Бахмутяни перемогли на Чемпіонаті України з рогейну

Семаковська Тетяна 13:33, 20 Травня 2023

Рогейн1 61ec3

Минулого тижня у Вижниці Чернівецької області відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування у виді рогейн. Донецьку область на змаганнях представили спортсмени з Бахмута, Краматорська та Маріуполя.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

Загалом участь у турнірі взяли понад 90 орієнтувальників, які змагалися у 12 вікових групах. Чемпіонат проходив на гірській місцевості протягом 24 годин.  

Донецьку область на змаганнях представили дев’ять спортсменів. 

Здобутки донеччан

  • Валерія Старцева з Бахмута і Віолетта Овчаренко з Краматорська вибороли звання чемпіонок України в групі «Ж-23», подолавши складні фізично й тактично дистанції. Також спортсменки посіли друге місце у «відкритому класі».
  • «Срібною»призеркою в групі «Ж-23» стала Олена Пруденко з Бахмута, яка змагалася в парі з представницею Чернівців Валентиною Дущак. 
  • «Бронзу» в групі «Ж-23» здобули вихованки Обласної дитячо-юнацької спортивної школи для дітей з Краматорська Аліна Єфіменкова та Катерина Рак. 
  • Тетяна Дойч і Таісія Краснокутська з Бахмута посіли третє місце у віковій групі «Ж». 
  • Серед ветеранів спортивного орієнтування вікової категорії «Ч-40» Сергій Тарасенко з Краматорська та Ігор Кузьмін із Маріуполя були четвертими, пробігши з пошуком контрольних пунктів 80 км за добу. 

Рогейн a1a9fЧемпіонки України з рогейну Валерія Старцева з Бахмута і Віолетта Овчаренко з Краматорська. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Довідка:

Рогейн — вид спорту, близький спортивному орієнтуванню, пригодницьким перегонам та гірським марафонам. Формально його вважають командним добовим орієнтуванням по вибору, хоча він відрізняється від класичного спортивного орієнтування.

Міжнародний стандарт передбачає участь у змаганнях з рогейну команд чисельністю від двох до п’яти осіб, які не мають права розділятися на дистанції. Основне завдання — набрати за обмежений проміжок часу (зазвичай 24 години) максимальну суму очок, які присуджуються за відвідування контрольних пунктів, встановлених на місцевості.

Читайте також: Донеччани стали призерами національних змагань зі спортивного орієнтування

Раніше ми повідомляли, що спортсмени із Бахмута та Дружківки вибороли «бронзові» нагороди Чемпіонату України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]