Яким благодійним організаціям готові донатити українці?

Семаковська Тетяна 13:56, 16 Травня 2023

Благодійність 34755

Аналітична компанія «Kantar Ukraine» запитала в українців, яким благодійним фондам та організаціям вони готові жертвувати кошти. Онлайн-опитування проводилося у квітні 2023 року.

Про це повідомляє «Kantar Ukraine». 

Участь у опитуванні взяли близько тисячі чоловіків і жінок віком від 18 до 55 років.

Результати дослідження

До п’ятірки найпопулярніших організацій, яким українці готові пожертвувати кошти, увійшли:

  1. Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» — 43%.
  2. Благодійний фонд Сергія Притули — 42%.
  3. Організація порятунку тварин UAnimals — 25%.
  4. ЮНІСЕФ — 23%.
  5. Товариство Червоного Хреста України — 21%.

Опитування 37a3aРезультати опитування. Фото: «Kantar Ukraine»

За ними слідують: благодійний фонд «Таблеточки» (19%), фандрейзингова платформа United24 (17%) та благодійна платформа Dobro.ua (17%). Інші фонди та проєкти назвали менше 10% респондентів.

Читайте також: Бахмутська волонтерка ініціювала збір коштів на сертифікати АТБ для пенсіонерів

Зазначимо, що найбільші суми українці готові жертвувати організаціям, що допомагають армії. Так, внесок у понад 500 гривень на таку допомогу готові зробити 48% опитаних. 35% готові пожертвувати понад 500 гривень на допомогу дітям.

Понад 500 гривень громадяни готові задонатити на допомогу:

  • людям із захворюваннями — 28%;
  • людям похилого віку — 23%;
  • постраждалим від війни тваринам і притулкам — 22%;
  • вимушено переміщеним особам — 18%;
  • на підтримку культури — 9%.

Читайте також: Українці почали частіше дивитися своє кіно: які стрічки у топі?

Раніше ми писали, що американський гурт «Imagine Dragons» випустив новий кліп під назвою «Crushed». Кліп «Розчавлений» розповідає реальну історію 14-річного хлопчика на ім’я Саша з Миколаївщини. Село Новогригорівка, в якому він живе, було в окупації протягом пʼяти місяців. За цей час росіяни повністю зруйнували будинок і школу хлопця, залишивши після себе тільки руїни. Музиканти закликають усіх охочих долучитися до відбудови деокупованих населених пунктів України.

Нагадаємо, результати дослідження «Вплив війни на молодь в Україні» свідчать, що 72% української молоді готові долучатися до процесу відновлення у своїй громаді.

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Знятий” і “Виключений” з військового обліку: в чому різниця

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:10, 28 Січня 2025
Військовий облік / фото ілюстративне, Getty

Тема мобілізації в Україні стоїть досить гостро, через що громадяни знають про деталі цього процесу майже усе. Проте, деякі моменти викликають питання, зокрема, у чому різниця між “знятий” і “виключений” з військового обліку.

Детальніше про те, в чому полягає різниця між поняттями “знятий” і “виключений” з військового обліку, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

У чому різниця між “знятий” і “виключений” з військового обліку

Статус “виключений” з військового обліку — це синонім до словосполучення непридатний до несення військової служби. Такі громадяни підлягають мобілізації та повністю звільняються від військового обов’язку.

“Знятий” з військового обліку має більш широке значення, адже цей статус не скасовує військовий обов’язок для громадянина. Іншими словами, людина зі статусом “знятий” з військового обліку має регулярно проходити ВЛК (військово-лікарська комісія) та оновлювати власні облікові дані. 

Варто зазначити, що статус “знятий” з обліку — це тимчасова норма, яка передбачає повернення на облік через певний час та відповідно до обставин.

Кого можуть зняти з обліку

Відповідно до 37 статті Закону “Про військовий обов’язок і військову службу“, зняттю з обліку підлягають декілька категорій громадян України:

  • ті, хто вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України й стали на військовий облік за новим місцем проживання;
  • ті, хто був призваний чи принятий на військову службу або навчання у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
  • ті, хто був направлений для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
  • особи, зараховані до військового оперативного резерву;
  • в інших випадках — за рішенням Міноборони, СБУ, розвідувальних органів України.

Хто може бути виключеним з обліку

Виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які:

  • померли або були визнані безвісно відсутніми або оголошені померлими;
  • припинили громадянство України на користь іншого;
  • були визнаними ВЛК непридатними до несення військової служби;
  • досягли граничного віку перебування в запасі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які пільги можуть отримати пенсіонери у 2025 році: список

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 28 Січня 2025
Пільги для пенсіонерів / фото ілюстративне, acmc.ua

Більшість пенсіонерів в Україні мають невелику пенсію, а тому в державі передбачений ряд спеціальних програм, котрі гарантують їм покращення умов життя навіть в економічно вразливому становищі. Ці пільги можуть отримати майже всі.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що відомо про пільги пенсіонерам у 2025 році та які види існують.

Пільги пенсіонерам в Україні 2025

У 2025 році прожитковий мінімум становить 2 920 гривень. Згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мінімальний розмір пенсії встановлено в розмірі прожиткового мінімуму.

Така сума пенсійних виплат є невисокою, через що пенсіонери та пенсіонерки часто потрапляють в економічно вразливе становище. Саме для підтримки таких громадян в Україні діє декілька спеціальних програм, котрі гарантують їм певні пільги.

Право на безплатний проїзд у громадському наземному транспорті

Пенсіонери та пенсіонерки в Україні мають право на безоплатний проїзд у громадському наземному транспорті та в приміських поїздах за наявності відповідного посвідчення чи довідки ПФУ.

Зазначимо, що така пільга не застосовується у маршрутках.

Право на субсидію в оплаті ЖКП

Пенсіонери та пенсіонерки, які опинилися в скрутному економічному становищі, мають право на субсидії для оплати житлово-комунальних послуг. Їх розмір залежить від доходу домогосподарства та вартості послуг. Отримати її можна у місцевих відділеннях соціальних служб, де треба надати заяву й декларацію про доходи. Якщо витрати на оплату рахунків за послуги ЖКП перевищують 15% від щомісячного доходу, тоді можна оформити субсидію.

В Україні також діє певна програма, яка дозволяє пенсіонерам з досвідом роботи у певних професіях отримати знижку в 100% на оплату комунальних послуг. Єдина умова — проживання у сільській місцевості.

Право на таку пільгу мають:

  • педагогічні працівники;
  • працівники державних та комунальних культурних закладів та установ освіти;
  • працівники музеїв та бібліотек;
  • медичні працівники та фармацевти;
  • спеціалісти з захисту рослин.

Зазначимо, що така пільга також стосується придбання твердого та рідкого палива для печей і скрапленого газу.

Безплатна юридична допомога

Пенсіонери та пенсіонерки в Україні можуть отримати безоплатну первинну й вторинну (наприклад, супровід під час звернення до суду) юридичну допомогу. Єдина умова — це дохід. Правом на таку пільгу можна скористатися, якщо пенсія становить менше ніж 4 722 гривні або менше ніж 6 056 гривень в осіб з інвалідністю.

Для отримання такої пільги необхідно звернутися до найближчого бюро правової допомоги або зателефонуйте за номером 0 800 213 103.

Безплатна парковка

Також в Україні ухвалили Постанову КМУ №585 (Пункт 4). Вона дозволяє людям старшого віку, які мають невелику пенсію, безплатно паркувати власні автомобілі навіть на платних парковках.

Вікові надбавки

Грошова доплата / фото ілюстративне, 24 канал

Деякі пільги для пенсіонерів залежать від певного віку. Доплати — це один із найяскравіших прикладів. Таку можливість мають особи похилого віку, які досягли 70, 75 або 80-річчя. Головною умовою нарахування доплати є те, що пенсія отримувача не має перевищувати 10 340 гривень. Так, наразі в Україні діють вікові доплати у наступних розмірах:

  • для осіб, яким виповнилося 70 років та до 75 років — 300 гривень;
  • для осіб, яким виповнилося 75 років та до 80 років — 456 гривень;
  • для осіб, яким виповнилося 80 років — 570 гривень.

При цьому деякі особи, яким більше ніж 80 років, можуть претендувати на ще одну доплату. Це спеціальна надбавка, яка виплачується:

  • пенсіонерам, вік яких понад 80 років;
  • особи, що отримують пенсію за віком;
  • пенсіонери, які проживають самі або потребують постійного стороннього догляду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Знятий” і “Виключений” з військового обліку: в чому різниця

Тема мобілізації в Україні стоїть досить гостро, через що громадяни знають про деталі цього процесу майже усе. Проте, деякі моменти викликають питання, зокрема, у чому […]

12:10, 28.01.2025 Скопіч Дмитро

Які пільги можуть отримати пенсіонери у 2025 році: список

Більшість пенсіонерів в Україні мають невелику пенсію, а тому в державі передбачений ряд спеціальних програм, котрі гарантують їм покращення умов життя навіть в економічно вразливому […]

10:25, 28.01.2025 Скопіч Дмитро

Прописка в Україні: що це за документ та як його оформити у 2025 році

Прописка — це важлива відмітка, яка прив’язаний до кожного окремого громадянина чи громадянки. Вона відображає те, у якому житловому приміщенні (квартирі, кімнаті чи будинку) переважно, […]

13:00, 26.01.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили умови отримання виплат для евакуйованих з Донеччини

В Україні запровадили нові механізми термінових виплат, які спрощують евакуйованим з Донеччини процес отримання пенсій та грошової допомоги. Про це повідомляє пресслужба АТ “Укрпошта”. Грошові […]

16:30, 24.01.2025 Скопіч Дмитро

Як військовим з УБД стати в чергу на квартиру

Соціальна політика України передбачає програми, які дозволяють забезпечити військовослужбовців/виць та членів їх сімей належними житловими умовами. Для участі в них потрібно ставати на спеціальний квартирний […]

13:00, 24.01.2025 Скопіч Дмитро