В Україні відновили контроль за курінням у кафе і ресторанах: які штрафи і відповідальність?

Микола Ситник 16:02, 28 Квітня 2023

Куріння db17a

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у квітні відновила контроль за дотриманням заборони куріння у приміщеннях кафе, барів і ресторанів.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

У квітні цього року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, який визначає перелік підстав для здійснення позапланового державного контролю у сфері антитютюнового законодавства під час воєнного стану.

До переліку підстав увійшли:

  • самостійне звернення субʼєкта господарювання;
  • доручення Прем’єр-міністра України;
  • звернення фізичної особи.

Кабінет міністрів України запровадив мораторій на перевірки в умовах повномасштабної війни росії проти України понад рік тому. Як зазначили в громадській організації «Життя», попри відсутність контролю з боку Уряду, абсолютна більшість кафе, барів та ресторанів дотримувалася законодавства. Проте частина недобросовісних субʼєктів господарювання скористалися послабленнями та ціною здоровʼя працівників і відвідувачів з порушенням закону організували куріння (переважно кальяну) в приміщеннях закладів ресторанного господарства.

«Відтепер у Держпродспоживслужби стане більше можливостей притягувати до відповідальності недобросовісних власників кафе, барів та ресторанів, які з тих чи тих причин не слідкують за дотриманням антитютюнового законодавства. Сподіваюся, що відвідувачі закладів поважатимуть інших і дотримуватимуться норм бездимного законодавства та не вживатимуть у заборонених місцях тютюнові вироби, кальяни, електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну», — наголосив головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби Юрій Сахно.

Sakhno d111dГоловний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби Юрій Сахно. Фото: ГО «Життя»

Штрафи за порушення антитютюнового законодавства

Юрій Сахно також повідомив, що у разі порушення антитютюнового законодавства відповідальність для закладів ресторанного господарства за куріння в приміщенні становить від 1000 до 10000 гривень за кожне порушення. З 11 липня 2023 року такий штраф становитиме 3000 гривень за перше порушення впродовж року та 15000 — за кожне наступне.

Заборонено 61f79У таких місцях та закладах розміщуються графічний знак і текст про заборону куріння. Інфографіка: ГО «Життя»

Нагадаємо, з 11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону №1978-ІХ, щодо захисту громадян від вторинних тютюнових та нікотинових викидів. Норма передбачає заборону куріння сигарет для нагрівання у визначених законом громадських місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами, куріння яких заборонено з 2012 року.

Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

Відповідно до Закону, власники закладів мають розміщувати інформаційне повідомлення про заборону куріння та вживання всіх тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів та пристроїв для нагрівання тютюну.

знак 17d8dІнформаційне повідомлення про заборону куріння та вживання всіх тютюнових виробів. Інфографіка: ГО «Життя»

Відповідальність громадян за куріння в публічних місцях

Відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у заборонених законом місцях, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, загрожуватиме порушникові попередженням або накладенням штрафу від 51 до 170 гривень. 

Якщо ж особа, яку вже притягували до адміністративної відповідальності за вказане порушення, скоїть його повторно, штраф становитиме від 170 до 340 гривень.

Читайте також: 1 млн для фермерів та 25 тис євро для релокованих підприємців: підбірка актуальних грантів

Хто контролює антитютюнове законодавство?

Контроль за дотриманням бездимного законодавства фізичними особами покладений на органи Нацполіції. 

Держпродспоживслужба здійснює нагляд за суб’єктами господарювання щодо дотримання заборони куріння.

До слова, скаргу на куріння в забороненому місці можна подати в електронний спосіб, зокрема із мобільного телефону. Також це можна зробити через сервіс Центр громадського здоров’я України.

Скарга c2061Інструкція, як поскаржитися на куріння в забороненому місці. Інфографіка: ГО «Життя»

Фото: фотосток

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 4 Лютого 2025
Юридична консультація / фото ілюстративне, Pixabay

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань.

Про це повідомили представники фонду.

Безплатна юридична допомога для ВПО

Представники фонду “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжують реалізацію проєкту “Підтримки спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації ВПО” на території України. Програмою передбачено надання юридичних консультацій для переселенців та переселенок.

Йдеться про експертні та індивідуальні обговорення проблемних питань, зокрема, про порядок отримання публічних послуг:

  • взяття на облік ВПО;
  • соціальні виплати та пільги;
  • зайнятість та трудові права;
  • відновлення документів;
  • забезпечення тимчасовим або соціальним житлом;
  • компенсація за пошкоджене чи знищене житло;
  • реєстрація чи декларування місця проживання;
  • встановлення факту незаконного позбавлення волі;
  • інші питання в юридичній сфері.

Представники БФ “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” також надають вторинну правову допомогу, зокрема, зі складанням процесуальних документів для подальшого звернення до суду з питань, пов’язаних із відновленням порушеного права ВПО на соціальний захист.

Як отримати

Для того, щоб отримати безплатну юридичну допомогу, потрібно перейти за посиланням та заповнити спеціальну форму. В ній потрібно вказати:

  • ПІБ;
  • стать;
  • вік;
  • чи зареєстрований бенефіціар як внутрішньо переміщена особа;
  • чи має бенефіціар статус особи з інвалідністю;
  • тему звернення;
  • зручний спосіб отримання відповіді (телефоном, електронною поштою, особистими повідомленнями у соцмережі, відеозв’язком чи іншими);
  • контактний номер телефону та електронну пошту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:00, 3 Лютого 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 5 лютого, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Як додати картку національний кешбек: гід

“Національний кешбек” — це спеціальна державна програма підтримки виробників, у межах якої українці можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів у вигляді кешбеку на […]

12:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро

Як перереєструвати автомобіль в Дії: алгоритм дій

В Україні відновили послугу перереєстрація авто в Дії, яка була тимчасово недоступною через одну з останніх масштабних кібератак. Наразі ж водії можуть перереєструвати автомобіль чи […]

11:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро

Гуманітарна допомога від Червоного Хреста: хто в Україні може її отримати

Міжнародне товариство Червоного Хреста в Україні — це одна з великих гуманітарних організацій, котра продовжує надавати різноманітну допомогу громадянам та громадянкам України. Її представники регулярно […]

10:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро