмитро Лубінець розповів в Telegram.

Пошук полонених цивільних українців

За словами Уповноваженого ВР з прав людини, найперше, що потрібно зробити членам сім’ї затриманого чи викраденого рф — це звернутися із заявою про розшук особи до відповідного підрозділу Національної поліції України.

Вони також можуть звернутися до наступних організацій:

  • Національного інформаційного бюро. Контакти: чат-бот — @nib_uncp_bot, гаряча лінія — 1648, номер для дзвінків з-за кордону — +38 (044) 287 8165;
  • Міжнародного комітету Червоного Хреста. Контакти: гаряча лінія — +38 (044) 392 3210, e-mail — [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Контакти: гаряча лінія — +38 (095) 412 7424, e-mail — [email protected];
  • Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ. Контакти: гаряча лінія — +38 (067) 650 8332 або +38 (098) 321 1121, e-mail — [email protected];
  • Уповноваженого ВР з прав людини. Контакти: гаряча лінія — 0 800 501 720, e-mail — [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:15, 16 Жовтня 2024
Посилка від Укрпошти / фото пресслужба Укрпошти

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених пунктах, де немає аптек або необхідних ліків.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Безплатна доставка медикаментів в Україні

В Україні запрацював пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”. Українці в його межах зможуть отримувати ліки у поштових відділеннях на безоплатній основі.

Основна мета проєкту — надати доступ до ліків тим українцям, де аптеки або відсутні або сильно постраждали через повномасштабне вторгнення. Він також допоможе громадянам отримувати ліки в межах урядової програми “Доступні ліки”.

В яких регіонах працює проєкт

Укрпошта доставлятиме медикаменти в наступні регіони:

  • Донеччина;
  • Запоріжжя;
  • Миколаївщина;
  • Харківщина;
  • Херсонщина;
  • Чернігівщина;
  • Сумщина.

Як скористатися послугою

Для того, щоб “Укрпошта. Аптека”, потрібно зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 300 545 та слідувати підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Останньому потрібно повідомити назви ліків, які ви хочете замовити.

Далі сформоване замовлення буде надіслано вам до найближчого відділення за послугою Укрпошта Експрес. Доставлення безоплатна. При отримані надаватиметься можливість перевірити посилку.

Термін доставлення — 3 дні, а термін зберігання у відділеннях — 7.

Які ліки можна замовити

Українці в межах пілотного проєкту зможуть замовити безрецептурні та рецептурні лікарські засоби, що відпускаються за програмою “Доступні ліки”.

Для замовлення рецептурних препаратів або ліків за програмою “Доступні ліки”, треба назвати 16 цифр електронного рецепта та додатково 4 цифри коду його погашення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

16:15, 16.10.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]