Англійська мова, нові свята та легалізація канабісу: які нововведення пропонує запровадити президент?

Семаковська Тетяна 16:05, 28 Червня 2023

Зеленський f878b

Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, а також змінити дати трьох святкових днів — Різдва, Дня Української Державності та Дня захисників і захисниць. Окрім цього, лідер держави підтримав легалізацію медичного канабісу.

Про це стало відомо під час виступу Володимира Зеленського у Раді до Дня Конституції.

Англійська мова

Законопроєкт №9432 «Про застосування англійської мови в Україні» передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначає категорії посад, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою.

У випадку ухвалення закон зобов’яже володіти англійською мовою тих, хто претендує на посади:

  • державної служби категорії «А»;
  • державної служби категорії «Б» і «В», перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів (КМУ);
  • голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників;
  • військовослужбовців офіцерського складу, які служать за контрактом (перелік встановлює КМУ);
  • поліцейських середнього та вищого складу НПУ, начальників в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту (перелік встановлює уряд);
  • прокурорів;
  • працівників митних та податкових органів (перелік встановлює КМУ);
  • керівників суб’єктів господарювання державного сектора економіки (перелік визначає Кабінет міністрів).

Окрім того, вимога володіти англійською мовою може висуватися в органах місцевого самоврядування, якщо посада передбачає міжнародну співпрацю (за винятком виборних посад). 

Необхідний рівень володіння англійською мовою особами, які хочуть стати держслужбовцями, визначатиме КМУ.

Англійська 50cd1Навчання англійською мовою. Фото: з відкритих джерел

Нові свята

Зеленський подав до Ради законопроєкт №9431 про зміну святкових дат та пропонує відзначати:

  • 15 липня — День Української Державності;
  • 1 жовтня — День захисників і захисниць України;
  • 25 грудня — Різдво Христове.

Зокон Порівняння 3864fПорівняльна таблиця змін. Фото: itd.rada.gov.ua

Зокон дати 2dec8Зміни, які пропонує президент. Фото: itd.rada.gov.ua

Легалізація медичного канабісу

Президент Володимир Зеленський, виступаючи у Верховній Раді, наголосив на необхідності легалізації медичного канабісу в Україні.

Він зазначив, що наша країна має створити найсильнішу в Європі галузь ментальної та фізичної реабілітації. Це стосується як будівництва реабілітаційних центрів так і підготовки відповідних кадрів.

«Всі найкращі світові практики, рішення, якими б складними чи незвичними вони не були, мають бути застосовані в Україні, щоб всім українським громадянам не довелось терпіти біль, стрест та травми війни. Зокрема ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу. Відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво», — підсумував Володимир Зеленський.

Канабіс 7a4c6Препарати на основі канабісу. Фото: з відкритих джерел

Читайте також:

Нагадаємо, з 30 червня в Україні почнуть діяти нові граничні ціни на електроенергію для бізнесу. Зміни торкнуться максимальних і мінімальних тарифів. Відповідне рішення 27 червня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Фото: Офіс Президента

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Допомога на поховання від ПФУ: як отримати та які документи потрібні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 12 Квітня 2025
Грошова допомога з похованням від ПФУ / фото ілюстративне, iStock

Пенсійний фонд України (ПФУ) надає українцям широкий спектр послуг, серед яких є грошова допомога на поховання.

Детальніше про те, як отримати допомогу на поховання від ПФУ в 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога на поховання від ПФУ

Допомога на поховання від Пенсійного фонду України — це важлива соціальна підтримка родинам, які втратили близьку людину. Держава бере на себе частину фінансового навантаження, забезпечуючи гідне прощання з померлим.

Наразі в Україні розмір такої допомоги сягає двохмісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті. Якщо померлий є пенсіонером з-поміж військовослужбовців, то розмір допомоги — тримісячна пенсія, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ця сума у 2025 році становитиме 15 140 грн. Більш конкретну суму встановлює орган місцевого самоврядування.

Усі кошти надходитимуть на банківський рахунок заявника. Якщо в нього немає можливості отримати гроші на карту, то вони проходять через міжнародну платіжну систему Швидка копійка. Їх можна буде отримати в будь-якому відділенні Ощадбанку, пред’явивши паспорт та ІПН.

Як подати заявку на допомогу з похованням від ПФУ

Для отримання допомоги необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. З собою потрібно мати:

  • свідоцтво про смерть;
  • заява про виплату допомоги на поховання.

Якщо помер пенсіонер, необхідно звернутися до будь-якого сектору обслуговування громадян Пенсійного фонду України. При цьому зазначається, що такий вид підтримки можуть отримати й ВПО та особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Вони можуть отримати кошти, звернувшись онлайн до будь-якої установи Пенсійного фонду України. У такому разі необхідно подати такі документи:

  • документ, що підтверджує особу заявника;
  • заяву про виплату допомоги на поховання;
  • витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або документ, що підтверджує факт смерті.

Якщо померла безробітна особа, необхідно звернутися до Центру зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку.

Документи, які потрібно подати в такому разі:

  • документ, який підтверджує факт смерті безробітного (довідка про смерть);
  • документ, який засвідчує особу, яка здійснила поховання (паспорт або інший документ, що посвідчує особу).

Допомога на поховання у разі смерті безробітного виплачується особам, які здійснювали поховання, у розмірі прожиткового мінімуму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перейти з Київстару на lifecell зі збереженням номера: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 11 Квітня 2025
Магазин оператора lifecell / фото lifecell

Все більше українців та українок змінюють мобільного оператора, особливо на lifecell, не втрачаючи власного номера. Така процедура стала можливою завдяки Mobile Number Portability (MNP) — технології перенесення номера для пошуку оптимального тарифу.

Детальніше про те, як перейти з Київстару на lifecell — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як змінити мобільного оператора на lifecell без зміни номера

В Україні, як і в багатьох країнах світу, громадяни та громадянки можуть переходити до іншого мобільного оператора без необхідності купувати новий номер. Це стає можливим завдяки Mobile Number Portability (MNP) — послузі перенесення номера (переходу абонента) від одного оператора мобільного зв’язку до іншого з повним збереженням номера.

Перенести номер в Україні за допомогою MNP можна безплатно. Крім того, мобільні оператори в Україні пропонують новим клієнтам акційні ціни на окремі тарифні плани.

Як перейти з Київстару на lifecell

Щоб перенести номер з Київстару на lifecell, слід скористатися простим гідом:

  • подати заявку на перенесення номера — це можна зробити онлайн на сайті оператора або особисто в будь-якому фірмовому магазині;
  • обрати найбільш зручний спосіб отримання нової SIM-карти (нова картка в магазині, стартовий пакет із самостійним внесенням нових даних у базу, оформлення тарифу за допомогою технології eSIM).

Варто зазначити, що для перенесення номера потрібно пройти ідентифікацію особи. Якщо громадянина чи громадянку вже було ідентифіковано у поточного оператора, то вони можуть одразу подати заявку на перенесення номера.

Якщо ж особу не було ідентифіковано у поточного оператора, то необхідно пройти ідентифікацію в мережі нового оператора за допомогою КЕП або BankID (онлайн) чи звернувшись до магазину lifecell (офлайн).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога на поховання від ПФУ: як отримати та які документи потрібні

Пенсійний фонд України (ПФУ) надає українцям широкий спектр послуг, серед яких є грошова допомога на поховання. Детальніше про те, як отримати допомогу на поховання від […]

11:00, 12.04.2025 Скопіч Дмитро

Як перейти з Київстару на lifecell зі збереженням номера: деталі

Все більше українців та українок змінюють мобільного оператора, особливо на lifecell, не втрачаючи власного номера. Така процедура стала можливою завдяки Mobile Number Portability (MNP) — […]

14:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Хто не може бути ФОП в Україні: детальне пояснення

Реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП) є однією з популярних форм організації малого бізнесу в Україні. Процес реєстрації є досить простим та доступним для багатьох громадян. Однак […]

16:00, 10.04.2025 Скопіч Дмитро

Укрзалізниця: все що відомо про збій та чи можна купити квитки на потяг онлайн

У березні “Укрзалізниця” зіткнулася з масштабним технічним збоєм в роботі власних IT-систем внаслідок імовірної російської кібератаки, через який користувачі зіштовхувалися з труднощами при купівлі квитків […]

14:35, 08.04.2025 Скопіч Дмитро