Волонтери евакуюють тварин із Часів Яру: як подати заявку?

Семаковська Тетяна 17:36, 18 Квітня 2023

Собака 2d82a

Активісти Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра, незважаючи на небезпеку, продовжують вивозити чотирилапих пухнастиків із прифронтових населених пунктів Донецької області в безпечне місце. Волонтери їздили і до самого Бахмута, доки це було можливо. Спочатку добиралися без перепусток, пізніше — з перепустками, а вже потім — з військовими на броньованому автомобілі.

На початку квітня небайдужі дніпряни вирушили на евакуацію домашніх улюбленців із Часів Яру. Координатор центру Сергій Луденський розповів редакції «Бахмут IN.UA», як минула поїздка.

Як відбувається процес вивезення тварин? 

За словами координатора, наразі на евакуацію приймають лише попередні заявки.

«Зараз ми збираємо попередні заявки. Для цього поширюємо соцмережами (телеграм-канали, інстаграм-сторінки Часів Яру і місць, де маємо контакти) повідомлення про те, що плануємо вивозити тварин. Також ми розробили листівки щодо евакуації, які залишаємо людям. Ми туди додали й інші номери колег, що вивозять тварин», — пояснив Сергій Луденський.

Сергій bd4a4Координатор центру Сергій Луденський із песиком. Фото: Facebook

Чому волонтери збирають попередні заявки?

Активіст розповів, що раніше тварин звозили до притулків, оскільки Центр допомоги тваринам знаходиться у Дніпрі. Наразі притулки міста переповнені, тому чотирилапих намагаються переправляти одразу в нові сім’ї або за кордон. За його словами, рідше виходить за кордон, оскільки це коштовна процедура (близько восьми тисяч виходить лише на одну тварину). 

Під час останньої поїздки до Часів Яру у волонтерів було близько 15 заявок на евакуацію. Активістам вдалося вивезти вісьмох котиків, чотирьох собачок і навіть одного папугу.

«Загалом заявок було більше, але деякі з них стали не актуальними. Бувало таке, що людина виїхала з Часів Яру ще минулого року, але зверталася з проханням допомогти тваринкам значно пізніше. Підгодувати чи забрати… Тобто ми приїздили на місце вказаної адреси, а там і будівлі вже не було. Цього разу ми вивезли вісім кішок, чотири собаки та одного папугу. Вже майже всіх передали власникам, які просили їх забрати. Для двох тваринок, яких забрали з Калинівки, шукали нові сім’ї», — розповів Сергій Луденський.

Песик 84b5bЦуценя на прізвисько Часик, назване на честь Часів Яру. Песика забрали господарі із Кривого Рогу. Фото: Сергій Луденський

Координатор центру поділився, що не завжди тварин вдається врятувати.

«Бувають у нас і сумні історії. Одна дівчина, яка зараз мешкає в Київській області, просила нас забрати кішку. Минулого разу її не змогли спіймати. У неділю ми приїхали по тварину, але вона загинула від обстрілів», — констатував активіст.

Папуга 02ddbЕвакуйований з Часів Яру папуга. Скріншот із відео героя

За його словами, попри небезпеку волонтери продовжать вивозити і рятувати тварин із небезпечних районів.

Де залишити заявку на евакуацію пухнастика?

Заповнити заявку на евакуацію тварин необхідно за посиланням:

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeISWeoTAaJOp…/viewform

Читайте також: Життя під обстрілами: як у Часів Ярі вирішили проблему питної води

Собачки 145fcЕвакуйовані з Часів Яру собачки. Скріншот із відео героя

Зазначимо, проєкт Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра реалізується за власні кошти. Фінансування — це здебільшого донати небайдужих українців. Дніпряни планують у майбутньому залучити грантову підтримку.

Волонтери нагадують людям, аби ті не кидали своїх пухнастих улюбленців та за можливості допомагали центру інформаційно і фінансово.

Центр c9637Центр допомоги тваринам КШВД. Фото: Facebook

Фото: Сергій Луденський

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як відкрити ФОП через “Дію”: детальна інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 19:16, 28 Липня 2026
ФОП можуть отримати витяг з ЄДР у застосунку “Дія” / фото “Дія”

У липні 2026 року послуга автоматичної реєстрації фізичної особи-підприємця у сервісі “Дія” функціонує в оновленому форматі. Процедура обробки заяви відбувається повністю онлайн без залучення державного реєстратора. У більшості випадків створення ФОП триває кілька хвилин після підписання заяви.

Детальніше про те, як відкрити ФОП через “Дію” — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як відкрити ФОП через “Дію”

Для оформлення статусу підприємця необхідний мінімальний перелік документів. Користувачу знадобляться паспорт громадянина України, податковий номер та кваліфікований електронний підпис або система “Дія.Підпис”, яку можна створити безплатно безпосередньо у додатку.

Процес відкриття ФОП складається з кількох послідовних етапів. Спочатку на порталі “Дія” необхідно зареєструватися або авторизуватися за допомогою системи BankID чи електронного підпису. Після цього у розділі “Послуги” на головній сторінці потрібно обрати меню “Створення бізнесу”, а потім натиснути на опцію “Автоматична реєстрація ФОП”. Сервіс супроводжує процес текстовими підказками щодо вибору системи оподаткування та кодів економічної діяльності.

На етапі заповнення онлайн-форми у заяві вказуються такі дані:

  • підтвердження громадянства України та унікальний номер запису в реєстрі, який знаходиться поруч із ID-карткою або закордонним паспортом у застосунку;
  • адреса реєстрації місця проживання;
  • один або декілька видів економічної діяльності;
  • інформація про ведення підприємницької діяльності на спрощеній системі у поточному році;
  • тип системи оподаткування;
  • місце здійснення діяльності;
  • статус платника податку на додану вартість;
  • актуальний номер телефону та електронна пошта.

Сформовану заяву за потреби можна завантажити та роздрукувати. Для підтвердження документа накладається кваліфікований електронний підпис. Заява опрацьовується автоматично, після чого сповіщення про результат надходить на вказану електронну пошту та в кабінет громадянина.

Виписка про реєстрацію формується після того, як податкова служба та органи статистики візьмуть підприємця на облік. Цей документ містить ключову інформацію про ФОП і зберігається в кабінеті громадянина.

Особливості функціонування сервісу

Реєстрація ФОП через портал є повністю безплатним. Процес заповнення заяви триває до десяти хвилин, а сама реєстрація займає до однієї хвилини.

Податкова служба отримує дані автоматично, тому окремо звертатися до органів для взяття на облік не потрібно. Сповіщення про це надходить в електронний кабінет платника. Також із 2025 року сервіс пропонує спрощений довідник КВЕДів для популярних видів діяльності, зокрема у сферах ІТ, торгівлі, креативу та фрилансу.

Перед початком реєстрації користувачам необхідно перевірити коректність даних у профілі застосунку “Дія” та ознайомитися з податковими зобов’язаннями для обраної системи оподаткування. У разі виникнення труднощів передбачена можливість звернення до служби підтримки сервісу.

Після успішної реєстрації підприємці отримують можливість змінити КВЕД, подавши відповідну заяву через застосунок без створення нового ФОП. У розділі “Мій бізнес” зберігаються всі податкові довідки, виписки та сповіщення. Крім того, доступні опції створення електронної печатки, замовлення бізнес-картки онлайн та оформлення картки національного кешбеку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 12:20, 27 Липня 2026
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

29 липня 2026 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП у Києві

Прийом громадян запланований у середу, 29 липня 2026 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 15:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (93) 940 3116, +380 (68) 851 5089 (представники відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • зареєструвати місце проживання;
  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій;
  • оформити відстрочку від мобілізації;
  • отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни;
  • подати повідомлення про використання терміналів Starlink;
  • “Скринінг здоров’я 40+”.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як відкрити ФОП через “Дію”: детальна інструкція

У липні 2026 року послуга автоматичної реєстрації фізичної особи-підприємця у сервісі “Дія” функціонує в оновленому форматі. Процедура обробки заяви відбувається повністю онлайн без залучення державного […]

19:16, 28.07.2026 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

29 липня 2026 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Зарахування до 1 класу у 2026 році: перелік документів та процедура вступу

Процедура вступу до школи у 2026 році передбачає подачу заяв як в онлайн, так і в офлайн форматах. Батьки можуть скористатися цифровими сервісами для реєстрації […]

10:00, 25.07.2026 Скопіч Дмитро

Житловий ваучер для ВПО у “Дії”: як відстежувати статус та забронювати кошти

Для внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій запустили другий етап послуги з отримання житлового ваучера. Процес від подання заяви до бронювання 2 мільйонів гривень […]

Важливо

Навіщо в окупованих громадах призначають уповноважених з безбар’єрності: пояснює експертка 

У Бахмутській, Часовоярській та Торецькій громадах весною 2026 року визначили уповноважених з питань безбар’єрності. Більшість населених пунктів цих громад є окуповані або перебуває в зоні […]