
В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей. Однак, точну кількість постраждалих встановити неможливо через активні бойові дії та те, що не всі батьки заявляють про зникнення неповнолітніх.
Про те, які існують сервіси для пошуку зниклих безвісти дітей, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA
Сервіс для пошуку зниклих дітей
Зазначимо, Міністерство реінтеграції разом із Національним інформаційним бюро ще в серпні 2022 року створили єдину платформу “Діти війни“. Вона надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.
Ініціатива допомагає не лише ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але і звернутися в разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Зокрема, повідомити:
- про дитину, яка загубилася;
- про злочин, скоєний проти дитини;
- якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
- якщо вам відомо про факт депортації дитини;
- про примусову зміну громадянства та документів дитини;
- про інші порушення прав дитини під час війни.
Застосунок для пошуку зниклих дітей

6 квітня 2023 року Національна поліція запустила додаток “Reunite Ukraine”.
Додаток розробили в спільно з американською компанією “Find My Parent”. Він також допомагатиме возз’єднанню українських родин, які втратили зв’язок через війну або були незаконно депортовані.
Завантажити застосунок можна за посиланням:
“Amber Alert”
Система “Amber Alert” розглядається як допоміжний якісний сучасний правоохоронний інструмент, спрямований на захист прав та інтересів дітей. Метою системи сповіщення є поширення інформації про зниклу дитину серед населення в соцмережах зі стислими відомостями про неї.
Функція вбудована у Facebook та Instagram. Тобто, у разі зникнення дитини, соцмережі поширюють сповіщення “Amber Alert” серед користувачів з урахуванням геолокації — у радіусі 160 кілометрів від населеного пункту, де сталась подія, де востаннє бачили дитину. Ці сповіщення включають детальну інформацію та фотографію дитини.
Користувачі соцмереж зможуть отримати всі деталі про зниклу дитину через перехід за посиланням на офіційний ресурс Національної поліції, а також поширити інформацію на своїй сторінці. В Україні функція працює лише через Facebook.
Сама програма була створена у США в 1996 році після трагічного випадку, коли в Техасі викрали дівчинка на ім’я Амбер.
Читайте також:
- Як Червоний Хрест працює із пошуком полонених та зниклих безвісти українців
- У одній з країн ЄС знайшли понад 100 дітей, яких викрала рф
- “Вже не пам’ятаєш, чи їла сьогодні”: як шукають зниклих безвісти військових та ошукують їх жінок
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!